امضاي قرار داد نظامي بين هند و رژیم صهیونیستی - خیبر

امضاي قرار داد نظامي بين هند و رژیم صهیونیستی

۰۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۴۲

یک روزنامه هندي از امضاي قرار داد نظامي بين هند و رژيم صهيونيستي خبر داد.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از روزنامه «تايمز او اينديا»، شرکت صنايع هوا فضاي اسراييل (IAI) قرارداد نظامي با هند به ارزش ۷۷۷ ميليون دلار جهت فروش سيستم هاي موشکي موسوم به «ال آر سام» براي هفت کشتي جنگي در نيروي دريايي هند امضا کرد.

براساس اين گزارش، شرکت صنايع هوا و فضاي رژيم صهيونيستي اين قرارداد نظامي را با شرکت الکترونيکي بهارات baharat هند امضا کرده است.

سيستم «ال آر سام» بخشي از خانواده سيستم هاي موشکي باراک ۸ است و رژيم صهيونيستي از اين سپر موشکي در نيروي دريايي خود استفاده مي کند.

«نيرمود شفر» رييس شرکت صنايع هوا و فضاي رژيم صهيونيستي (IAI) در اين زمينه گفت، همکاري نظامي با هند از چنددهه قبل آغاز شده است.

روابط پنهاني هند و رژيم صهيونيستي بعد از يک دهه در سال ۱۹۹۲ علني شد. دولت هند نگران واکنشهاي منفي کشورهاي اسلامي به برقراري روابطش با اين رژيم بود، اما رژيم صهيونيستي براي آنکه نشان دهد در انزوا نيست روابط خود را با هند علني کرد.

با اين حال، حزب کنگره در دوره حاکميت خود در هند کوشيد با احتياط روابط با اين رژيم را ادامه دهد. اما با به قدرت رسيدن حزب هندوگراي بهاراتياجاناتا (بي جي پي) در سال ۲۰۱۴، روابط هند با رژيم صهيونيستي در بخشهاي امنيتي، نظامي و موشکي به سرعت توسعه يافت و «نارندرا مودي»، نخست‌وزير هند، بودجۀ لازم براي خريدهاي تسليحاتي با اين رژيم را تأييد کرد.

منبع: خبرگزاری آریا

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13846

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *