اسرائیل یک دولت ناعادلانه است که در رویارویی با جنبش BDS پیروز نخواهد شدBDS

روزنامه عبری زبان هاآرتص، در پیروزی رژیم اشغالی در رویارویی با جنبش تحریم بین‌المللی اسرائیل (BDS) تشکیک کرده و تأکید دارد که این درگیری نتیجه معکوس می‌دهد.پایگاه صهیون پژوهی خیبر، روزنامه عبری زبان هاآرتص، در پیروزی رژیم اشغالی در رویارویی با جنبش تحریم بین‌المللی اسرائیل (BDS) تشکیک کرده و تأکید دارد که این درگیری نتیجه معکوس می‌دهد. این روزنامه در سرمقاله دوشنبه خود رژیم اشغالی را «دولت ناعادلانه» توصیف کرد و تصمیم اسرائیل مبنی بر اجازه ورود دادن به دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا؛ «الهان عمر» و «رشیده طلیب» به سرزمین‌های اشغالی فلسطین، علیرغم حمایت آندو از جنبش تحریم بین‌المللی (BDS) را دلیل بر بی‌فایده بودن رویارویی ضد این جنبش دانست.
در این سرمقاله آمده است: «علیرغم وسائل اطلاعاتی پیشرفته و بودجه هنگفتی که مردم اسرائیل در مبارزه علیه جنبش تحریم صرف می‌کنند، اسرائیل هرگز موفق به پنهان کردن انتقادات از اشغال نخواهد شد»
و خاطرنشان شد که تصمیم اجازه ورود دادن به طلیب و عمر مغایر با اصلاحیه قانون ورود به اسرائیل است و به موجب این قانون باید از ورود آن‌ها جلوگیری شود.
چند سال پیش، کنست اسرائیل قانونی را تصویب کرد که به موجب آن باید از ورود هر کس به اسرائیل که جنبش تحریم را تأیید کند، جلوگیری شود.
این روزنامه عبری زبان نوشت: این درس مهمی برای کسانی است که معتقدند ما می‌توانیم جهان را مجبور به انکار اشغالگری کنیم.
و توضیح داد که معلوم می‌شود که این ممکن نیست، حتی اگر کسی که در ایالات متحده به قدرت می‌رسد رئیس جمهوری باشد که با اسرائیل همبستگی و هماهنگی دارد، و در زمانی باشد که دو عضو کنگره آمریکا از حزب دموکرات خواستار ورود به اسرائیل باشند، دو عضوی که مورد دشمنی رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هستند.
و ادامه داد: «حتی هنگامی که سخن از ناخشنودی‌های ترامپ می‌شود، قانون اسرائیل با تبصره‌هایی که در آیین‌نامه‌های اجرایی وجود دارد، ورود عناصر سیاسی را برای پرهیز از خدشه‌دار شدن روابط خارجی اسرائیل، استثنا می‌کند.
این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت: «مسأله امروز مربوط به دو عضو کنگره آمریکایی است، و فردا افرادی از اعضای پارلمان انگلیس، فرانسه یا آلمان که جنبش تحریم را تایید کرده‌اند، برای ورود به اسرائیل اقدام می‌کنند و برای آشنایی با اشغال تلاش می‌کنند» و این پرسش را مطرح کرد که: «در آن زمان رئیس حکومت، بنیامین نتانیاهو چه خواهد گفت؟»
و بیان کرد که «رویاریی اسرائیل علیه جنبش تحریم نتیجه معکوس می‌دهد؛ چرا که شرایط تبلیغ رایگان این جنبش را فراهم می‌آورد، و اسرائیل را به عنوان کشوری ناعادلانه معرفی می‌کند که مخالفان سیاسی خود را تحت تعقیب قرار می‌دهد»
هاآرتص «جنبش تحریم را گواهی بر فقر دانست» و نوشت «اسرائیل به جای تلاش در پنهان کردن اشغال، باید برای پایان دادن به آن تلاش کند و به جای پنهان کردن واقعیت باید آن را اصلاح کند»

منبع: فلسطین اون لاین