بیوتروریسم تاریخی برای ناتمام ماندن آخرین پیامبر - خیبر

بیوتروریسم تاریخی برای ناتمام ماندن آخرین پیامبر

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۳۶

امروز در دوره قبل از ظهور حضرت حجت هنوز عده‌ای هستند که به خاطر ثروت و قدرت حاضرند در مقابل ظهور ایشان بایستند. بدون شک دورانی پیامبر تجربه کردند، امروز خط سیر تاریخی در مقابل‌مان است بر شناسایی اصحاب قابل اعتماد تا نفوذی‌هایی که یار غار شدند و همیشه به جای اینکه یار باشند، بار بودند.

به گزارش سرویس تاریخی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، زمانی که پیامبران اولوالعزمی چون حضرت عیسی و موسی وعده ظهور و حضور پیامبرآخرالزمان را در حجاز دادند، قوم یهود تلاش داشت تا پیامبر آخرالزمان را در قوم و خویش خود متجلی کند، اما نشد. مهمترین دلیلش این است که هیچ کس نمی‌تواند با خواست و اراده الهی بجنگند و روایت تاریخ در این زمینه خود گواهی بر این مسئله است.

ما در مدینه شاهد حضور اقوام متعدد یهودی هستیم که پیامبر در دوران نبوت و تثبیت حکومت دینی با آنها جنگید و دلیلش فتنه انگیزی، جاسوسی، خرابکاری و ایجاد چالش بود. اقوامی همچون قوم بنی قزیظه، بنی قینقاع، بین النضیر و افرادی که در خیبر ساکن بودند همواره چیزی جز مشکلات برای پیامبر در دوران حیاتشان نداشتند.

ترور عبدالمطّلب

وقتی هاشم در غزه به طرز مشکوکی شهید شد و در همان‌جا نیز دفن شد، تمام اقوام درجه یک بنابر توصیه و وصیت داشتن فرزند هاشم را انکار می‌کردند تا این که روزی مطلب برادر هاشم هنگام رفتن برای تجارت مهمان خانه هاشم بود و می‌بیند یکی از بچه‌ها که در این خانه بازی می‌کند، خود را از فرزندان هاشم می‌خواند.

از حال او می‌پرسد. از پاسخ برای او سر بر می‌تابند، اما اصرار می‌کند تا او را معرفی کنند، به او می‌گویند بنا به وصیت پدرش، تا به حال این را افشا نکردیم تا از دست یهود در امان بماند. گروهی گویند: مطلب، کودک را از این خانه فراری داد و همراه برد و دسته‌ای دیگر می‎گ.ویند: توافق کردند و مطلب او را به مکه آورد و مردم به گمان اینکه او غلام مطلب است، او را عبدالمطلب نام بهادند و این نام بر او ماند.[۱]

 

 

ترور عبدالله

کمتر از ده سال پیش بر سر کلاس‌های درس مدارس‌مان علت فوت پدر پیامبر را بیماری به خاطر مسافرت طولانی بیان می‌کردند و استدلالشان این بود که بیمار شدن در مسافرت‌های طولانی مرسوم بود و به همین خاطر عبدالله به شهادت رسید.

از عبدالمطلب جز ناقه‌اش چیزی برای‌مان نمی‌گفتند و علت یتیم شدن پیامبر را امتحان الهی بیان می‌داشتند تا او بتواند درد همه را بفهمد و چه زیبا تصوراتی که برای نسل ما از پیامبر بی دشمن می‌ساختند، همان پیامبری که خود به خود بیمار شد و در بستر رحلت نمود و حتی یک برگ نوشته نیز به یادگار نگذاشت. اما علت چه بود؟

یهود در ترور عبدالمطلب ناکام ماند، سرانجام روزگار موجب شد که با تشکیل خانواده فرزندانی داشته باشد که یکی از آنها عبدالله بود. مهمترین سوال درباره پسر عبدالمطلب این است که عبدالله اهل مکه بود و قبرش در مدینه است و در مقر یهود!

گفته شده که خانمی یهودی را فرستادند که همسر عبدالله شود تا نطفه پیامبرآخرالزمان به این زن منتقل گردد. روزی وهب بن عبدمناف، یکی از تاجران مکه، عبدالله را که آن روز جوانی بیست و پنج ساله بود، دید که یهودیان در میانش گرفته‌اند و می‌خواهند او را بکشند. وهب ترسید و گریخت. میان بنی هاشم آمد و فریاد زد، عبدالله را در یابید که دشمنان او را در میان گرفته‌اند. عبدالله معجزه آسا نجات یافت. وهب که شاهد نجات معجزه آسای عبدالله بود و نور نبوت را در چهره او می‌دید، پیشنهاد ازدواج دخترش آمنه و عبدالله را داد و این ازدواج مبارک سر می‌گیرد.[۲] همین باعث شد که دیگر آن خانم یهودی نیز از اطراف عبدالله دور شود.

 

 

ترور پیامبر

پیامبر اسلام از دوران تولد تا زمان شهادت چه مصیبت‌هایی که ندید. آورده‌اند، فردای شب میلاد رسول الله یکی از علمای یهود به «دارالندوه» آمد و گفت: آیا امشب در میان شما فرزندی متولد شده است؟ گفتند: نه. گفت: باید متولد شده باشد و نامش احمد باشد. هلاک یهود به دست او خواهد بود.[۳]

اقداماتی که برای دور کردن پیامبر در دوران کودکی از شهر مکه صورت دادند، او را به یک دایه بادیه نشین سپردند که در سرزمین دورتری نگه‌داری کند. ادله‌ای که برخی تاریخ شناسان آورده‌اند عبارتند از:

  • مادر پیامبر شیر نداشت و باید کودک را به دایه می‌سپردند.
  • آب و هوای مکه بد بود و کودکان طاقت زندگی در آن نبود.
  • رسم عرب بر آن بود که کودکان را به دایه می‌سپردند تا بیرون از شهر بزرگشان کند.

این سه دلیل به آسانی قابل نقد است. مهمترین سوال این است که چه اتفاقی روی داده است که باید ۵ سال نزد دایه باشد، با این که هر کودک نهایتا دو سال به دایه سپرده می‌شد؟

از همه مهمتر بیش از دو سوم وصیت نامه سفارش بر حفاظت از کودک است و در پایان هم فرموده است: اگر به من قول ندهی که از این کودک حفاظت کنی، من راحت جان نخواهم داد. ابوطالب دست پدر را می‌گیرد و قول می‌دهد که با جان و مال، از این کودک پاسداری کند.[۴]

پیامبر در دوران نبوت بارها مورد سوء قصد قرار گرفت، مهمترین آن بعد از حجه الوداع بود که حذیفه بن یمان همه اشخاص، چهره‌های مشهور و خواص اطراف پیامبر را در این قضیه دید. نکته مهمتر این است که حتی اجازه ندادند که پیامبر نوشته‌ای از خود برجای گذارد.

امروز در دوره قبل از ظهور حضرت حجت هنوز عده‌ای هستند که به خاطر ثروت و قدرت حاضرند در مقابل ظهور ایشان بایستند. بدون شک دورانی پیامبر تجربه کردند، امروز خط سیر تاریخی در مقابل‌مان است بر شناسایی اصحاب قابل اعتماد تا نفوذی‌هایی که یار غار شدند و همیشه به جای اینکه یار باشند، بار بودند.

آمریکایی‌ها با نگه‌داری همه بذرهای طبیعی و واقعی در یک انبار نگه‌داری می‌کنند که نام پروژه یونیکس است. در حالی که امروزه بذرهای اصلاح شده تراریخته نوید انواع بیماری‌ها را برای بشر آورده است تلاش دارند تا در انباری در ۱۰۰ کیلومتری قطب شمال تمام بذرها را نگه‌داری کنند.

شرکت مونسانتو، بیل گیتس، بنیاد راکفلر  و شرکت‌های چند ملیتی گوناگون در این قضیه دخیل بودند که از قضا در کشور ما هم سرنخ‌هایی پیرامون این موضوع وجود دارد. امروزه عیسی کلانتری به عنوان یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری دولت کنونی، قره یاضی و وزارت بهداشت و درمان به شدت از محصولات تراریخته حمایت می‌کنند و تلاش دارند تا آن را وارد سبد غذایی مردم کنند.

این محصولات تنها ممیزه‌شان ارزان قیمت بودنش است. البته باید توجه داشت که شاید قیمت محصولات ارگانیک با تراریخته چند درصدی تفاوت قیمت داشته باشند ولی بدون شک هزینه‌ای که برای درمان در بیمارستان‌ها باید پرداخت کنید، خیلی گزاف‌تر است.

[۱] بحارالانوار، ج۱۵، ص ۱۱۷ و ۱۲۷

[۲] ابن شهرآشوب، المناقب، ج ۱، ص۵۱

[۳] مجموعه مقالات بیوتروریسم، بیوتروریسم تاریخی، نشر هلال، ص۶۵

[۴]  کمال الدین و تمام النعمه، ص ۱۷۶

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=1940

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب