تحلیلگران صهیونیستی: اسرائیل قادر به نابودی حماس نیست - خیبر

اعتراف یک مقام صهیونیست:

تحلیلگران صهیونیستی: اسرائیل قادر به نابودی حماس نیست

۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۲۱:۵۷

تحلیلگران رژیم صهیونیستی اعتراف کردند که اسرائیل قادر به از بین بردن حماس یا فشار بر آن برای دستیابی به راه حل سیاسی نیست.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر، کاسینیا اسویتلوا به ناکامی و ضعف رژیم صهیونیستی در برابر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعتراف کرد و گفت: همه این حقیقت (ضعف اسرائیل در برابر حماس) را درک می‌کنند، نمی‌توان بر آن‌ها (حماس) در نوار غزه غلبه کرد.
این عضو کنیست به سخنان تساحی هنفبی وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی اشاره کرد و آن را کارت سبز به حماس برای ادامه موشک‌باران شهرک‌های (صهیونیست‌نشین) جنوب دانست و گفت: بدیهی است که جنوب (فلسطین اشغالی) اهمیت کمتری نسبت به تل آویو (برای مقامات رژیم صهیونیستی) دارد.
بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، تساحی هنفبی گفته بود جنبش حماس در نوار غزه قادر است صد‌ها موشک به سمت شهر تل‌آویو شلیک کند.

بیشتر بخوانید:

دولت نتانیاهو تسلیم حماس شده است

اهمیت فوق وزارتی وزیر جنگ در رژیم اسرائیل

نفوذ حماس در شبکه‌ اطلاعاتی رژیم صهیونیستی!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از هنفبی اعلام کرده بودند که واکنش جنبش حماس در درگیری اخیر، خفیف بود، در حالی که قدرت آن را داشت تا صد‌ها موشک به سمت تل آویو و کمربندی غزه شلیک کند، اظهارات هنفبی هیاهویی در محافل صهیونیست به وجود آورد.

«شِمرِت مئیر» خبرنگار صهیونیست در همین رابطه نوشت علیرغم اینکه دولت اسرائیل تلاش کرد پیروزی وهمی را تبلیغ کند اما حماس در این دور از نبردها پیروز شد.

وی گفت: نتیجه واقعی یک-صفر به نفع حماس است، هیچ تفسیر دیگری پیدا نمی‌شود و حقیقت آن است که حماس این دور از نبرد را برده است. تلاش کردیم تا خود را قانع کنیم که حماس ضربه‌ای سخت خورده است؛ حقیقتا حماس نزد میانجی‌ها رفته و از آنها درخواست آتش‌بس کرده –به ادعای وی- اما هدفش این بوده که خود تاریخ پایان نبرد را مشخص کند.

«تسفیکا فوجل» افسر ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی نیز سران سیاسی این رژیم را مورد انتقاد قرار داد. وی که پیشتر فرمانده ستاد مشترک ارتش در منطقه جنوب را بر عهده داشته به روزنامه «معاریو» گفت اسرائیل در بدترین مراحل امنیتی خود از جنگ ۱۹۷۳ (جنگ میان اسرائیل و کشورهای عربی) تا کنون قرار گرفته است.

وی افزود: این سران سیاسی باعث شدند که ما قدرت بازدارندگی در مقابل حماس در نوار غزه را از دست بدهیم زیرا صندلی‌هایشان مهمتر از آینده امنیتی ماست. حدود ۴۰ سال پیش با سه کشور عربی جنگیدیم (جنگ اکتبر ۷۳)، بر آن پیروز شدیم و امروز قادر به مقابله با حماس نیستیم.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، «کِسِنیا اسوتلووا» (Kesenia Svetlova) عضو کنست (پارلمان) نیز اعلام کرد دولت اسرائیل نمی‌تواند حماس را ساقط کند یا برای رسیدن به راه‌حل سیاسی بر این جنبش فشار وارد کند.

وی افزود همه حقیقت را دیدند، امروز غلبه بر حماس در نوار غزه ممکن نیست.

این عضو کنست، صحبت‌های «تساحی هنگبی» وزیر امور منطقه رژیم صهیونیستی را چراغ سبزی برای هدف قرار دادن شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه توسط حماس دانست.

هنگبی گفته بود پاسخ حماس، کم بود، این جنبش قادر است صدها موشک به سمت تل آویو و شهرک‌های مجاور غزه شلیک کند.

روزنامه «هاآرتص» به این صحبت یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه که گفته بود «این بار با کشته و زخمی خارج شدید و بار بعدی زندانیان خود را آزاد خواهیم کرد» واکنش نشان داد و نوشت رهبر حماس در غزه، اسرائیل را مسخره می‌کند.

وبگاه صهیونیستی «والا» هم نوشت السنوار همان کسی است که دولت نتانیاهو را سرنگون می کند ، او پیروز بزرگ طی چند سال اخیر است؛ به نظر می‌رسد او همان کسی است که اسرائیل را مجبور به آتش‌بس و آویگدور لیبرمن را ناچار به استعفا کرد.

والا افزود لیبرمنی که تهدید می‌کرد «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس را طی ۴۸ ساعت کنار می‌زند، در نبردی ۴۸ ساعته توسط حماس کنار زده شد.

از سوی دیگر «ایلی کوهن» وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی به ترور تمام رهبران حماس در نوار غزه فراخواند. 

وی در گفت‌وگو با شبکه اسرائیلی «کان» مدعی شد عملیات برنامه‌ریزی شده ترور رهبران حماس، این جنبش را ناچار به عقب‌نشینی از بیم پاسخ شدید تل آویو می‌کند.

کوهن ادامه داد شکی نیست که قدرت بازدارندگی اسرائیل به صورت خطرناکی از بین رفته و شلیک ۵۰۰ موشک توسط مقاومت فلسطین بزرگترین دلیل بر این موضوع است.  

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=15042

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *