اسرائیل زمانی از بین خواهد رفت که بتوان اسلام را تبیین نمود - خیبر

اسرائیل زمانی از بین خواهد رفت که بتوان اسلام را تبیین نمود

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱
نشست موسسه بعثت

به صهیونیست‌ها می‌گوید که شما ۲۵ سال آینده را نمی‌بینید و کاپیتالیسم هم که کارش را خوب انجام می‌دهد. چگونه می‌خواهیم جایگزین کنیم؟ الگوی اسلامی را ابتدا باید تبیین کنیم و بعد جایگزین نماییم و اینکه چگونه اجراییش کنیم، اینجا به کنش‌گرانی نیاز داریم و ما نمی‌توانیم مدام علیه اسرائیل و کاپیتالیسم صحبت کنیم، کار عملی جایگزین انجام بدهیم و طرح جایگزین نداشته باشیم، مسئولیت و اصالت ما را سنگین‌تر می کنید.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر حسن عباسی در نشستی که موسسه بعثت در مسجد حضرت زینب برگزار کرد به سخنرانی پیرامون امام خمینی و مبارزه با صهیونیسم پرداخت. متن زیر بخش ششم از سخنرانی ایشان است که خدمت مخاطبین محترم تقدیم می‌گردد. (برای مشاهده بخش اول، بخش دوم، بخش سوم، بخش چهارم و بخش پنجم کلیک کنید.)

نگاهی که امام به صهیونیسم داشت، یهود و دشمنان را به شدت می‌ترساند. یهودیان می‌دانستند که دشمن اصلی‌شان اسلام و انقلاب است. این نکته را باید بدانیم که دشمن از موشک و تکنولوژی موشک‌های ما نمی‌ترسد بلکه از اسم موشک‌هایمان می‌ترسد. اینکه ما واژه سجیل را روی موشک‌مان می‌گذاریم و آنها صدایشان بلند میشود، از آن عقبه واژه سجیل می‌ترسند.

موقعی که قوم حضرت لوط عذاب بر آنها وارد می شد اون بارش سنگ ها سجیل است در قران. اینها از این ادبیات می ترسند. خوب چه کسی است که هدف این ادبیات است؟ این بیست و چهار کشوری که همجنس بازی را در مجلسشان تصویب کردند. خدا باید یک روز اینها را عذاب کند. خدا می‌خواهد یک روز سجیل بر سر آنها بریزد.

آیا جرات فکر کردن به اینها را داریم؟ مگر ما وزارت خارجه نداریم؟ چرا پس یقه سفیر آلمان را نمی‌گیرد و بگوید، آقا شما در ایران چه غلطی می‌کنید وقتی که در مجلس‌تان قانون همجنس‌بازی را تصویب کردید؟ یا ایتالیا. ولی آنها می‌آیند و می‌گویند؛ بیا اینجا ببینم، چرا زنانتان به ورزشگاه نمی‌روند؟

 

حسن عباسی

 

فاصله نظام سازی تا دولت سازی چقدر است

اینجاست که امام جامعه باید پاسخگوی سوالی مثل سوال طلابی که بلند می‌شوند و می‌گویند آقا نظام فاسد است. آقا در جواب باید بگوید؛ هنوز در حال نظام‌سازی هستیم هنوز دولت اسلامی به وجود نیامده است. دولت اسلامی چگونه به وجود می‌آید؟ جایی که وزیر خارجه آن و دستگاه دیپلماسی باور به قاعده نفی سبیل داشته باشد و قران را زیر بغلش بگیرد و به این بیست و چهار کشور بگوید شما به چه جراتی همجنس‎بازی را تصویب کردید؟ ما پیرو انبیاء الهی هستیم و آمده‌ایم که شما را دعوت کنیم، پس شما تقوای الهی پیشه کنید و از مای جمهوری اسلامی اطاعت کنید.

آنها بلند می شوند و برای ما سند ۲۰۳۰ چارچوب درست می‌کنند، در حالی‌که ما باید اینکار را بکنیم. مگر خداوند به پیامبر خود نفرمود که اطاعت از این کفار نکن، و با همین قران با آنها جهاد کبیر کن. ما برای آنها تهدید نباشیم، آنها برای ما تهدید هستند. ما آنها را دعوت به دین خود نکنیم آنها تا ما را به دین خود وادار نکنند ول نمی‌کند. کمونیسم، کپتالیسم و صهیونیسم.

ایدئولوژی صهیونیسم که بعد از اشغال سرزمین فلسطین، خیلی برجسته شد. به اندازه قبل توسط اعلامیه بالفور و… آمده بود. اما ریشه اجرایی آن به روش هفتصد سال پیش بر می‌گردد که توسط خانواده مدیچی صورت گرفت. این خانواده بعدا یک جور دیگر تکثیر شد، و همینطور اینها خانواده‌های جدیدی ایجاد کردند که دومین خانواده در انگلیس و سومین آنها در قاره امریکا است. آنها دارند خانواده جهان را می‌بلعند. حالا مانع اصلی آنها نه چین است نه روسیه نه برزیل و نه…. بلکه فقط اسلام و تفکر شیعه است این است که باید باور کنیم. ما نمی‌خواهیم مایه بگذاریم، پس خودش مایه می‌گذارد.

انگشتر امام راحل در دوره نهضت را می‌دیدم که دست حضرت اقا بوده و یکی از جانبازان مدافعان حرم برای زیارت به خدمت حضرت آقا مشرف شده بود، عرض کرد که انگشترتان را می‌خواهم. اقا به ایشان داد و فرمود؛ بسیار مراقب باش که این انگشتر امام است و در کل دوران نهضت ۱۵ خرداد تا بعد از انقلاب بود. من رفتم حضور ایشان و خواستم ببینم که آیه روی آن چه چیزی است. (رزقٍ من حیث من لایحتسب) کسی که باورش به من کامل است، انقلابی را می‌تواند رقم بزند که نظام سلطه را به زمین بزند.

بیست، سی سال باورش این بوده. همانجا در همان آیه چه می‌فرماید؛ (قد جعل الله لکل شیءٍ قدرا) تمدن چطوری ساخته می‌شود؟ از سنجه‌ها ساخته می‌شود. ما سنجه‌های مادی‌مان چه چیزی است؟ فرسنگ، خروار، کرور و… آیا با اینها می‌شود زندگی کرد؟ فرانسوی‌ها یک سیستمی دارند به اسم فتریک، سنجه‌هایی که برای خودشان است را درست کرده‌اند مثل میلی متر و سانتی متر و کیلومتر و…. . یک‌دفعه انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها دیدند که فرانسوی‌ها سنجه‌های تمدنی خاص خودشان را دارند. این شد که مایل، فارنهایت و… ایجاد شد.

 

حضرت آقا

 

تعصب بر روی سنجه‌های خودی تا غربزدگی در همه امور

این مثال را زدم که شما بدانید مادی برای اندازه‌گیری مادی دیگر سنجه دارند در غرب دوتا. ما مدل فرانسوی آن را استفاده می‌کنیم. سنجه آموزش و پروش چیست؟ ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان. یک روز حضرت آقا در برابر وزیر آموزش و پرورش فرمودند که این از کجا آمده است؟ رفتند اقایان در ژاپن و سوئیس و… بررسی کردند دیدند خود غرب هم نمی دانند کجا؟

آقا ما دوازده سال بچه را مدرسه می‌فرستیم، آن‌وقت نمی‌دانیم چرا ابتدایی راهنمایی دبیرستان. سنجه برای تمدن دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس دکتری فوق دکتری، پست دکتری چرا؟ هیچ کسی نمی‌داند. آقا چرا همه بایند صد و شش واحد لیسانس بخوانند؟ چرا سی و سه واحد فوق لیسانس؟ هیچ کسی نمی‌داند.

یک پولی داریم که به خارجی می‌شود مانی و می‌شود کارنسی. مانی پولی است که ارزشش کم نمی‌شود ولی کارنسی کم می‌شود چون پشتوانه ندارد. کسی گفته که این سنجه نظام مالی را هم ما باید اجرا کنیم؟ هیچ کسی نمی‌داند. آمدند به نظامیان گفتند ستوان، سرگرد، سروان، سرتیپ، سرلشگر، سپهبد! کی گفته؟ نمی‌دانیم غربی‌ها گفتند. حالا تا صبح من برای شما از این زیر نظام‌ها بشمارم، تمدن برای آنها ساخته می‌شود! نقشه ما در تمدن نوین اسلامی که آقا می‌فرمودند، چیست؟ بازتعریف این سنجه‌ها است.

اگر باز تعریف نکنیم، می‌شود اطاعت از کفار و در سوره فرقان فرمود که اطاعت از پیامبر نکن و با آنها جهاد کن. با این قران جهاد کبیر کن. اگر بخواهیم تمدن نوین اسلامی را بسازیم باید جهاد کبیر بکنیم و اول باید بیایم و بگوییم که متر و اینچ و فارنهایت و سانتی گراد و… اشکالی ندارند، اینها مادی هستند ولی آیا ابتدایی، راهنمایی دبیرستان مادی است؟ آیا ابتدایی و دبیرستان هم همین است؟ در دنیا این سیستم اموزش و پرورش شکست خورده است. آیا لیسانس و فوق لیسانس هم همین است، یک روز فرمود دانشگاه دانش بنیان راه بندازیم و مردم ته تحصیلاتشان بشوند حکیم، دکتر نشوند این مطالب آموزش عالی را ببینید چه کردید.

اگر ما می‌خواهیم سنجه‌ها را بازتولید کنیم، بعدش این است که باید به این سنجه‌ها دقت کنیم که می‌گویند تدریس استراتژیک طرح‌ریزی، اما در این آیه چه فرموده است؟ (قد جعل الله لکل شیء قدرا) ما قدر ریزی باید بکنیم و قدر هر شیء باید مشخص شود، یکی از چیزهای تمدن ساز قدر است و دیگری حفظ حدود الهی است. یکی میزان است و ما اگر بیایم سنجه‌ها را برداریم مثل میزان. مثل حد الهی و مثل قدر، اگر از اینجا شروع کنیم، می‎شویم همان خواسته حضرت اقا که می‌فرمود جامعه را قرآن مجسم کنید و اگر افقی که امام برای ما ترسیم کرد، نابودی کمونیسم و کاپیتولاسیم و صهیونیسم بود، همین در حد نظر آقا کاربردی‌تر است.

صهیونیسم زمانی از بین می‌رود که بتوان الگوی اسلامی تبیین کرد

به صهیونیست‌ها می‌گوید که شما ۲۵ سال آینده را نمی‌بینید و کاپیتالیسم هم که کارش را خوب انجام می‌دهد. چگونه می‌خواهیم جایگزین کنیم؟ الگوی اسلامی را ابتدا باید تبیین کنیم و بعد جایگزین نماییم و اینکه چگونه اجراییش کنیم، اینجا به کنش‌گرانی نیاز داریم و ما نمی‌توانیم مدام علیه اسرائیل و کاپیتالیسم صحبت کنیم، کار عملی جایگزین انجام بدهیم و طرح جایگزین نداشته باشیم، مسئولیت و اصالت ما را سنگین‌تر می کنید.

لذا خواسته ما و خواسته حضرت آقا هم همین گونه است، مفهومی به نام صهیونیسم دشمن کلیدی ما است و جریانات لیبرال در جمهوری اسلامی هر از چندی سرکار آمدند، همان‌طور که دیدید برای اینکه بتوانند با بیرون ارتباط داشته باشند، سعی کردند دل صهیونیست‌ها، کدخدا و کاپیتالیست‌ها را به دست بیاورند. مشکل داریم با  تفکر اینها در صدر اسلام، هم امویان پدر اسلام را درآوردند.

در صدر انقلاب اسلامی هم امویان امت  حضرت روح الله دارند پدر اسلام را در می‌آورند. اینجا بی تعارفیم و اگر مسئولین جمهوری اسلامی عقبه‌شان و جد اندر جد و بچه‌هایشان در کانادا و انگلیس زندگی می‌کند، نمی‌توانیم  به آینده انقلاب اسلامی خوشبین باشیم. با مبانی که بعضی از مسئولین دارند، فاصله‌شان با اسلام سال نوری است و ما نمی‌توانیم با این انقلاب اسلامی و آینده‌اش خوشبین باشیم.

اینها همه انحراف است و فرد هنوز در شش و هشت خودش مانده، دیروز مثلا خطاب به امام جامعه نوشته و چطور می‌شود من در سال ۱۳۸۴ پنج میلیون رای داشتم و در سال ۱۳۸۸ رای من شده ۳۰۰ هزار رای! شما ببینید اینها یاران امام‌اند که هنوز تو چه عقده‌هایی‌اند و مسیر رو به جلوی تکامل انقلاب اسلامی کجاست؟ یاران امام در چه حال و هوایی اند و چطور ممکن است که در یک روز در سال ۸۴، انتخابات ریاست جمهوری ۵ میلیون رای داشتم و این را به من جواب دهید که رای  ۵ میلیونی من در سال ۸۸ تبدیل به ۳۰۰ هزار رای شد.

بدبختی ما امویان امت روح الله این جماعت است و این‌گونه نگاه می‌کند که یکی نیست، به این فرد بگویید می‌دانی چطور ابلیس سوارت شده و داری انقلاب اسلامی را دچار مشکل می‌کنی؟ تو دبیر کل حزبی بودی به نام اعتماد ملی و دبیرکل حزبی بود به نام کارگزاران که شهردار تهران هم بود و تمام تهران و شهرستان‌ها را از بنر پرکردید که جنابعالی و دبیر کل حزب کارگزاران قدی ایستاده بودید و گفتید در هیچ کجای تاریخ انقلاب مرسوم نیست و ما می‌خواهیم این کار را انجام دهیم.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=3109

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *