اسرار رژیم صهیونیستی به روابط با رژیم‌های دیکتاتوری و سرکوبگر‌ - خیبر

اسرار رژیم صهیونیستی به روابط با رژیم‌های دیکتاتوری و سرکوبگر‌

۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳

دیدار «رودریگو دوتروته» رئیس جمهور فیلیپین از فلسطین اشغالی و ملاقات‌های وی با اکثر مقامات ارشد رژیم صهیونیستی پرده از راز سر به مهر دیگری از درون این رژیم برداشته است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر، رودریگو دوتروته اخیرا در سفری چهار روزه وارد فلسطین اشغالی شده است.

وی علاوه بر دیدار با نتانیاهو نخست وزیر و ریوون ریولین رئیس رژیم صهیونیستی با مقامات ارشد نظامی و امنیتی نیز دیدارهایی را داشته است.

دوتروته روز گذشته پس از دیدار با ریولین تاکید کرد که فیلیپین جز از اسرائیل از طرق دیگری تجهیزات امنیتی و تسلیحات نظامی خریداری نمی کند.

بهبود روابط فیلیپین و رژیم صهیونیستی اما پرده از راز سر به مهری برداشته است. این سوال همواره از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی وجود داشته که چرا روابط تل آویو با رژیم های دیکتاتوری و سرکوبگر جهان از نظام آپارتایدی آفریقای جنوبی گرفته تا ارتش مسلمان کش میانمار قوی و راهبردی بوده است.

برای پاسخ به این سوال مهم قدسنا به رصد منابع عبری و بررسی نگاه کارشناسان صهیونیست پرداخته است.

 «یوسی میلمن» تحلیلگر و کارشناس نظامی-امنیتی  نزدیک به سرویس های رژیم صهیونیستی در این باره می نویسد:

سفر جنجالی رئیس جمهور فیلیپین به اسرائیل بیانگر این واقعیت است که دستگاه سیاست خارجی ما از سیاست‌های مبتنی بر شرم و حیا در روابط بین الملل دست کشیده است. در زمانی که اسرائیل از بازگشت سطح روابط خارجی و امنیتی خود به بالاترین سطح خبر می دهد، این مساله بار دیگر به اثبات می رسد که منافع اسرائیل بالاتر از هرگونه موضوع دیگری قرار دارد و هیچ مانعی در برابر تحقق این منافع از لحاظ مفهوم صلح تا رعایت اصول اخلاقی وجود ندارد و به رسمیت شمرده نمی‌شود.

تحلیلگران با اشاره ضمنی به سفر رئیس جمهور فیلیپین به اسرائیل عنوان کردند:اسرار روابط اسرائیل با رژیم‌های دیکتاتوری و سرکوبگر‌؛ از رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی تا میانمار 2
دیوید بن گوریون در کنار جان اف کندی

سفر رودریگو دوتروته حتی در داخل إسرائیل با انتقاداتی مواجه است و بسیاری معتقدند که به سیاست خارجی ما آسیب می زند. اما با وجود این سفر وی با استقبال گسترده از سوی نتانیاهو و ریولین و دیگر سران امنیتی نظامی سیاسی و اقتصادی مواجه شد و تقریبا اجماعی کلی درباره استقبال از این سفر در بین آنها وجود داشت.

میلمن که دارای روابط نزدیک و قوی با سران و فرماندهان امنیتی اسرائیل است، در ادامه یادداشت خود تاکید می کند:

روابط اسرائیل با رژیم های دیکتاتوری و سرکوبگر پدیده جدیدی نیست و تنها در دوران نخست وزیر فعلی (نتانیاهو) وجود نداشته بلکه سابقه آن به زمان نخست وزیر اول اسرائیل یعنی دیوید بن گوریون باز می گردد.

در آن زمان بن گوریون به خوبی می دانست که تشکیل اسرائیل درمنطقه پرخشونت و پیچیده خاورمیانه به تشکیل ائتلافهای قوی سیاسی نیاز دارد، وی همچنین در این راستا بر لزوم تامین تسلیحات جنگی و استفاده از سرمایه گذاری های اقتصادی تاکید داشت. در زمان بن گوریون اسرائیل به پیمان با کشورهای بزرگ استعماری نظیر فرانسه و انگلیس جهت مبارزه با مصر در جنگ سال ۱۹۵۶ پیوست.

در دهه ۷۰ میلادی نیز اسرائیل در دروان نخست وزیری رهبران حزب کار یعنی اسحاق رابین و شیمون پرز به ایجاد روابط محرمانه با  نظام اقلیتی، نژادپرست و کشتارگر آفریقای جنوبی مبادرت ورزید. در آن زمان هم سران اسرائیلی می دانستند که در حال نقض قطعنامه ها و تصمیمات سازمان ملل هستند. پس از این سالها نیز اسرائیل روابط نامناسب دیگری در دوره های زمانی مختلف با نظام های سرکوبگر نظامی در شیلی آرژانتین و آفریقای مرکزی داشت.

 


اسحاق رابین در کنار جان ورستر نخست وزیر رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی

 

میلمن در ادامه یادداشت خود به مسائل خطرناک دیگری اشاره کرده و می نویسد:

در دهه ۹۰ میلادی اسحاق رابین به دولت رواندا که مشغول نسل کشی بود تسلیحات نظامی در سطح گسترده فروخت. این اقدام رابین موجب برانگیختن انتقادات تندی از سوی محافل غربی و سازمان های حقوق بشری شد تا جایی که اسرائیل مجبور به پاسخگویی به انتقادات و توضیح علت رفتارهای خجالت آور خود شد.

در واقع در دهه های اخیر مفاهیم شرم و حیا از سیاست خارجی اسرائیل رخت  بر بسته است. در واقع تصمیم سازان صهیونیست طی این سالها فقط منافع خود را مدنظر قرار داده و هیچ اهتمامی به رعایت اصول اخلاقی و انسانی نشان نداده اند.
اسرائیل در روابط تاریخی خود با بسیاری از دیکتاتورها و نظام های راستگرای افراطی روابط برقرار کرده است، با همین رژیم ها قراردادهای تسلیحاتی و امنیتی برقرار کرده و به آنها  را در مواجهه با گروههای اسلام گرا پشتیبانی کرده است.
تحلیلگر صهیونیست در پایان به دلایل و اسرار روابط و حمایت های اسرائیل از این کشورها و رژیم های نفرت انگیز اشاره کرده و می نویسد:
اسرائیل از ورای کمک ها و روابطش با این کشورها تلاش کرده رای مثبت آنها به اسرائیل را در محافل بین الملل و سازمان ملل بدست آورد. تا در نهایت بتواند دوران اشغال اراضی فلسطینی را طولانی تر کرده و از تشکیل کشور مستقل از سوی آنها جلوگیری نماید.
اسرائیل در مقابل این خدمات به رژیم های دیکتاتوری تلاش می کند که آنها را به حمایت از اقلیت های یهودی در جهان تشویق نماید.همچنین اسرائیل تلاش می کند که با گشودن دروازه روابط با کاخ سفید به روی این رژیم ها به آنها پاداش ادامه همکاری را بدهد.

 جزئیات سفر رئیس جمهور فیلیپین
«رودریگو دوتروته» روز یکشنبه در راس یک هیات بلندپایه نظامی و اقتصادی برای نخستین بار به عنوان یک رئیس جمهور فیلیپینی به فلسطین اشغالی رفت.
بنابر اعلام دفتر ریاست جمهوری فیلیپین سفر هیات این کشور به فلسطین اشغالی چهار روزه  است و در امروز (چهارشنبه) پایان خواهد یافت.
منابع عبری گزارش دادند که پس از تنش در روابط فیلیپین و اسرائیل که با عذرخواهی دوتروته از یهودیان پایان یافت، در این سفر قراردادهای تسلیحاتی جدیدی میان دو طرف به امضا برسد. همچنین پیش بینی می شود در این دیدار روابط امنیتی و تجاری دو طرف تقویت شود.
بنابراین گزارش شبکه تلویزیونی i24news، هیات همراه رئیس جمهور فیلیپین شامل ۴۰۰ نفر از مسئولان ارشد این کشور در بخش های نظامی، امنیتی و تجاری است
.فیلیپین در نهم آگوست گذشته آزمایش سیستم دفاع موشکی که از اسرائیل تحویل گرفته بود را با موفقیت انجام داد.

رودریگو دوتروته که به اظهارنظرهای جنجالی و نقض حقوق بشر شناخته شده است، با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و رئوون ریولین، رئیس‌جمهور اسرائیل کرد.  وی  همچنین از موزه هولوکاست و شهر قدیمی قدس نیز دیدن کرد
.این سفر شامل جنبه‌هایی می‌شود که علنی نشده‌، از جمله بازدید از نمایشگاه تسلیحات و تجهیزات وزارت جنگ رژیم اشغالگر قدس و امضای یک مجوز اکتشاف نفت به شرکت اسرائیلی ریشیو پترولیوم.
هاآرتض در این باره نوشت: در هیات ۴۰۰ نفره همراه دوتروته   وزیر دفاع فیلیپین، ۷ وزیر کابینه و بیش از ۱۵۰ تاجر، حضور دارند.
در همین حال اسپوتنیک نوشت:  دو طرف در جریان این دیدارها روی موضوعاتی همچون همکاری دوجانبه در زمینه سیاحت، تجارت، زراعت، مبارزه با تروریسم، اشتغال کارگران فیلیپینی در اسرائیل و برقراری خط هوایی میان تل آویو و مانیل بحث و گفتگو خواهند کرد
گفته می شود سفر رئیس جمهور فیلیپین برمسائلی چون تقویت همکاری های تجاری و نظامی متمرکز است

دفتر ریاست رژیم صهیونیستی طی بیانیه ای سفر دوترته را بسیار مهم توصیف کرده و وزارت خارجه اسراییل نیز در بیانیه ای به افزایش همکاریهای دو طرف طی سالهای گذشته اشاره کرده و گفته است: روابط بین اسرائیل و فیلیپین در زمینه هایی همچون مسائل امنیتی، مبارزه با تروریسم، گردشگری،‌سرمایه گذاری،‌انرژی،‌زیرساخت ها و غیره افزایش چشمگیری داشته است.

قراردادهای تسلیحاتی در راس اولویت
شبکه روسی راشا تودی در این باره گفت: از دید دوترته این سفر از آن رو با اهمیت است که او می تواند خارج از دایره ایالات متحده آمریکا به قرار دادهای تسلیحاتی نایل شود

در سال ۲۰۱۷ فیلیپین به عنوان یک شریک جدید و مهم برای اسراییل ظهور کرد به گونه ای که ارزش قرار دادهای مرتبط با سیستم های راداری،‌سلاح های ضد تانک به رقمی بالغ بر ۲۱ میلیون دلار رسید و البته قرار دادهای دیگری هم وجود دارد  به گونه ای که مانیل اخیرا اقدام به برنامه ریزی برای انجام اصلاحاتی در نیروهای مسلح خود به ارزش میلیاردها دلار کرده است.

علاوه براین رئیس جمهور فیلیپین احتمالا با مقامات اسراییلی در خصوص امکان راه اندازی خط پروازی مستقیم از مانیل پایتخت فیلیپین به فرودگاه بین المللی بن گورین در اللد گفت و گو خواهد کرد.

رئیس جمهور فیلیپین روز گذشته در دیدار با «ریوون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی تاکید کرد: فیلیپین فقط از اسرائیل تسلیحات نظامی و تجهیزات امنیتی خریداری می‌کند.

وی افزود: اسرائیل بارها از لحاظ اطلاعاتی به فیلیپین کمک کرده است. من دستوراتی به ارگان های امنیتی، نظامی و ارتش داده ام که تنها از اسرائیل نیازهای خود را تامین کنند.

موضوع انتقال سفارت به قدس
تا کنون دولت دوتروته خبرهای مبنی بر قصد مانیل در انتقال سفارتش در اسراییل از تل اویو به قدس را تکذیب کرده است به گونه ای که مسئولان وزارت خارجه فیلیپین گفته اند موضوع انتقال سفارت در برنامه های سفر دوتروته به اسراییل قرار ندارد چرا که فیلیپین شرکای دیگری در منطقه دارد و این موضوع حساسی است.

شخصیت جنجالی دوتروته
خبرگزاری رویترز به نقل از دفتر اطلاع رسانی حکومت اسراییل گزارش داد که به عنوان یک اقدام پیشگیرانه بیشتر رویدادهای این سفر قابلیت انعکاس انتشار در رسانه ها را ندارد . دفتر اطلاع رسانی حکومت اسراییل  دلیل آن را شخصیت رئیس جمهور فیلیپین و روشهای سختگیرانه او در مبارزه با جرم و جنایت و برخی حرفهای انتقاد آمیز او در داخل و خارج عنوان کرد.

در سپتامبر ۲۰۱۶ دوتروته مبارزه خود با سازمانهای مرتبط با مواد مخدر را شبیه به جنگ آدولف هیتلر علیه یهودیان در جنگ جهانی دوم تشبیه کرد هنگامی که گفت: هیتلر سه میلیون یهودی را قتل عام کرد، اینجا در فیلیپین هم سه میلیون انسان هستند که با مواد مخدر کار می کنند خوشحال می شوم که همه آنها بکشم.

البته دوتروته بلافاصله از یهودیان که او را به رهبر نازی تشبیه کرده بودند عذرخواهی کرد. دولت او هم اعلام کرد که فیلیپین ۱۳۰۰ یهودی را که از هولوکاست فرار کرده بودند پذیرایی کرده است.

در اقدامی که گفته می شود تلاش او برای پاک کردن این اقدام حساس می باشد دوترته قرار است در همبستگی با یهودیان حلقه گلی به هنگام دیدار از یادمان هولوکاست تقدیم کند.

در پی انتقاد کارشناسان بین المللی از اقدامات او بر ضد تجارت مواد مخدر دوترته که از او با لقب « ترامپ شرق» هم یاد می کنند اتهاماتی را متوجه سازمان ملل متحد کرد و تهدید کرد که از سازمان ملل خارج خواهد شد و یک سازمان بین المللی دیگری را تشکیل خواهد داد.

وی همچنین در پاسخ به انتقادات پاپ فرانسیس رهبر واتیکان در خصوص روش های برخورد دوترته با قضیه مواد مخدر ، رهبر واتیکان را «پسر فاحشه» لقب داد.  او همین واژه را در یکی از کنفرانس های مربوط به سران کشورهای جنوب شرق آسیا برای باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا بکار برد زمانی که خطاب به وی گفت: اجازه نمی دهم به ما درس حقوق بشر بدهی، تو باید به دیگران احترام بگذاری و نباید فقط بپرسی و حرف بزنی، لعنتت می کنم  اگرچنین کاری را با من انجام دهی.

 دوتروته البته زنان کشورش را هم با سخنان عجیبش با شوک روبرو کرده است زمانی که گفت« زیبایی های شما دلیل اصلی افزایش میانگین تجاوز  در شهر دافاو است. او این سوال را از زنان پرسیده است که  آیا یک مرد اگر در کنار یک زن بدون دندان بنشیند آیا به نظر شما به اوتجاوز خواهد کرد؟

رفتارهای دوتروته بسیاری از مومنین و متدینین کشورش را هم زمانی که در یکی از اظهاراتش خداوند را با واژه سخیف توصیف کرد و قول داد که هرکسی بتواند وجود خدا را اثبات کند او از مقامش استعفا خواهد داد!

قدسنا

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=11360

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *