ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نمای رژیم صهیونیستی - خیبر

ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نمای رژیم صهیونیستی

۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۴۷

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم غاصب صهیونیستی و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه طی یک تماس تلفنی به بررسی مواضع خود در منطقه پرداختند.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از العالم، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم غاصب صهیونیستی و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه طی یک تماس تلفنی به بررسی مواضع خود در منطقه پرداختند.

لیبرمن در این تماس به تکرار ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نمای رژیم صهیونیستی درباره حضور نظامی ایران در سوریه، این مسئله و بعلاوه حضور حزب‌الله را برای اسرائیل غیر قابل قبول توصیف کرده و خواستار اقدام فوری برای مقابله با آن شده است.

به گزارش ایسنا، مقامات رژیم صهیونیستی در حالی به‌طور مکرر مدعی حضور ایران در سوریه و تلاش جمهوری اسلامی برای تقویت جایگاه خود در این کشور هستند که مقامات ایران بارها تاکید کرده‌اند حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت دمشق بوده است.

در همین راستا، نماینده روسیه در سازمان ملل روز پنج‌شنبه حضور ایران در سوریه را مشروع و طبق قوانین بین‌المللی دانست و تصریح کرد: ایران و سوریه دو عضو قانونی سازمان ملل هستند و ایران بنا به درخواست دمشق در سوریه حضور دارد.

وی همچنین با بیان اینکه بسیاری از کشورها در منطقه نقش بی‌ثبات کننده دارند، حضور آمریکا در سوریه را غیرقانونی توصیف کرد و گفت: ایران مدت‌ها است که تاکید می‌کند برای گفت‌وگو با دیگر کشورهای منطقه آماده است.

میخائیل بوگدانف معاون وزیر امورخارجه روسیه نیز اعلام کرد که تعداد نیروهای ایران در سوریه بسیار محدود و حضور آنها با هدف مبارزه با تروریسم است و موفقیت نمایندگان ایران همچنین به نفع اسرائیل خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=7174

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *