توانمندی بی‌سابقه حزب الله - خیبر

توانمندی بی‌سابقه حزب الله

۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۲۱:۰۹

نشریه اکونومیست در گزارشی به اظهارات محرمانه یک مقام ارشد نظامی اسرائیلی به نام «اسحاق بریک» استناد کرده که طی آن تاکید کرده ارتش اسرائیل برای آغاز جنگ جدید در مقیاس گسترده آماده نیست.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی خیبر به نقل از قدسنا، نشریه اکونومیست در گزارشی به اظهارات محرمانه یک مقام ارشد نظامی اسرائیلی به نام «اسحاق بریک» استناد کرده که طی آن تاکید کرده ارتش اسرائیل برای آغاز جنگ جدید در مقیاس گسترده آماده نیست.

در این گزارش آمده است:  در شرایطی که بسیاری از مقامات اسرائیلی تلاش دارند عدم آمادگی ارتش اسرائیل برای جنگی جدید را کتمان کنند، این مقام نظامی با توجه به سمت بالایی که در اختیار دارد تاکید می کند که ارتش آمادگی جنگی گسترده را ندارد.

در همین راستا «گادی آیزنکات» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل خواستار تشکیل کمیته ای برای بررسی گزارش مذکور در زمینه عدم آمادگی ارتش شده است.

در مقابل میان ژنرال های اسرائیلی اختلافات شدیدی درباره این مساله پیش آمده و هر کدام به ایده خود پافشاری می کنند.

در گزارش ژنرال اسحاق بریک به این مساله اشاره شده که مهارت های نظامی اغلب سربازان و افسران اسرائیلی به ویژه نیروی زمینی طی سالهای اخیر تحلیل رفته است. همچنین تجهیزات نظامی در اختیار ارتش اسرائیل دچار فرسودگی شده است، از طرفی افسران اسرائیلی از لغو مانورهای نظامی به علت تنش در جبهه فلسطینی نارضایتی دارند.

در این گزارش همچنین به افزایش توانمندی و قدرت حزب الله لبنان اشاره شده و آمده است: حزب الله اصلی ترین دشمن در مرزهای اسرائیل است و ذخایر سلاحی در اختیار دارد که از بسیاری از کشورهای دیگر بزرگتر است. نیروهای حزب الله طی هفت سال گذشته در جنگ سوریه آب دیده تر شده اند و این مساله نگرانی دوایر امنیتی اسرائیل را برانگیخته است چرا که توانمندی های آنها قابل مهار نیست.

افشای گزارش محرمانه از درون محافل امنیتی نظامی رژیم صهیونیستی؛ارتش اسرائیل از آغاز جنگی گسترده ناتوان است توانمندی حزب الله افزایش یافته و قابل مهار نیست 2

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=12597

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *