استعفای لیبرمن و حواشی مرگبار آن برای نتانیاهو و کنست - خیبر

مقاومت غزه وزیر جنگ اسرائیل را برکنار کرد

استعفای لیبرمن و حواشی مرگبار آن برای نتانیاهو و کنست

۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۰۴

استعفای آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل عجز و ناتوانی او را در مقابله با مقاومت فلسطین آشکار کرد و این یک پیروزی سیاسی برای غزه است که با ایستادگی خود موفق شد لرزه سیاسی بر پیکر رژیم اشغال‌گر بیندازد.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون پژوهی خیبر، به نقل از هاکریا، آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، بعدازظهر چهارشنبه در جمع اعضای حزب «اسرائیل خانه ما» اعلام کرد از سمت خود استعفا می‌دهد و خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام خواهد شد.


یکی از منابع نزدیک به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، گفت: اگر این استعفا صورت پذیرد، کنست فرو می‌پاشد و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد. 


بنا بر نقل پایگاه خبری شفقنا، لیبرمن علت استعفایش را تسلیم شدن دولت نتانیاهو در برابر حماس و انجام توافق آتش‌بس با این جنبش عنوان کرد.

در همین راستا بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، امروز در پاسخ به انتقادات مطرح شده بر سر پذیرش توافق آتش بس غزه گفت جنبه های محرمانه‌ای در مورد این مسئله وجود دارد که نمی‌توان در مورد آن‌ها صحبت کرد.

در همین رابطه سامی ابوزهری، از رهبران حماس در پیامی توئیتری نوشت: استعفای آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل عجز و ناتوانی او را در مقابله با مقاومت فلسطین آشکار کرد و این یک پیروزی سیاسی برای غزه است که با ایستادگی خود موفق شد لرزه سیاسی بر پیکر رژیم اشغال‌گر بیندازد.

جنبش جهاد اسلامی هم استعفای وزیر جنگ اسرائیل را پیروزی اراده مقاومت فلسطین و ایستادگی ملتش در مقابله با رژیم اشغال‌گر خواند.
داوود شهاب، مسؤول دفتر اطلاع‌رسانی جنبش جهاد گفت، تمامی اقدامات اشغال‌گرانه رژیم صهیونیستی در مقابل پایداری و صبر غزه شکست خورد.
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=14804

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *