توهم قدرت رژیم صهیونیستی موجبات کم‌کاری ما را فراهم آورده است - خیبر

توهم قدرت رژیم صهیونیستی موجبات کم‌کاری ما را فراهم آورده است

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶

به گزارش سرویس تاریخی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، یعقوب توکلی در حوزه جریان شناسی و شناخت اسرائیل فعالیت‌های زیادی است، کتاب حقیقت سیمر یکی از مهمترین آثار او به شمار می‌رود که زندگی‌نامه سمیر قنطار یکی از نیروهای حزب الله را به تحریر درآورده‌بود. او مدت زیادی را در اسرائیل اسیر بود و خاطراتش به صورت […]

به گزارش سرویس تاریخی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، یعقوب توکلی در حوزه جریان شناسی و شناخت اسرائیل فعالیت‌های زیادی است، کتاب حقیقت سیمر یکی از مهمترین آثار او به شمار می‌رود که زندگی‌نامه سمیر قنطار یکی از نیروهای حزب الله را به تحریر درآورده‌بود. او مدت زیادی را در اسرائیل اسیر بود و خاطراتش به صورت مصاحبه تفصیلی آقای توکلی با سمیر قنطار به صورت داستانی در این کتاب روایت شده است. متن زیر بخش دوم از مصاحبه پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با آقای یعقوب توکلی است. (برای مشاهده بخش اول کلیک کنید)

مثالی در کتاب عقاب علیه شیر هم آوردم، گفته‌ام که نظام سلطه، نظام اختاپوسی است، اختاپوس هشت تا دست دارد، قیافه وحشتناکی دارد اما وقتی بخواهد کره را بگیرد باید با هشت تا دستش بگیرد. وقتی با هشت تا دست می‌گیرد آیا تمام قدرت اختاپوس یک جا جمع می‌شود؟

یک دست اختاپوس در جایی جریان پیدا می‌کند، اما توانسته است که بفهماند به طور هم زمان از هشت تا دست آن بترسیم و نه از یک دست او! وقتی باور کنیم که با یک دست اختاپوس سروکار داریم، به اندازه همان یک دست اختاپوس قدرت بسیج کنیم، مقابله به قدرت ایجاد کنیم، اختاپوس شکست خواهد خورد و سلطه‌اش هم از بین خواهد رفت.

اما اگر فکر کنیم که با همه دست‌های اختاپوس هم زمان می‌خواهیم بجنگیم، هیچ وقت به تجمیع قدرت نمی‌رسیم، در نتیجه توهم ترس از اختاپوس همیشه باقی می‌ماند، چون اختاپوس را موحش و دهشتناک می‌بینیم، در حالی که قدرت او به مانند فیل یا ببر نیست که هم زمان در جا با شما درگیر شود، خیر اختاپوس است و قدرتش هم پخش شده است.

 

 

وقتی با یک جمعیت کوچک در مقابل مدعی قدرت می‌شود، ایستاد

چون مجموعه چیز بخواهد، لذا می‌بینید جمعیت کوچک یک میلیون نفری در لبنان از شیعیان عرب، ده درصدشون صد هزار نفر بود و با اینها که اهل نیروی فداکاری بودند و الا بقیه مردم لبنان که اهل فداکاری نبودند، شاید صد هزار نفر کمتر هم باشد.

این‌ها تصمیم گرفتند که جلوی اسرائیل یازده میلیونی بایستند و مواجهه کردند. ترور و بمباران کرد، مین گذاشت، موشک و آر پی جی زد، اندازه آن قدرت نداشت ولی با یک دهم قدرتش؛ اسرائیلی با جمعیت یازده میلیون نفری را در هم کوبید، در لبنان یک و نیم میلیون نفر شیعه هستند و جامعه سنی و مسیحی در روند مقاومت نیست و همراهی ندارند.

به عنوان مثال در مناطق جنوبی که بروید، خانه‌ای بمباران شده و خانه بقلی سالم است، این خانه بقلی هم که بمباران شده، خانه شیعه است، در حالی که خانه مسیحی یا سنی سالم مانده. همه اینها شناسایی و کدگذاری شده که درست خانه شیعیان خاص را می‌زنند، در شرق بیروت اصلا خبری نیست، وقتی به ضاحیه می‌روید، می‌بینید خانه‌ها خراب شده است. مثلا وقتی می‌روید به محله بیرالاب می‌بینید بمباران‌ها بیشتر است و ساختمان‌های بیشتر فرو ریخته است.

در جنوب هم همینطور است، بنابراین جامعه‌ای که با صهیونیسم می‌جنگد، یک و نیم میلیون نفرند. کل منطقه ضاحیه جمعیت ۲۰۰-۳۰۰ هزار نفری است که عمدتا مهاجر هم هستند، بقیه هم پخش شدند، اما چرا یک اقلیت کوچک خاص باید بایستد، چرا ما در این طرف توهم داریم که اسرائیل همه چیز دنیا را در اختیار دارد؟ واقعیت اسرائیل چیست؟ واقعیت اسرائیل تاسیس یک مرکز نظامی غرب در جهان اسلام و در خاورمیانه امروز است.

زمانی حوزه اشغالی امپراطوری روم بود، همین منطقه شامات، لبنان، سوریه و این مناطق ذیل امپراطوری روم بودند، با آمدن اسلام از منطقه اخراج شدند، بعدها در جریان ایجاد جنگ‌های صلیبی دو مرحله آمدند و بر فلسطین مسلط شدند، ۶۰-۷۰ سال حکومت کردند و بعد هم شکست خوردند و رفتند.

الان واقعیت این است که بعد از جنگ جهانی اول دولت‌هایی که انگلستان در منطقه بر سر کار آورد، اینها همه دولت‌های خدمت‌گذار غرب‌اند، اگر انگلیس در اینجا حضور داشته باشد و بخواهد چاه‌های نفت ما را استخراج کند، چاه‌های نفت عربستان را استخراج کند و ببرد به بازار بین المللی بفروشد، اینقدر برایش صرف نمی‌کند که همین قیمت از ما ارزان می‌خرد.

اگر غرب منطقه را اداره کند، برایش گران تمام می‌شود تا اینکه ما اداره می‌کنیم، نفت به قیمت ارزان می‌دهیم. این صورتی که بازار ما در اختیار اینها هست، اگر می‌خواستند منطقه را اشغال کنند برایشان گران‌تر تمام می‌شد. پس دولت‌هایی را بر سر کار آوردند که این دولت‌ها آدم‌های خودشان هستند، شما الان کاری که دولت عربستان می‌کند، در خدمت انگستان و آمریکا است.

به تبع آن در خدمت اسرائیل هم هست، کاری که دولت اردن می‌کند، در گذشته بقیه دولت‌های وابسته به انگلستان یا آمریکا انجام می‌دادند. هزینه‌های ناشی از اشغال حضور را نمی‌پردازند، بلکه منافع ناشی از دخالت و نفوذ را استفاده می‌کنند. این واقعیت را باید برسیم که نفوذ غرب و صهیونیسم به شدت آسیب پذیر است اما این آسیب پذیری در صورتی است که ما با آن واقعیت آشنا باشیم، ما به اندازه این واقعیت خودمان را آماده کنیم.

 

 

– چرا ما نسبت به صهیونیسم توهم قدرت‌نمایی داریم؟

حالا فراتر از آن واقعیت وقتی که تصور داشته باشیم، قدرت اسرائیل یا قدرت به اصطلاح ماورائی از قدرت حداکثری است و ما به آن امکان دسترسی نداریم. این توهم در طول زمان خودش ما را به تحلیل خواهد برد، یعنی درون ما را خالی خواهد کرد، مثل اینکه شما بخواهید با یک کسی کشتی بگیرید، به شما گفتند که این قهرمان المپیک است، حالا این آدم مثلا قهرمان المپیک نیست، ممکن است که چند جا پا به کشتی شده باشد، اما قهرمان المپیک نیست.

با تصور اینکه این فرد قهرمان المپیک هست، بخواهید با وی کشتی بگیرید و پیشاپیش درون خودتان احساس شکست می‌کنید، لذا من معتقد هستم که در فضای مطالعات دشمن شناسی و پژوهش مربوط به صهیونیسم باید این انگاره را از ذهن خودمان خارج کنیم، واقعیت دشمن را، در عمل هم شخصیت‌هایی را دیدیم که با اسرائیل روبه رو شدند و به آنها هم فشار آوردند.

مثلا جریان مقاومت شیعی در مقایسه با مقاومت اهل تسنن ببینید، در کتاب حقیقت سمیر این را آوردم و متاسفانه مقاومت سنی و مقاومت ملی‌گرا چنین توهمی را از اسرائیل در ذهن دارد، لذا اینها مسیر مبارزه‌شان فقط در حد مبادله اسرا و آزاد کردن زندانی‌ها و چیزی در این اندازه باقی ماند، درگیری برای اینکه ثابت کند که هنوز خبری هست، به این قصد که بتواند منطقه‌ای را آزاد کند و اسرائیل را از میدان به در ببرد، اصلا دولت‌های عربی و سازمان‌های فلسطینی در این اندازه ورود نکردند، اما جریان‌هایی که با اینها به طور واقعی روبه رو شدند، این ضعف اسرائیل را به طور کامل جبران کردند.

قدرت اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است

جمله سید حسن نصرالله که قسم جلاله خورد: اسرائیل از خانه عنکبوت ضعیف‌تر هست و این حقیقت دارد، چرا که ما طی مصاحبه‌ای با آقای سمیر قنطار داشتیم و یک نکته بسیار جالب آشکار شد و اسرائیلی‌ها خیلی از این ماجرا را هم واهمه داشتند که ایشان تعریف می‌کند.

می‌گفت که ما چهار تا جوان بودیم، ۱۷ تا ۲۱ سال و بزرگترین‌شان ۲۴ ساله بود. فرمانده‌شان ۱۷ ساله بود و می‌گفت که بعد از ۲-۳ ماه تمرین شنا در دریا، با قایق بادی داخل اسرائیل رفتیم و به یک شهرک نظامی حمله کردیم، ۶-۷ نفر نظامی اسرائیلی را کشتند که یکی از آنها فرمانده نیروهای شمالی اسرائیل بود و می‌گ

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=1919