باید ظرفیت‌های بکر جهانی را در مسئله فلسطین پیدا کنیم - خیبر

باید ظرفیت‌های بکر جهانی را در مسئله فلسطین پیدا کنیم

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷

محور مقاومت یک منظومه است که در آن می‌ توان از حوزه های علمیه، مراکز دانشگاهی و مراکز مختلف در ایران و عراق و سوریه و فلسطین بحث کرد.

به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر، اولین جلسه هم اندیشی «بررسی راهکارهای مبارزه با صهیونیسم» پیش از ظهر امروز در سالن نشست های خبرگزاری رسا در قم برگزار شد.
دکتر «سید هادی افقهی» کارشناس مسائل منطقه غرب آسیا و فلسطین با اشاره به داخل فلسطین به عنوان یکی از اضلاع محور حل بحران فلسطین و همین طور جریان مقاومت به عنوان ضلع دوم این مثلث گفت: امروز می‌ بینیم شخصیتی همچون سید حسن نصرالله قرار دارد که صرفا نظرات و سخنان او مربوط به حزب الله لبنان نمی شود بلکه او رهبر محور مقاومت است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: محور مقاومت یک منظومه است که در آن می‌ توان از حوزه های علمیه، مراکز دانشگاهی و مراکز مختلف در ایران و عراق و سوریه و فلسطین بحث کرد.

اهمیت فرا منطقه‌ای مسئله فلسطین

دکتر سید افقهی ابراز داشت: ضلع دیگر جریان فلسطین بحث فرامنطقه ای مسأله است چراکه فلسطین یک ظرفیت حقوقی، اخلاقی و رسانه ای دارد که مقداری از آن به مرحله فعلیت رسیده و تجلی آن تنها در روز قدس دیده می‌ شود.
وی با تأکید بر این که هم در شورای امنیت و هم در مجمع عمومی نیز ظرفیت خوبی در ارتباط با فلسطین ایجاد شده است، گفت: بنده سراغ دارم در اکثر مناطق دنیا می‌ توانیم نسبت به مسأله فلسطین یارگیری کنیم.
کارشناس مسائل منطقه غرب آسیا و فلسطین عنوان کرد: باید از ظرفیت های بکر جهانی را در مسأله فلسطین پیدا کنیم، در هندوستان، پاکستان، آفریقای سیاه، خاورمیانه و حتی برخی از نویسندگان کشورهای حوزه جنوب خلیج فارس در این باره ظرفیت های خوبی را ایجاد کرده اند.
وی در ادامه یادآور شد: بنابراین سه ضلع از یک مثلث یعنی ضلع داخل فلسطین، ضلع محور مقاومت و ضلع جهان و عرصه بین الملل می‌ توانیم دراین عرصه فعالیت های جدی و عملی داشته باشیم.


دکتر سید افقهی با بیان این که حوزه علمیه مغز متفکر انقلاب اسلامی است، گفت: حوزه ماده و جوهر انقلاب است و اگر در این مرکز چیزی دقیق و روشمند طراحی شود و زبان شناسی خود را تقویت کنیم به نتایج درخشانی خواهیم رسید.


 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=18058

1 دیدگاه در حال حاضر

  1. سلام.مدتی هست که درمورد صهیونیست واسرائیل مطالعاتی ناچیزدارم..ممنون میشم درصورت برگزاری کلاسها یاهمایشات بنده رو هم دعوت نمایید..ضمنابعنوان هادی سیاسی مشغول فعالیت میباشم.۰۹۲۱۷۶۲۶۰۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب