اهميت ديپلماسی ورزش در سیاست‌های کثیف رژيم‌صهيونيستي - خیبر

اهميت ديپلماسی ورزش در سیاست‌های کثیف رژيم‌صهيونيستي

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۰۷

رژيم صهيونيستي به دنبال عادي سازي روابط با اعراب منطقه از طريق ديپلماسي ورزشي است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عادي سازي روابط ميان برخي از کشورهاي عربي و رژيم صهيونيستي اين روزها روند و شتاب بيشتري پيدا کرده است به طوري که برخلاف گذشته اعراب امروز آشکارا به سوي عادي سازي مناسبات حرکت مي کنند. 
از آن طرف هم مرحله ي جديد عادي سازي روابط رژيم اسرائيل با اعراب منطقه شامل روابط فرهنگي و ورزشي کليد خورده است. در اين باره مي توان به سفر اخير وزير فرهنگ و ورزش اين رژيم اشغال گر به ابوظبي اشاره کرد. چندي پيش يک هيئت ورزشي از اين رژيم براي شرکت در مسابقات جودو در ابوظبي وارد امارات شدند. اگرچه هنوز شرايط براي برقراري ديپلماتيک ميان امارات و رژيم صهيونيستي فراهم نيست اما روابط ورزشي و ديدارهايي در قالب سفرهاي ورزشي مي تواند به نوعي تابوشکني در روابط اين کشورها با رژيم صهيونيستي باشد.
اهميت ديپلماسي ورزشي براي رژيم صهيونيستي (عادي سازي ورزشي) در رابطه با کشورهاي عربي به حدي است که «ميري رِگيو» سپتامبر گذشته با اعلام اينکه تيم جودوي اسرائيل به زودي در ابوظبي بازي خواهد کرد، اعلام کرد: ‹‹تيم اسرائيلي به زودي در ابوظبي بازي کرده و پيروز خواهد شد، پرچم اسرائيل بالا برده مي ‌شود و سرود آن پخش خواهد شد››.
پس از اين اظهارنظر وزير ورزش و فرهنگ اسرائيل، شبکه الجزيره قطر در گزارشي اعلام کرد اگرچه امارات روابط رسمي با رژيم صهيونيستي ندارد اما در تلاش براي عادي ‌سازي اين روابط از دريچه ورزش و همکاري امنيتي است.
همچنين ايران‌هراسي و دشمن‌پنداري جمهوري اسلامي، دو کليدواژه در فرايند اين عادي‌سازي است. دو کليد واژه اي که موازنه‌سازي براي مقابله با جمهوري اسلامي و محور مقاومت است. حمد بن عيسي آل خليفه، پادشاه بحرين، در ديدار با مارک شناير خاخام صهيونيستي به‌صراحت تأکيد کرد: «اسرائيل نه‌تنها قادر به دفاع از خود است، بلکه مي‌تواند از ديدگاه‌هاي اعتدال‌گرايان و کشورهاي عربي در منطقه دفاع کند و توازن قدرت در خاورميانه به اين عناصر معتدل و افراط‌گرا به اسرائيل تکيه دارد.»

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=14281

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *