تسویه حساب رژیم صهیونیستی با خاشقجی - خیبر

تسویه حساب رژیم صهیونیستی با خاشقجی

۰۳ آبان ۱۳۹۷ ۲۰:۰۲

تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی، رسانه های جهان را در زمینه پوشش قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی به دورویی متهم کرد و درباره خاشقجی عنوان کرد که او به اسرائیل نفرت داشت.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از شفقنا، تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی، رسانه های جهان را در زمینه پوشش قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی به دورویی متهم کرد و درباره خاشقجی عنوان کرد که او به اسرائیل نفرت داشت.

کانال ۲۰ تلوزیون رژِیم صهیونیستی در این باره گزارش داد: رسانه ها تنها به یک بخش از قضیه قتل این روزنامه نگار سعودی پرداختند در حالی که این واقعیت را نادیده گرفتند که این مرد نسبت به اسرائیل حس انتقام جویی و نفرت داشت.

این کانال اسرائیلی افزود: خاشقجی پس از بازگشت از افغانستان به اخوان المسلمین پیوست و با اسامه بن لادن رهبر القاعده دیدار کرد و در لباس روزنامه نگاری، علیه موجودیت اسرائیل فعالیت می کرد.

کانال مذکور با اشاره به اینکه خاشقجی سال های گذشته در مقالاتی به اسرائیل حمله کرد وکشورهای های عربی را نسبت به همراهی با حماس و نابودی اسرائیل فراخواند، برای مثال توییتی از «یانی بن مناحی» روزنامه نگار اسرائیلی را یاد کرده و آورده است که وی تصویری از خاشقجی در سال ۱۹۹۲ میالادی منتشر کرده و او را یکی از عناصر حماس خوانده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه به دو توییت خاشقجی درباه یهودیان اشاره کرده و آورده است که وی در این توییت ها دشمنی خود را با یهودیان نشان می دهد.

«قبر یوسف پیامبر که تظاهرات کنندگان روز گذشته در نابلس به آن حمله کردند، دروغ یهودی است در حالی که این قبر در واقع ضریحی است که در عهد عثمانی ساخته شده و یهودیان آن را به یک مدرسه افراطی تبدیل کرده اند و مدعی شده اند که به یوسف علیه السلام تعلق دارد»

توییت دیگر خاشقجی از سوی این کانال اسرائیلی به شکل زیر آمده است:

«یهودیان در فلسطین بدون  پیشینه تاریخی هستند به همین دلیل دیوار «المبکی» را که یک بنای مملوکی است، اختراع کردند و پس از سال ۶۷ به ضریح یوسف در نابلس توجهشان معطوف شد و تصمیم گرفتند که آن را به یوسف پیامبر نسبت دهند لذا کنترل آن را به دست گرفتند».

در گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک نویسنده به نام «جوردن واکتل» آمده است که خاشقجی یک مسلمان افراطی بود که برای ایجاد خشونت علیه اسرائیل حریص بود.

گفتنی است گزارش این کانال تلویزیونی رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می شود که هجمه بی سابقه ای علیه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مطرح شده و وی را به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار ناراضی سعودی متهم می کنند.

از سوی دیگر تلویزیون رژِیم صهیونیستی در گزارش خود به ادعاهایی نظیر وابستگی خاشقجی به اخوان المسلمین اشاره کرده که از زمان محمد بن سلمان یک گروه تروریستی خوانده شده است.

علاوه بر این نگرش عربستان در قبال جنبش حماس خصمانه است و در این گزارش دیده می شود  که خاشقجی به این جنبش نسبت داده شده است.

در نهایت این نکته را نیز نباید فراموش کرد که روابط اسرائیل و عربستان در سال های اخیر رو به بهبودی نهاده و حتی بن سلمان در راستای عادی سازی روابط میان دو طرف به سرزمین های اشغالی رفته و با مقامات صهیونیستی دیدار کرده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13876

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *