انتقال سفارت، هدفی استراتژیک یا تصمیمی غیر منتظره - خیبر

انتقال سفارت، هدفی استراتژیک یا تصمیمی غیر منتظره

۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۱۵

صحنه‌ی رویارویی با ظلم و استکبار جهانی صحنه‌ مبارزه‌ ایمان با شیطان است در مبارزه با شیطان بزرگ لحظه‌ای سازش سوزش ایمان را در پی دارد و هیچ تفاوتی جز ظاهرهای متفاوت بین اعوان و انصار شیطان بزرگ نیست. بهترین انسان‌ها هنگامی که دست‌نشانده صهیونیسم جهانی شدند ناچار هستند در پارادایم شیطان بزرگ قدم بردارند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، یکی از تحولات مهم در حوزه‌ مسائل فلسطین اعلام «قدس» به‌عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر است. رویدادی که با اعتراض گسترده‌ مردم فلسطین روبه‌رو شد و تحلیل‌های بسیاری پیرامون این موضوع شکل گرفت.

آنچه بایستی مورد بحث قرار بگیرد؛ پیشینه‌ انجام چنین تصمیمی است. آیا این تصمیم هدفی استراتژیک به دنبال داشت؟ یا یک تصمیم غیر منتظره و جدید از برنامه‌های ترامپ بود؟ آیا اگر فرد دیگری در این زمان رئیس جمهور آمریکا بود، چنین کاری را انجام می‌داد؟

در این یادداشت سعی داریم با بررسی مختصری از تاریخ روابط خارجی آمریکا با رژیم صهیونیستی به پاسخ سوالات فوق برسیم. به جهت اتقان مطالب و مطالعه‌ بیشتر علاقمندان تمام بخش‌های این یادداشت به مقالات و کتب معتبر استناد داده شده است. یقینا مراجعه به استنادات باعث فهم عمیق‌تر مطالب می‌شود.

آمریکا عامل حیات رژیم صهیونیستی

اتحاد و حمایت ابدی ایالات متحده آمریکا از رژیم صهیونیستی از مسائلی است که امروزه مورد تایید بسیاری از دانشمندان شرق و غرب می‌باشد. نگاهی گذرا به آثار متعددی همچون «آمریکا اورشلیم جدید»، «مروری بر روابط خارجی رژیم صهیونیستی»، «فرمانروایان پنهان» «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا» و… این مدعا را به خوبی اثبات و تبیین می‌کند.

مقام معظم رهبری نیز در سخنان مختلفی به بررسی این بحث پرداخته‌اند؛ ایشان در نوزدهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرمودند: «رژیم صهیونیستی از درون خود نیرویی ندارد، قدرتی ندارد، توانایی ایستادن روی پای خود را ندارد. امروز دو عامل رژیم صهیونیستی را سرِ پا نگه داشته است: یکی حمایت بی‌قید و شرط وقیحانه‌ آمریکا از این رژیم منحط و دیگری حمایت نکردن دولت‌های عربی و اسلامی از مردم فلسطین.»[۱] در همایش وحدت اسلامی نیز بیان کردند: «در تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان، آمریکا صریحاً وارد میدان جنگ شد و فقط به حمایت زبانی و مالی و سیاسی اکتفا نکرد و برای رژیم صهیونیستی تسلیحات فراهم کرد، فرستاد و کمک کرد. در واقع این جنگ را آمریکایی‌ها خواستند و آنها شروع کردند. امروز طاغوت اعظم آمریکایی‌ها هستند.»[۲]


اما نکته‌ی مهم این است که سیستم سیاسی آمریکا را نیز جز تفکر صهیونیسم جهانی مدیریت نمی‌کند. درصد بسیار کم اما پر نفوذ یهودیان سیطره‌ای عظیم بر فرهنگ، اقتصاد[۳]، سیاست[۴]، اجتماع و… آمریکا دارند. به بیان دیگر تفکر صهیونیسم جهانی با اهداف خیالی خود و قصد تسلط بر تمام جهان؛ آمریکا را تحت سیطره‌ی خود درآورده است و رژیم جعلی اسرائیل را برای تسلط و نفوذ در خاورمیانه تشکیل داده است.

به همین جهت در جنایات رژیم غاصب صهیونیستی «آمریکا خودش شریک جرم است»[۵]، « آمریکایی‌ها در قضیه فلسطین نمی‌توانند میانجی باشند، نمی‌توانند واسطه باشند. آنها طرف قضیه‌اند؛ مقابل دولت‌های اسلامی و ملت‌های اسلامی‌اند»[۶]، «دولت آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌ کننده‌ حقوق بشر در دنیا است؛ نه [فقط] دیروز، [بلکه] همین امروز، همین حالا؛ اینها کسانی هستند که رژیم غاصب صهیونیستی به پشتوانه‌ اینها و پشت‌گرمی اینها است که دارد این همه شرارت در این منطقه می‌کند.»[۷]

آنچه سخنان فوق را متقن‌تر می‌کند مطالعه‌ نظرات نویسندگانی همچون «دیوید ارنست دوک»[۸]، «آورام نوآم‌ چامسکی»[۹]، «گلن‌گرینوالد»[۱۰] و آثار بسیار دیگری[۱۱] است که شاهدی مناسب و دقیق بر تحلیل فوق می‌باشد.

 

لابی‌صهیونیستی در انتخابات آمریکا

با بررسی لابی‌های صهیونیستی در آمریکا به این نتیجه خواهیم رسید که رژیم صهیونیستی با تمام عِده و عُده‌ خود در تلاش است سیاست‌گذاری‌های ایالت متحده آمریکا را مدیریت کند و تمام تلاش خود را برای حفظ رژیم جعلی اسرائیل در منطقه خاورمیانه بکار ببرد.

حمایت‌های یهودیان[۱۲] از ریاست جمهور آمریکا[۱۳] و تلاش ‌آن‌ها برای یهودیزه کردن آمریکا در طول تاریخ کاملا مشهود است.[۱۴] نگاهی گذرا به لیست حامیان مالی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، یک واقعیت قابل‌ توجه را نشان می‌دهد، دست‌کم یک سوم از ۵۰ نفر اول در لیست ثروتمندترین و سخاوتمندترین «ابَرحامیان» این نامزدها[۱۵]، یهودی[۱۶] هستند. عجیب‌تر از آن این است که ده نفر اول در این لیست همگی از میلیاردرها[۱۷] و مولتی‌میلیاردرهای یهودی[۱۸]هستند.[۱۹]

نتیجه‌گیری

با توجه به آنچه بیان شد و مطالعه‌ اسناد ارائه شده در پی‌نوشت می‌توان نتیجه گرفت اقدام رئیس جمهور آمریکا یک اقدام کاملا استراتژیک و برنامه‌ریزی شده از سوی صهیونیسم جهانی می‌باشد. بر فرض وجود شخص دیگری در جایگاه ترامپ مطمئناً این کار انجام می‌شد اما با روی کار آمدن ترامپ و داماد[۲۰] یهودی و تندروی او شاید این کار سریع‌تر انجام شد. چرا که از ایالات متحده آمریکا و تفکرات مسلط بر این ایالت غیر از این اقدامات انتظار نمی‌رود.

آنچه مسلمانان و ظلم ستیزان جهان باید واقف باشند مبارزه دائمی با استکبار و ظلم جهانی است. مجری ظلم امروز ترامپ است با بازی‌ها و سخنان مخصوص به خودش و چندی بعد ظالم و مستکبری دیگر این نقش را بازی می‌کند. در این میدان آنهایی بازنده هستند که تصور کنند ذات، پشتوانه فکری، منش و رفتار جرج دابلیو بوش و یا باراک اوباما با ترامپ متفاوت است؛ پس می‌شود سازشی انجام داد.

صحنه‌ی رویارویی با ظلم و استکبار جهانی صحنه‌ مبارزه‌ ایمان با شیطان است در مبارزه با شیطان بزرگ لحظه‌ای سازش سوزش ایمان را در پی دارد و هیچ تفاوتی جز ظاهرهای متفاوت بین اعوان و انصار شیطان بزرگ نیست. بهترین انسان‌ها هنگامی که دست‌نشانده صهیونیسم جهانی شدند ناچار هستند در پارادایم شیطان بزرگ قدم بردارند.

[۱]  بیانات در مراسم نوزدهمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) ۱۴/۳/۱۳۸۷

[۲]  بیانات‌ در دیدار شرکت کنندگان در همایش کنفرانس وحدت اسلامی ۳۰/۵/۱۳۸۵

[۳]  www.yjc.ir/fa/news/4247120/

[۴]  بررسی تأثیر لابی صهیونیستی در انتخابات آمریکا، مجله موعود آبان ۱۳۸۴، شماره ۵۸

[۵]  محفل رمضانی انس با قرآن کریم؛ رمضان ۱۳۹۷

[۶]  بیانات در دیدار کارگزاران نظام ۲۱/۴/۱۳۷۷

[۷]  بیانات در دیدار مردم قم ۱۹/۱۰/۱۳۹۲

[۸] David Ernest Duke

[۹] Noam Chomsky

[۱۰] Glann Greenwald

[۱۱] https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Jewish_anti-Zionism

[۱۲]  www.globalresearch.ca/the-role-of-the-pro-israel-lobby-in-us-politics/5625680

[۱۳] www.mouood.org/component/k2/item/42693

[۱۴] mshrgh.ir/548551

[۱۵] www.haaretz.com/jewish/features/1.652798

[۱۶] www.haaretz.com/blogs/david-s-harp/.premium-1.658332

[۱۷] www.accuracy.org/release/the-billionaries-election-the-sanders-exception/

[۱۸] www.tomdispatch.com/post/176097/

[۱۹] www.haaretz.com/jewish/features/1.658520

[۲۰] mshrgh.ir/796832

 

نویسنده: مجید رحیمی
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=6534

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *