برگزاری اولین اجلاس اتحادیه عرب و اروپا در مصر
«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر در افتتاحیه این اجلاس سخنرانی کرد، وی حل مساله فلسطین را مساله جهان عرب خواند.به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از سایت خبری بغداد بوست؛ اولین اجلاس مشترک دو روزه «شرم الشیخ» با حضور مسئولان و سران کشورهای عضو اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا در مصر برگزار شد.

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر در افتتاحیه این اجلاس سخنرانی کرد، وی حل مساله فلسطین را مساله جهان عرب خواند؛ پس از اتمام سخنرانی «عبدالفتاح السیسی» دیگر سران کشورهای عربی سخنرانی کردند. پادشاه جوان و بی‌تجریه سعودی در این اجلاس جمهوری اسلامی ایران را محکوم به دخالت در امور کشورهای مختلف منطقه کرد و گفت:«شلیک موشک‌های یمنی ساخت ایران به سمت عربستان را محکوم می‌کنیم.»

این اجلاس با شعار «سرمایه‌گذاری در ثبات» برگزار شده است؛ و با حضور برخی از حامیان تروریسم مدعی برررسی خطرات تروریسم هستند. از دیگر اهداف آنها می‌توان به چگونگی تحقق ثبات در منطقه و روند سازش در غرب آسیا اشاره کرد.

در این اجلاس از بیست و یک نفر از سران کشورهای عربی و بیست و هشت نفر از مسئولان کشورهای اروپایی دعوت به عمل آمده است؛ مسئولین کشور قطر و رئیس جمهور سودان از غائبان اجلاس «شرم الشیخ» هستند.