بحران آب در ایران شمر زمان را نگران کرده است! - خیبر

بحران آب در ایران شمر زمان را نگران کرده است!

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۲۷

شمر زمان و رئیس کودک‌کش‌ها با نادیده گرفتن جنایات روزانه‌ خود در سطح جهان و خصوصا سرزمین فلسطین چند روزی است از وضعیت بحران آب در ایران ابراز نگرانی کرده است و پیشنهاد حل مشکلات آبی ایران را توسط رژیم جعلی اسرائیل داده است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، صهیونیسم جهانی به عنوان دشمن‌ترین مردم نسبت به مؤمنان در طول تاریخ بشر همه‌ تلاش خود را کرده است که مؤمنان و نظام‌های اسلامی به اهداف مقدس خود دست نیابند. آنها آمریکا را غصب کردند و برای قطع نسل سرخپوستان میلیون‌ها زن را توبکتومی کردند  و نام این جنایت بزرگ را کشف کردند.

پس از این جنایت اقدامات غیر قانونی و ضد انسانی بسیار دیگری انجام دادند. صهیونیست‌ها هفتاد سال است روز نکبت را برای مردم مظلوم فلسطین آفریده‌اند.

دشمنی صهیونیستی جهانی به اندازه‌ای شدید است که امام خمینی در آخرین وصیت‌های خود هشدارهای مهمی را نسبت به این رژیم جعلی داده‌اند. در متن وصیت نامه‌ امام می‌خوانیم: «ملت‌ ما بلکه‌ ملت‌های‌ اسلامی‌ و مستضعفان‌ جهان‌ مفتخرند به‌ اینکه‌ دشمنان‌ آنان‌ که‌ دشمنان‌ خدای‌ بزرگ‌ و قرآن‌ کریم‌ و اسلام‌ عزیزند، درندگانی‌ هستند که‌ از هیچ‌ جنایت‌ و خیانتی‌ برای‌ مقاصد شوم‌ جنایتکارانه‌ خود دست‌ نمی‌کشند و برای‌ رسیدن‌ به‌ ریاست‌ و مطامع‌ پست‌ خود دوست‌ و دشمن‌ را نمی‌شناسند. و در رأس‌ آنان‌ آمریکا این‌ تروریست‌ بالذات‌ دولتی‌ است‌ که‌ سرتاسر جهان‌ را به‌ آتش‌ کشیده‌ و هم‌ پیمان‌ او صهیونیست‌ جهانی‌ است‌ که‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ مطامع‌ خود جنایاتی‌ مرتکب‌ می‌شود که‌ قلمها از نوشتن‌ و زبانها از گفتن‌ آن‌ شرم‌ دارند.»

 

دایه مهربان‌تر از مادر

شمر زمان و رئیس کودک‌کش‌ها با نادیده گرفتن جنایات روزانه‌ خود در سطح جهان و خصوصا سرزمین فلسطین چند روزی است از وضعیت بحران آب در ایران ابراز نگرانی کرده است و پیشنهاد حل مشکلات آبی ایران را توسط رژیم جعلی اسرائیل داده. نتانیاهو گفته‌ است که ما می‌توانیم از طریق یک وب سایت آموزش‌های لازم را برای برون رفت از بحران آب به مردم ایران بدهیم.

اکثر دانشمندان و تحلیل‌گران سخنان نتانیاهو را مضحک دانستند تا حدی که رسانه‌های داخلی رژیم صهیونیستی به تمسخر این سخنان پرداختند. وزیر خارجه کره شمالی توییترش نوشت: «نتانیاهو چطور می‌خواهد برای مردم ایران آب تامین کند، درحالیکه حاضر نیست به مردم غزه آب بدهد و آن آنها را می‌کشد.»

 

بحران آب در اسرائیل

آب به‌عنوان مهم‌ترین منبع حیات بشری، در مناطق خشک نقش مهمی در روابط سیاسی دولت‌ها بازی می‌کند. در حال‌حاضر، رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از توسعه اجتماعی و سیاسی فلسطین، با هدف کنترل ملت فلسطین، استفاده از فشار روانی در سرزمین‌های اشغالی و تسریع در روند ملت‌سازی در اسرائیل از این منبع حیاتی به صورت یک ابزار سیاسی استفاده می‌کند.

به اعتقاد برخی از کارشناسان، آب در استراتژی ملی رژیم صهیونیستی به قدری مهم است که حتی می‌توان از آن به‌عنوان عامل وجودی و بقای اسرائیل نام برد.

در این راستا، موجودیت دولت و بقای آن، از جمله دلایل عمده‌ای است که رژیم صهیونیستی از عودت سرزمین‌های اشغالی که نیمی از آب مصرفی اسرائیل از آنجا تأمین می‌شود، باز می‌دارد.

روزنامه «هاآرتص» در یادداشتی که بهمن ماه ۹۶ به بررسی وضعیت بحران آب در فلسطین اشغالی پرداخته و نوشته بود علی‌رغم بارش‌های اخیر، اسرائیل با بحران جدی آب به مدت طولانی مواجه است و به زودی تنها دریاچه آب شرب آن هم تبدیل به باتلاق خواهد شد.

مقامات صهیونیست نیز در همان ایام هشدار دادند حتی در صورت بارش‌های کافی در سال پیش‌رو، باز هم سطوح منابع آبی به چیزی که در یک دهه قبل بوده باز نخواهد گشت. بسیاری از کارشناسان اقتصادی رژیم صهیونیستی هم پیشتر به مقامات این رژیم هشدار داده‌اند که سطح آب دریاچه «طبریا» که بزرگترین منبع تامین آب فلسطین اشغالی است، به میزان قبلی خود برنگشته و طی سال‌های آینده به مرداب تبدیل خواهد شد.

 

تبعیض آب در فلسطین

رژيم صهيونيستي در استفاده از آب‌هاي تحت‌الارضي و آب‌هاي دريا از فناوري قابل توجهی برخوردار نيست اما در سرقت آب کشورهای عربي تبحر دارد. از سوی دیگر رژیم جعلی اسرائیل منابع آبی را که در اختیار دارد به صورت عادلانه تقسیم و توزیع نمی‌کند؛ اعراب سرزمین فلسطین در مقابل یهودیان این سرزمین سهم بسیار حداقلی و کمی را از منابع آبی دارند.

یک نشریه‌ی سوئیسی در بررسی این موضوع نوشت: آب سالم همان چیزی است که اکثر ساکنان نوار غزه آرزوی آن را دارند. کافی است که کسی بخواهد مسواک بزند و شیر آب دستشویی را باز کند تا به چشم خود آن مایع مشمئزکننده و نمکی را که از شیر بیرون می‌آید به چشم خود ببیند. در حالی که آب لوله کشی در تل آویو کاملا قابل آشامیدن است، بیش از نود درصد از آب‌های زیرزمینی نوارغزه ناسالم و غیرقابل شرب به شمار می‌آید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=5612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *