تاسیس حزب جدید در رژیم صهیونیستی
نفتالی بنت وزیر آموزش و پرورش و ایلیت شاکید وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی از تصمیم خود برای تاسیس حزب جدیدی به نام “راستگرایان جدید” خبر دادند.به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از رسانه‌های صهیونیستی، در شب گذشته ۸ دیماه (۲۰۱۸/۱۲/۲۹) نفتالی بنت  و ایلیت شاکید دو وزیر رژیم صهیونیستی در تصمیم غیر منتظره اقدام به تاسیس حزب جدیدی در سرزمین‌های اشغالی نمودند. این حزب متشکل از حزب مشترک مذهبی‌ها و سکولارها است.

در کنفرانس مطبوعاتی که نفتالی بنت مشترک با ایلیت شاکید در تل آویو برپا شده بود تصریح کرد که «در گذشته توانستیم جلوی آزادی “تروریست ها” یا پیشرفت کشور فلسطین را بگیریم، اما اکنون این قدرت تاثیرگذاری خود را از دست داده ایم.»

بنت تاکید کرد که «بنیامین نتانیاهو نخست وزیر به این نتیجه رسیده است که صهیونیسم مذهبی در جیبش است و آنها همواره در کنار او خواهند بود». این اظهارات بنت اشاره به تسلیم احزاب دینی در برابر اکثر تصمیمات نتانیاهو داشت.

وزیر آموزش و پرورش رژیم اشغالگر قدس در پایان اظهار داشت که مشارکت جدید میان وی و شاکید، یک مشارکت واقعی به معنای کامل است و «جریان راست مخالف تاسیس کشور فلسطین و آزادی اسراست.»