اظهاراتی جدید و جزئیاتی تازه از معامله قرن - خیبر

اظهاراتی جدید و جزئیاتی تازه از معامله قرن

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۸

دولت آمریکا از اردن خواسته است نیم میلیون آواره فلسطینی را در مقابل سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد دلاری در اردن اسکان دهد. قرار است به موجب معامله قرن، بخش‌هایی از اراضی اردن به رژیم صهیونیستی داده شود و در مقابل عربستان سعودی نیز به همین مقدار اراضی خود را به اردن بدهد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ روزنامه الاخبار لبنان برخی جزئیات تازه معامله قرن را فاش کرد؛ مطابق با آنچه در این روزنامه بیان شده است دولت آمریکا از اردن خواسته است نیم میلیون آواره فلسطینی را در مقابل سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد دلاری در اردن اسکان دهد.

الاخبار مدعی شد که مصر و اردن موافقت اولیه خود با بندهای معامله قرن اعلام کرده‌اند اما ملک عبدالله دوم پادشاه اردن گفت که این معامله خطرناک است و اجرای آن بسیار دشوار است.

به گفته این روزنامه، قرار است به موجب معامله قرن، بخش‌هایی از اراضی اردن به رژیم صهیونیستی داده شود و در مقابل عربستان سعودی نیز به همین مقدار اراضی خود را به اردن بدهد.

روزنامه مذکور تاکید کرد که معامله قرن همچنین شامل تشکیل کنفدراسیون مشترک بین رژیم صهیونیستی، اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین برای اداره کرانه باختری خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

توطئه معامله قرن شکست خواهد خورد

سیاست شیطانی «معامله قرن» هرگز محقق نخواهد شد

نقش مصر نیز در این بین، تسهیل تردد فلسطینیان به مصر و بالعکس سپس اسکان آن‌ها در این کشور و احداث مناطق بزرگ صنعتی برای آنان در خاک مصر خواهد بود و در مقابل، ۶۵ میلیارد دلار به این کشور پرداخت می‌شود و شبه جزیره سینا نیز بازسازی خواهد شد.

روزنامه الاخبار تاکید کرد که قرار است جزئیات نهایی معامله قرن در جریان سفر هفته آینده عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر به واشنگتن به او ارائه شود.

این روزنامه تاکید کرد که تامین منابع مالی اجرای بندهای معامله قرن به عهده برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خواهد بود.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با روزنامه «معاریو» ضمن افشای برخی جزئیات معامله قرن، تصریح کرد:


هر کس گمان کند کشوری به اسم فلسطین تشکیل خواهد شد که از هر دو جهت «اسرائیل» را احاطه می‌کند، کاملا به اشتباه رفته است.

نتانیاهو عنوان کرد که ۳ مسئله ثابت در معامله قرن وجود دارد که عبارت است از:

  1. عدم تخلیه حتی یک شهرک صهیونیست‌نشین در اراضی اشغالی فلسطین
  2. سیطره دائمی رژیم صهیونیستی بر کل منطقه غرب اردن 
  3. عدم تقسیم قدس (میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها).

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=20169

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *