احتمال محکومیت وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به جرم جاسوسی برای ایران - خیبر

احتمال محکومیت وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به جرم جاسوسی برای ایران

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۸:۴۱

وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گونن سِگِو، وزیر اسبق انرژی و امور زیربنایی در کابینه رژیم صهیونیستی، پیش از برگزاری محاکمه، جاسوسی به نفع جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته و جلسه دادگاه برای تعیین مجازات او احتمالا ماه آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از بی بی سی، روز چهارشنبه، ۱۹ دی (۹ ژانویه)، وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گونن سِگِو، وزیر اسبق انرژی و امور زیربنایی در کابینه دولت جعلی اسرائیل، پیش از برگزاری محاکمه، اتهام جاسوسی به نفع جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته و جلسه دادگاه برای تعیین مجازات او احتمالا ماه آینده برگزار خواهد شد.

در قوانین این رژیم جاسوسی به نفع دولت‌های خارجی جرمی جدی محسوب می‌شود و برای آن مجازات‌های سنگین شامل دوره‌های طولانی حبس پیش‌بینی شده است. با قبول اتهام بدون برگزاری محاکمه، مجازات سبک‌تری برای آقای سگو تعیین خواهد شد.

گونن سگو در دهه ۱۹۹۰ میلادی نماینده کنست بود و از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶ سمت وزارت انرژی و امور زیربنایی را در کابینه به رهبری حزب کارگر برعهده داشت. پیشتر او عضو یک حزب دست راستی بود اما به منظور حمایت از لایحه دولت در مورد “توافق موقت در مورد کرانه غربی و باریکه غزه” موسوم به اسلو ۲، به حزب کارگر پیوست. دولت برای تصویب این توافقنامه، به رای آقای سگو نیاز داشت.

اسلو ۲ بخشی از توافق‌های صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطینیان است.

در ماه ژوئن سال گذشته، گونن سگو به ظن جاسوسی به نفع ایران بازداشت و ماه بعد رسما متهم شد. به گفته سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، تشکیلات اطلاعاتی ایران برای مدتی آقای سگو را به کار گرفته بود و از او اطلاعات کسب می‌کرد. در مورد نوع اطلاعاتی که احتمالا در دسترس آقای سگو بوده و در اختیار تشکیلات اطلاعاتی جمهوری اسلامی قرار گرفته و دوره زمانی این همکاری جزئیاتی منتشر نشده است.

 

_105115046_6194559d-52d7-4dd1-b470-189880297df4

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=17314

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *