افسانه‌ای به روایت متصدیان هولوکاست - خیبر

افسانه‌ای به روایت متصدیان هولوکاست

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۲۶
خیبر/آنه/فرانک/دفترچه/خاطرات/یهود/هولوکاست/تحریف/کتاب/صهیونیسم/فلسطین/غزه/نتانیاهو/مردم/دروغ/افق/نشریه/

صهیونیست‌ها و یهودیان این روزها تلاش دارند تا مسئله هولوکاست را در ایران نیز باورپذیر کنند و در این مسیر انتشاراتی مانند افق نیز همراهی می‌کند. نشر افق کتاب‌های زیادی با مضامین ضد دین منتشر کرده است که بدون هیچ دلیل و منطق و تنها با شیوه داستانی سعی در الغا مضامینی مخالف دین دارد.

به گزارش سرویس تاریخی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، روایت زندگی هری پاتر برای کسی که از سیزده سالگی با مجموعه آثار هری پاتر بزرگ شده است، کمی متفاوت خواهد بود. برای تربیت یک نوجوان سرشار از احساسات و انرژی ابتدا از کتابی پرحاشیه به نام هری پاتر رونمایی کنند و آرام آرام در کنار کتاب‌های هشت گانه، فیلم سینمایی هری پاتر را نیز در هشت بخش تولید و عرضه نمودند تا ببینید چه نسلی را به بشر تحویل می‌دهند.

رواج جادوگری در آن دوران در کشورهای مختلف از جمله انگلیس در آن ایام به اوج خود رسید و نوجوانان سیبل این اتفاقات بودند که به دنبال هری پاتر درون خود می‌گشتند و برای رسیدن به عالم دخان دست به هر کاری می‌زدند که از جمله آنها ارتباط با اجنه و شرارت‌هایی در آن قالب بود.

این اتفاق درباره هولوکاست نیز رخ داده است. در حال حاضر فضای غرب حتی اجازه سوال پرسیدن درباره چگونگی وقوع هولوکاست را نیز ندارد و به همین خاطر اساتید بزرگی چون روبرت فوریسون، روژه گارودی و … تلاش کردند تا واقعیت را به نمایش بگذارند که با مقاومت، بایکوت و درگیری علیه این دانشمندان مواجه هستیم.

یهودیان با روی آوردن به سبک خاطره نویسی و تبدیل آن به رمان تلاش دارند تا در مقابل تاریخ نگاری صحیح بایستند و احساسات را در مقابل عقلانیت قرار دهند. ستاره‌ها را بشمار یکی از این آثار است که چاپ اول آن سال ۱۳۹۵ و در ۲۰۰۰ نسخه به چاپ رسید تا برای نوجوانان رمانی پیرامون واقعه هولوکاست ارائه دهد.

این رمان سعی در توضیح تک نگاره‌های آنه مری داشته باشد که شاهد مقابله نازی‌ها با یهودیان بودند. «آنه مری و دوست صمیمی‌اش الن در زمان جنگ، تمام فکر و ذکرشان مدرسه، کمبود مواد غذایی و سربازان آلمان نازی است که آرامش شهر کوچک‌شان را برهم زده‌اند. نازی‌ها دست بردار نیستند و یهودیان دانمارک ناچارند مخفیانه وطن‌شان را ترک کنند. در این میان آنه مری به ماموریتی خطرناک می‌رود تا دوستش را نجات دهد.»

 

خیبر/آنه/فرانک/دفترچه/خاطرات/یهود/هولوکاست/تحریف/کتاب/صهیونیسم/فلسطین/

آنه فراک

 

دفترچه خاطراتی که به هولوکاست ترجمه شد!

آنه مری کسی است که مانند آنه فرانک خاطرات دوران نازی‌ها را نوشته و یک استاد دانشگاه آنها را بازنویسی می‌کند. البته به شرطی که آنه مری همان آنه فرانک نبوده و کلاه همان کلاه مخملین نباشد. چند سال پیش جزوه‌ای خواندم که تناقضات بیرونی و مضامین درونی کتاب «آنافرانک: یادداشت‌های یک دختر» را برملا می‌کرد، جزوه مذکور را «روبرت فوریسون» -استاد آزاداندیش دانشگاه و متخصص در نسخه شناسی تالیفات ادبی در دانشگاه «لئون» فرانسه- به رشته تحریر در آورده است.

او می‌گوید: شکل و شمایل ظاهری کتاب و محتوای باطنی کتاب این موضوع را غیر محتمل می‌سازد که این دختر (آنه فرانک/نویسنده کتاب) در سن زیر بیست سالگی  باشد، حداقل با آن صبغه‌ای که کتاب در آن نشر یافته است.۱ باعث شگفتی و تعجب است که این دختر که معروفترین قربانیان هولوکاست است و اغلب ایام جنگ را در بازداشتگاه «آشویتس» گذارنده بود، چگونه در اتاقهای گاز نمرده است!

صهیونیست‌ها و یهودیان این روزها تلاش دارند تا مسئله هولوکاست را در ایران نیز باور‌پذیر کنند و در این مسیر انتشاراتی مانند افق نیز همراهی می‌کند. نشر افق کتاب‌های زیادی با مضامین ضد دین منتشر کرده است که بدون هیچ دلیل و منطق و تنها با شیوه داستانی سعی در الغا مضامینی مخالف دین دارد.

اساساً خط سیر اندیشه‌ای نشر افق کتاب‌هایی مانند آتش دزد است که در سه جلد نوشته شده و در مقام توهین به ساحت ملائک آمده است. این روزها عرصه کمی پیچیده‌تر از گذشته می‌باشد و هضم جریانات مختلف سیاسی و فرهنگی کمی سخت شده است.

هولوکاست مقوله‌ای است که بسیار آسان قابل نقد علمی و رد جدی تاریخی است. حال به آسانی با نمایشی سیاه به دنبال جذب مخاطب و باورپذیر کردن آنها شده‌اند. مسئله ما بیان نقد محتوایی آثار است. تمام ستاره‌ها را بشمار در یک مسئله خلاصه شده است و آن ظلم بی دریغ نازی‌ها به یهودیان ستاره‌دار است.

  • هولوکاست و نفوذ یهودیان در ایالات متحده آمریکا، دیوید دیوک (عضو سابق کنگره آمریکا)، محمدرضا میرزاجان، موسسه فرهنگی قدرولایت، چاپ پنجم، ص۳۱
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=9598

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *