برگزاری انتخابات زودهنگام در پی تنش‌ها در رژیم صهیونیستی - خیبر

برگزاری انتخابات زودهنگام در پی تنش‌ها در رژیم صهیونیستی

۰۴ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶

رهبران ائتلاف حاکم بر رژیم صهیونیستی با انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در این سرزمین‌های اشغالی موافقت کردند. آنها اعلام کردند که تصمیم‌گیری درباره انحلال پارلمان و انتخابات زودهنگام از طرف همه احزاب تایید شده است.

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، رهبران ائتلاف حاکم بر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه ۳ دی (۲۴ دسامبر) پس از نشست مشترک اعلام کردند که کنست، پارلمان اسراییل، منحل و انتخابات زودهنگام در این کشور برگزار خواهد شد. رهبران ائتلاف حاکم بر این رژیم همچنین موافقت کرده‌اند که انتخابات زودهنگام در روزهای آغازین ماه آوریل سال آینده ۲۰۱۹ برگزار شود.

انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در روال عادی خود باید در ماه نوامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شد. به گزارش خبرگزاری آلمان انتخابات زودهنگام به دلیل شدت گرفتن تنش‌ها میان احزاب مذهبی راست‌گرا در دولت ائتلافی رژیم اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو برگزار می‌شود.

آویگدور لیبرمن، رئیس حزب تندرو و ملی‌گرای “اسرائیل خانه ما” که وزارت دفاع رژیم جعلی اسرائیل را عهده‌دار بود، در ماه نوامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۸) در جریان حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در اقدامی غیرمنتظره از مقام خودکناره‌گیری کرد.

حزب راست‌گرای لیکود رژیم اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو، در انتخابات پارلمانی ماه مارس ۲۰۱۵  موفق شد اکثریت آرا را به خود اختصاص و دولت ائتلافی تشکیل دهد. پیش از خروج حزب “اسرائیل خانه ما” از ائتلاف دولتی، این ائتلاف ۶۶ کرسی را در مقابل ۵۴ کرسی مخالفان در دست داشت.

ائتلاف دولتی پس از خروج لیبرمن و حزب‌اش تنها از ۶۱ درصد آرای کنست برخوردار بود. در ماه‌های اخیر همواره شایعاتی مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام شنیده می‌شد. لیبرمن نیز به هنگام استعفا از سایر فراکسیون‌های ائتلاف دولتی اسرائیل فراخوانده بود که آنها نیز خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات پارلمانی در اسرائیل شوند

اتهام فساد مالی به نتانیاهو

نتانیاهو در کنار مشکل ائتلاف دولتی با مشکل بزرگ دیگری نیز روبه‌‌رو است. او و همسرش مظنون به استفاده شخصی از خزانه دولت شده‌اند.

پلیس رژیم صهیونیستی روز یکشنبه ۱۱ آذر (دوم دسامبر) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مدارک و شواهد کافی علیه بنیامین نتانیاهو در دست دارد که نشان می‌دهد او و همسرش در پرونده فساد مالی موسوم به “چهار هزار” متهم هستند.

در این بیانیه از دادستانی این کشور خواسته شده علیه رییس‌جمهوری و همسرش اعلام جرم کند.

بنیامین نتانیاهو این اتهامات را رد کرده است. او در بیانیه‌ای نوشته که در نهایت اعلام جرم صورت نخواهد گرفت “زیرا هیچ مدرکی وجود ندارد”.  نتانیاهو گزارش‌ها علیه فساد مالی و دریافت رشوه را بازی سیاسی رسانه‌ها خوانده است.

نتانیاهو از سال ۲۰۰۹ رهبری سیاسی را در رژیم صهیونیستی به عهده دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=16752

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *