بایکوت خبری حاصل آزادی بیان غربی! - خیبر

بایکوت خبری حاصل آزادی بیان غربی!

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳

ایمن محی الدین، خبرنگار مصری ـ آمریکایی شبکه خبری ان‌بی‌سی است که سابقه کار در الجزیره و سی‌ان‌ان را هم دارد. او نیز یک خبرنگار پرافتخار است که جوایز مطبوعاتی بسیاری دریافت کرده است. پوشش‌های زنده خبری او از دادگاه صدام حسین، انقلاب‌های عربی و حمله اسراییل به غزه در خاطر مخاطبان

ایمن محی الدین، خبرنگار مصری ـ آمریکایی شبکه خبری ان‌بی‌سی است که سابقه کار در الجزیره و سی‌ان‌ان را هم دارد. او نیز یک خبرنگار پرافتخار است که جوایز مطبوعاتی بسیاری دریافت کرده است. پوشش‌های زنده خبری او از دادگاه صدام حسین، انقلاب‌های عربی و حمله اسراییل به غزه در خاطر مخاطبان شبکه برجسته است.

در ۱۶ جولای ۲۰۱۴، در اوج حمله رژیم اشغالگر به نوار غزه، محی‌الدین که از سوی ان بی سی برای پوشش زنده رویداد به منظقه اعزام شده بود، شهادت ۴ کودک فلسطینی را که با چشم خود دیده بود را در توئیتر شخصیش گزارش کرد. این ۴ کودک که پسرعموی هم بودند، فوتبال بازی می‌کردند که با دو موشک صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند. نکته به شدت دردناک برای محی‌الدین این بود که خود او دقایقی قبلتر، جلوی هتل محل اقامتش، لحظاتی با این کودکان همبازی شده بود.

با وجود این که خود ایمن محی‎‌الدین شاهد عینی این صحنه متاثرکننده بود و به علاوه خبرنگار دیگر ان‌بی‌سی، ریچارد اِنجل Richard Engel، همین رویداد را از تل آویو گزارش داد، شبکه تصمیم گرفت، بدون کوچک‌ترین توضیحی، محی‌الدین را از غزه فرا بخواند و انجل را جایگزین او سازد. با این حال وقتی شدت انتقادات همکاران و رسانه‌های مستقل از این کار ان‌بی‌سی بسیار بالا رفت، او بعد از ۴ هفته، و باز هم بدون کم‌ترین توضیح، به غزه بازگردانده شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=1014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *