مردم می‌خواهند که دهان خاخام‌ها را ببندند!
خاخام اعظم بیت المقدس، شلومو موشه عمار کوشید تا از اظهارات وزیر آموزش رژیم صهیونیستی، خاخام رافی پرتز دفاع کند. رافی پرتز که عصر رو شنبه، تغییر جنسیت را به همجنسبازان توصیه کرده بود، با ادامه فشارها، اظهاراتش را کتمان کرد. حتی خود شلومو موشه نیز با فشارهای رسانه‌ای از سوی نهادهای مدافع، همجنسبازی را «مکروه» خواند.به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از پایگاه صهیونیستی آروتز شوا و همچنین آف اسرائیل، خاخام اعظم بیت‌المقدس، شلومو موشه عمار روز سه‌شنبه ۲۵ تیر (۱۶ جولای) طی مراسمی گفت: «امروزه ما با چالش‌های سختی مواجه‌ایم. موضوعات و رفتارهای غیر قابل تصوری که زمانی مردم حتی از فکر کردن به آن‌ها خجالت می‌کشیدند را امروز می‌خواهند به یک افتخار تبدیل کنند. وزیر آموزش تا حرفی می‌زند، همه به شدت از او انتقاد می‌کنند. این در حالی است که او حرف جدیدی نزده و همان آیاتی را که در تورات آمده اذعان کرده است».

او همچنین در ادامه گفت: «مردم می‌خواهند که دهان خاخام‌ها را ببندند. آنها می‌خواهند که افراد ساکت بمانند. آنها هرکسی را که آیات تورات را نقل کند یک مجرم و خیانتکار تلقی کرده و خواهان برکناری او می‌شوند. خاخام «رافی پرتز» که اکنون وزیر آموزش است، خودش قبلا خاخام ارشد ارتش اسرائیل بوده است. آنها اکنون در تلاشند تا دهان خاخام‌ها را ببندند».

این گفته‌های خاخام اعظم بیت المقدس به اظهارات رافی پرتز مربوط می‌شود که روز شنبه تغییر جنسیت را برای همجنسبازان توصیه کرد و پس از انتشار این خبر با واکنش شدید گروه‌های همجنس‌باز مواجه شد تا به جایی که به سرعت اظهارات خود را پس گرفت.

همجنس‌بازان یهودی

اظهارات خاخام شلومو عمار نیز واکنش همجنسبازان یهودی را برانگیخته و او را با اتهام «ایجاد فتنه» روبرو کرده و پس از ادامه فشارها، او همجنسبازی را «مکروه» خوانده است.

نکته قابل تامل اینجاست که این سخنان خاخام ارشد بیت المقدس، در یک کشور لاییک و با مردمانی آتئیست گفته نشده، بلکه در جایی ایراد می‌شود که با ادعای موهوم سرزمین موعود و محوریت شریعت یهود، افراد را از کشورها و نقاط مختلف دنیا گردآورده و فلسطین را اشغال کرده‌اند.

چنین سخنانی در مقابل همجنسازان، نشان دهنده ضعف بالاترین مقامات مذهبی رژیم صهیونیستی بوده و شکاف عمیق اجتماعی این مردمان را می‌رساند و نشانگر آغازی بر یک پایان می‌باشد.

آغازی بر پایان این رژیم را زمانی بهتر می‌توانیم درک کنیم که می‌بینیم شریعت یهود که زمانی نخ اتصال افراد این رژیم غاصب بود، دیگر رنگ و بویی ندارد.

خاخام‌های یهودی ـ صهیونیستی برای نگه داشتن پست و وزارت دولتی، گفته‌هایشان را در کمتر از یک روز تکذیب کرده و پس می‌گیرند و حتی خاخام اعظمشان نیز برای حفظ سِمتش، یکی از مهمترین محرمات دینی یهود را «مکروه» می‌خواند!

سرزمین‌های اشغالی جایی است که دیگر با پا فشاری بر نژاد یهودی نمی‌توان نخ اتصال مردمان این رژیم جلعی را برقرار ساخت چرا که بالا گرفتن اختلاف‌ها از یک سو  و تبعیض‌ها بین اشکنازی‌ها و سفاردیم‌ها، آفریقایی‌تبارها و سایر شاخه‌های یهودی از سوی دیگر، فلسطین سرزمین رویاهای یهودیان نبوده و به اذعان خود منابع این رژیم بیشتر این مردم خواهان مهاجرت و بازگشت به کشورهای خودشان هستند.

 

 

 

مترجم:
ایلیا خراسانی

 

منبع:
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/266088
https://www.timesofisrael.com/minister-walks-back-conversion-therapy-comments-says-he-opposes-it-utterly/