بیستمین دوره انتخابات رژیم صهیونیستی فردا برگزار خواهد شد - خیبر

بیستمین دوره انتخابات رژیم صهیونیستی فردا برگزار خواهد شد

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۲۲

بیستمین دوره انتخابات کنست رژیم صهیونیستی ساعت ۱۰ صبح فردا سه‌شنبه در تمام مناطق اراضی اشغالی برگزار خواهد شد و در ساعت ۲۲ امروز تمام صندوق‌های رای گیری پلمپ می‌شوند.در این انتخابات ۶۳۳۹۷۲۹ نفر از ساکنان اراضی اشغالی واجد شرایط شرکت در این انتخابات بوده و یک حزب برای ورود به کنست می‌بایست حداقل ۳٫۲۵ درصد از آرا معادل ۱۴۰ هزار رای را کسب نماید.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری قدس؛ بیستمین دوره انتخابات کنست رژیم صهیونیستی ساعت ۱۰ صبح فردا سه‌شنبه در تمام مناطق اراضی اشغالی برگزار خواهد شد و در ساعت ۲۲ امروز تمام صندوق‌های رای گیری پلمپ می‌شوند.

در این انتخابات ۶۳۳۹۷۲۹ نفر از ساکنان اراضی اشغالی واجد شرایط شرکت در این انتخابات بوده و یک حزب برای ورود به کنست می‌بایست حداقل ۳٫۲۵ درصد از آرا معادل ۱۴۰ هزار رای را کسب نماید.

همچنین کمترین میزان لازم برای تصاحب یک کرسی کنست دستیابی به ۳۵ هزار رای از مجموع آرای اخذ شده است.

بیشتر بخوانید:
معرفی حزب «اسرائیل خانه‌ما»
معرفی حزب «راست‌جدید» رژیم صهیونیستی
معرفی ائتلاف «آبی و سفیدها»

کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی ۱۰۴۰۰ صندوق برای اجرای انتخابات مهیا کرده و آن را در ۳۰۰ مرکز اخذ رای داخلی و ۱۰۰ مرکز خارجی توزیع کرده است.

پس از اتمام روند رای گیری قاضی حنان ملتسار رئیس کمیته برگزاری انتخابات نتایج رسمی و نهایی آرا و همچنین کاندیدای پیروز برای نخست وزیری را از تلویزیون اعلام خواهد کرد.

نظامیان ارتش اسرائیل از دیروز شرکت در انتخابات را آغاز کرده اند که این روند از طریق استقرار ۶۴۰ صندوق رای گیری در پایگاه های ارتش در حال انجام است.

در اسرائیل شرکت کنندگان در انتخابات به لیست احزاب رای داده و در صورت پیروزی هر لیست فرد از پیش تعیین شده به عنوان سر لیست نخست وزیر اسرائیل خواهد شد و در صورتی که دو حزب به طور نسبتی مساوی از آرا دست یابند انتخاباتی دیگر میان دو فرد سر لیست برگزار خواهد شد و نه میان دو حزب.

فرد انتخاب شده برای نخست وزیری می بایست یک ماه پس از موعد مقرر کابینه خود را تشکیل دهد و اگر نتواند یک دولت مستقل از میان هم حزبی های خود تشکیل دهد از احزاب دیگر نیز استفاده خواهد کرد. نخست وزیر تنها در صورتی می تواند کابینه را به طور کامل از حزب خود انتخاب که آن حزب به حداقل ۶۱ کرسی کنست از مجموع ۱۲۰ کرسی دست یافته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=20241

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *