اگر «وحدت‌مسلمین» انجام بگیرد اسرائیل شش‌ماه بیش‌تر دوام نمی‌آورد - خیبر

اگر «وحدت‌مسلمین» انجام بگیرد اسرائیل شش‌ماه بیش‌تر دوام نمی‌آورد

۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳

تفکیک اسرائیل از آمریکا، انگلیس و فرانسه غلط است. این که یک عده‌ای برای کنترل و از بین بردن اسرائیل پناه ببرند به اربابان آن‌ها عین اشتباه و حماقت تاریخی است.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون پژوهی خیبر، علت و فلسفه کمک به فلسطین یکی از موضوعات مهم و راهبردی جهان اسلام است که متاسفانه با وجود تاکید فراوان علمای جهان اسلام بر این مهم باز هم مورد غفلت واقع شده است.

مصاحبه پیش‌رو قسمت دوم از مصاحبه‌ای است که برگرفته از سخنان استاد حسن رحیم پورازغدی در جمع علمای جهان اسلام می‌باشد. یقینا دقت در این سخنان به جهت عمق استراتژیک آن‌ها بسیاری از مشکلات و ابهامات مسئله «علت و فلسفه کمک به فلسطین» را حل خواهد کرد.

خیبر، به نظر شما آمریکا و سازمان حقوق بشر می‌تواند مشکل فلسطین را حل کند؟

تفکیک اسرائیل از آمریکا، انگلیس و فرانسه غلط است. این که یک عده‌ای برای کنترل و از بین بردن اسرائیل پناه ببرند به اربابان آن‌ها عین اشتباه و حماقت تاریخی است. نمونه این اشتباهات چند بار در طول تاریخ اتفاق افتاده است؛ حساب این‌ها از هم جدا نیست این‌ها همه به هم متصل هستند. فروپاشی اسرائیل یعنی فروپاشی استکبار غربی در جهان اسلام.

خیبر، اگر جمهوری اسلامی ایران بنا دارد از مسلمانان مظلوم جهان دفاع کند چرا دائما مسئله‌ی فلسطین را مطرح می‌کند و از دیگر کشورهای مسلمان جهان مانند هند، کشمیر و… نام نمی‌برد؟

تمام مسلمانان جهان با هم برادر هستند و در حد توان بایستی به همه‌ی مسلمانان کمک کرد اما هیچ نقطه‌ای از جهان اسلام مانند فلسطین نیست، فلسطین امروز قلب جهان اسلام است. اگر فلسطین امروز آزاد شود کل سرزمین‌های جهان اسلام و مسلمین آزاد خواهد شد. فلسطین سمبل نبرد اسلام و استکبار است. امروز  باید مثل جنگ احزاب جنگید و مقاومت کرد. کل کفر صهیونیسم جهانی است که شامل انگلیس، آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل می‌شود و باید کل اسلام و سنبل اسلام فلسطین باشد برای نابودی تمام کفر، این الگو را ما در جنگ احزاب می‌بینیم نبی مکرم اسلام(ص) فرمود: «بَرزالایمان کلّهُ إلی الشّرک کلّه؛[۱] تمام ایمان در برابر تمام کفر قرار گرفت». و در این جنگ پایه‌های قدرت دشمن در هم شکست؛ همچنان که پیامبر اکرم(ص) پس از پایان این جنگ فرمود: «ألآن نَغْزُوهُم وَلاَیَغزونَن؛[۲] اکنون دیگر ما با آن ها می‌جنگیم و آن ها قدرت جنگ نخواهند داشت».

در رابطه با موضوعی که بعضی می‌گفتند و هنوز هم ادامه دارد که مردم فلسطین سنی هستد و ما شیعه هستیم پس نباید دخالتی در این موضوع کنیم، به عبارت دیگر جنگ بین سنی و یهود به شیعیان ربطی ندارد، توضیح بدهید؛

فلسطین مسئله‌ی شیعه و سنی نیست مسئله‌ی کل جهان اسلام است. یک زمانی تبلیغ می‌کردند فلسطینی‌ها سنی نیستند بلکه ناصبی و دشمن اهل بیت هستند. امام همان موقع اعلام کرد حمایت از فلسطینی‌ها واجب شرعی است و وجوهات شرعی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. برادران فلسطینی و اهل سنت ما در خط مقدم فلسطین در حال مبارزه هستند.

متاسفانه در صد سال گذشته ما را به عناوین مختلف شیعه و سنی، عرب و عجم و… روبروی هم قرار دادند و بعضی از کشورهای جهان عرب از پشت بر پیکر جهان اسلام جنجر زدند و خیانت کردند؛ کودکانه تصمیم گرفتند و چوب آن راهم یا تا بحال خورده‌اند و یا خواهند خورد. اختلاف نظرها را باید به رسمیت بشناسیم اما در مقابل دشمن باید همه با هم در یک جبهه بایستیم. هنوز پس از گذشت سال‌ها برخی بر اهمیت «وحدت‌مسلمین» واقف نیستند و به خاطر این عدم شناخت است که اسرائیل دوام آورده است و الا اگر وحدت بین مسلمین در عین به رسمیت شناختن اختلافات انجام بگیرد اسرائیل شش ماه بیش‌تر دوام نخواهد آورد.

آن‌ها خوب می‌دانند که مسلمانان فقط به دست مسلمین شکست خواهند خورد نه به دست کفار، امام می‌‌گفت آمریکا شیطان بزرگ و شیطان اکبر است اما از آمریکا نترسید از خودتان بترسید، اگر از شیطان نفس شکست نخورید از آمریکا شکست نخواهید خورد.

[۱]  بحارالانوار، ج ۲۰، ص ۲۱۵

[۲]  ابن اثیر، تاریخ کامل، ج ۲، ص ۱۸۴، به نقل از تفسیر نمونه

 

قسمت اول این مصاحبه: چرا ما فلسطینی‌تر از فلسطینی‌ها باشیم؟

 

تهیه و تنظیم: مجید رحیمی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=14976

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *