اعلام جرم علیه افسر آمریکایی به دلیل جاسوسی برای ایران
وزارت دادگستری آمریکا علیه یک زن افسر پیشین نیروی هوایی این کشور به دلیل جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران اعلام جرم کرده است. مونیکا ویت متهم است در زمانی که در ایران بوده با سازمان امنیت ایران همکاری کرده است.به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری آلمان، مونیکا ویت افسر اطلاعاتی در دایره ضد جاسوسی نیروی هوایی آمریکا ۳۹ ساله از سوی دادگاه فدرال آمریکا متهم شده که اطلاعاتی بسیار محرمانه را در اختیار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی قرار داده است.

مونیکا ویت از سال ۱۹۹۷ میلادی به مدت ۱۱ سال به عنوان افسر اطلاعاتی در دایره ضد جاسوسی نیروی هوایی آمریکا خدمت می‌کرده است. وزارت دادگستری آمریکا حکم جلب این افسر پیشین امنیتی آمریکا را صادر کرده است. حکم خانم ویت به طور غیابی برای او صادر شده است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا مونیکا ویت به اطلاعات فوق محرمانه دسترسی داشته است. او همچنین در ماموریت‌های ضد جاسوسی آمریکا در خارج از این کشور شرکت کرده است.

جان درمرس، جانشین دادستان کل ایالات متحده، در این‌ باره گفت که شکایت علیه مونیکا ویت به این دلیل است که او “اطلاعات امنیتی بسیار محرمانه آمریکا را در اختیار کشور ایران قرار داده و هویت یکی از کارکنان امنیتی آمریکا را فاش کرده است”.

مونیکا ویت در دو کنفرانس بین‌المللی که در ارتباط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بوده شرکت کرده است. به گفته وزارت دادگستری آمریکا مونیکا ویت در جریان سفرهایش به ایران با نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی آشنا شده و با آن‌ها ارتباط برقرار کرده است.