اخراج و انفصال از کار بخاطر فشار تفتیشگران عقاید مدرن - خیبر

اخراج و انفصال از کار بخاطر فشار تفتیشگران عقاید مدرن

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۸:۴۶

«اوکتاویا نصر» خبرنگار لبنانی‌الاصل و سردبیر ارشد بخش خاورمیانه سی‌ان‌ان‌، پس از ۲۰ سال کار در این شبکه، به دلیل ارسال یک توئیت اخراج شد.

او پس از درگذشت «علامه سید محمد حسین فضل الله»، روحانی بلندپایه حزب‌الله لبنان، در سال ۲۰۱۰، چنین پیامی در توئیتر خود نوشت: «از شنیدن خبر درگذشت محمد حسن فضل الله، یکی از بزرگان حزب‌الله که بسیار مورد احترام من بود، ناراحت شدم

«اوکتاویا نصر» خبرنگار لبنانی‌الاصل و سردبیر ارشد بخش خاورمیانه سی‌ان‌ان‌، پس از ۲۰ سال کار در این شبکه، به دلیل ارسال یک توئیت اخراج شد.

او پس از درگذشت «علامه سید محمد حسین فضل الله»، روحانی بلندپایه حزب‌الله لبنان، در سال ۲۰۱۰، چنین پیامی در توئیتر خود نوشت: «از شنیدن خبر درگذشت محمد حسن فضل الله، یکی از بزرگان حزب‌الله که بسیار مورد احترام من بود، ناراحت شدم».

همین کافی بود که کمپین ترور شخصیت و بمباران تبلیغاتی حامیان رژیم اسرائیل به سرکردگی مرکز سیمون ویزنتال (از جمله لابی‌های فعال یهودی در آمریکا)، علیه این خبرنگار با سابقه به راه افتاده و مطالبی از این قبیل توسط این مرکز و گروه‌های مشابه، دستمایه فشار برای اخراج او قرار گرفت.

پیام توئیت نصر هم به سرعت برداشته شده بود، اما گویی رصدکنندگان صهیونیست، یعنی تفتیشگران عقاید مدرن، ذره‌بین به دست منتظر چنین بیانی بودند تا در اقدامی هماهنگ، توپخانه حملات خود را به راه اندازند.

تحت فشار روانی و شغلی وارد به نصر، او مجبور شد در بلاگ خود در وب‌سایت سی‌ان‌ان، پیام خود را ساده‌نگرانه و اشتباه در قضاوت بخواند، و ابراز ارادت خود را نسبت به علامه فضل الله به تلاش‌های او درباره حقوق زنان و فتوا به حرمت قتل ناموسی فرو بکاهد. گرچه او به این نکته هم اشاره کرد که در فهم قضیه آزادی بیان در غرب بسیار روشنگرانه است: «واکنش‌ها به توئیت من سریع و همه جانبه بود و درس خوبی داد که چرا آن ۱۴۰ حرف (مجاز برای توئیت کردن) نباید برای اظهارنظر درباره مسایل حساس به کار رود، به ویژه آن مسایلی که به خاورمیانه مربوط است».

با وجود همه عذرخواهی‌ها و تعدیل‌ها، نصر بی‌درنگ و بی‌کم‌ترین تامل و تردیدی، پس از ۲۰ سال کار، اخراج شد. پریسا خسروی، معاون ارشد سی‌ان‌ان، فقط چنین نوشت: «تصمیم گرفته‌ایم که نصر موسسه را ترک کند…. در این مقطع، معتقدیم که اعتبار او در جایگاهش به عنوان سردبیر ارشد مسایل خاورمیانه لطمه دیده است».

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=992

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *