تلاش شبانه روزی برای معامله قرن - خیبر

تلاش شبانه روزی برای معامله قرن

۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
تلاش شبانه روزی برای معامله قرن خیبر

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از راه حل تشکیل دو کشور در فلسطین حمایت می کند و وی از شنیدن این سخنان ترامپ شگفت زده نشده است.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از  مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو تصریح کرد که دولت آتی فلسطین باید خلع سلاح شده باشد و اسرائیل را به عنوان “کشور ملت یهود” به رسمیت بشناسد.

وی در عین حال اظهار داشت که «برخی مسائل برای ما مورد قبول نیستند. باید صریح حرف بزنیم. تا زمانی که من نخست وزیر هستم، اسرائیل از سیطره امنیتی بر کرانه باختری رود اردن دست برنخواهد داشت و فکر می کنم که آمریکایی ها هم این اصل را قبول دارند.»

نتانیاهو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به تشکیل کشور فلسطین در دوره نخست وزیری خودش امید دارد؟ لبخندی زد و گفت:« سوال این است که که کشور چیست؟ سوال واقعی این است. من در دیدار مشترک (با ترامپ) نیز به این مساله اشاره کردم. آیا قرار است این کشور کاستاریکا باشد یا ایران؟ چه طرفی سیطره امنیتی خواهد داشت؟»

وی افزود:« من آمادگی این را دارم که فلسطینی ها قدرت اداره امور خودشان را داشته باشند، اما در عین حال، نباید بتوانند ما را تهدید کنند.»

نتانیاهو همچنین از دریافت تضمین از ترامپ درباره عملیات های ارتش صهیونیستی در سوریه سخن گفت و تصریح کرد که «به آنچه می خواستم رسیدم» و مساله سرنگونی هواپیمای “ایل ۲۰” روسیه و تصمیم مسکو برای تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ به سوریه را بررسی کردم.

دونالد ترامپ در جریان دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرده بود که تلاش ها درباره معامله قرن به صورت شبانه روزی ادامه دارد و من سعی در حل و فصل منازعه فلسطینی ـ صهیونیستی بر اساس راهکار تشکیل دو کشور را دارم که “بهترین راه حل” است.

وی مدعی شد که مطمئن است فلسطینی ها آماده بازگشت بر سر میز مذاکرات سازش هستند و آرزو دارد که قبل از پایان دوره نخست ریاست جمهوری خود منازعه فلسطینی ـ اسرائیلی را حل و فصل کند.

ترامپ ضمن اشاره به اینکه طرح صلح میان فلسطینیان و اسرائیل که کاخ سفید سعی در ارائه آنرا دارد، طی ۲ یا ۳ ماه آینده ارائه خواهد شد، تاکید کرد که اسرائیل در چارچوب معامله قرن باید برخی اقدامات را به نفع طرف مقابل انجام دهد. وی در عین حال اظهار داشت که آمریکا ۱۰۰ درصد در کنار اسرائیل است و تل آویو در اکثر مواقع به خاطر اوضاع سخت و دشوار منطقه ای مجبور به توسل به زور می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=12354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *