اجرای شو انتخاباتی نتانیاهو و شلیک 55 موشک به نوار غزه - خیبر

اجرای شو انتخاباتی نتانیاهو و شلیک ۵۵ موشک به نوار غزه

۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۳۳

نیروی هوایی رژیم جعلی اسرائیل امروز صبح،حدود ساعت ۱:۳۰ بامداد، به بهانه پاسخ به دو موشکی که پنجشنبه شب به تل آویو شلیک شد، اهداف نظامی حماس و مکان‌های مختلفی را در شهر غزه با ۵۵ موشک مورد هدف قرار داد؛ حملات موشکی رژیم صهیونیستی در حالی انجام شد که «عیسی النشار» یکی از سران جنبش مقاومت اسلامی حماس در گفتگو با شبکه العالم گفت:«چنانچه هر کدام از گروه‌های اصلی مقاومت در شلیک موشک به تل آویو نقش داشتند به صورت رسمی آن را اعلام کرده و آن را پنهان نمی‌کردند. رژیم صهیونیستی به دنبال دستاویزی است که به وسیله آن حملات خونین خود به نوار غزه را توجیه کند و در انتخابات آتی از آن استفاده کند.»

به گزارش سرویس فلسطین ومقاومت پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ بنا بر ادعای ارتش رژیم صهیونیستی دو الی سه موشک از غزه به تل آویو پایتخت رژیم جعلی اسرائیل در پنج‌شنبه شب شلیک شد. بر خلاف آنچه بنگاه‌های خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند هنور هیچ گروهی مسئولیت شلیک این موشک ها را بر عهده نگرفته است.

فرار مردم تل‌آویو به پناهگاه

شلیک این دو موشک موجب به صدا درآمدن آژیر خطر در این شهر و فرار مردم به سمت پناهگاه‌ها شد. این نخستین حادثه پرتاب موشک به سوی تل آویو از غزه ، از زمان جنگ ۵۱ روزه در سال ۲۰۱۴ محسوب می شود.

ناتوانی سامانه گنبد آهنین

بر اساس اعلام منابع صهیونیستی موشک‌های شلیک شده از غزه با عبور از سامانده گنبد آهنین به تل آویو اصابت کرده است و عملا این گنبد نتوانسته است اقدام لازم را برای مقابله با موشک ها انجام دهد.

تشکیل جلسه امنیتی

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با فرماندهان ارتش این رژیم جلسه امنیتی تشکیل داده است. در این جلسه، رئیس ارتش، معاون ژنرال آویو کچاوی، رئیس شورای امنیت ملی، میر بن شابات و دیگر مقامات ارشد در نیروگاه دفاع بود.

اجرای شو انتخاباتی نتانیاهو و شلیک ۵۵ موشک به نوار غزه

ارتش رژیم صهیونیستی بدون تحقیقات کافی اتفاقات رخ داده را به حماس نسبت داد و پس از آن تصمیم به مقابله علیه مردم مظلوم غزه گرفت؛ به گزارش جروزالم پست سخنگوی ارتش اسرائیل گفت نیروی هوایی اسرائیل روز جمعه صبح، حدود ساعت ۱:۳۰ بامداد، در نوار غزه، با هدف پاسخ به دو موشکی که در تل آویو در روز پنجشنبه شلیک شد، اهداف نظامی حماس را مورد حمله قرار داد.سخنگوی ارتش رژیم صهونیستی گفت جنگنده های این رژیم به ۱۰۰ هدف‌ در نوار غزه حمله کرده است.

جروزالم پست با انتشار عکسی از یکی از اهداف موشک‌های رژیم صهیونیستی مدعی شد این تصویر مکان تاسیسات موشکی اصلی حماس بود. این یک سایت زیرزمینی بود که حماس به طور مستقل در حال ساخت راکت‌های پیشرفته در نوار غزه بود.

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی گزارش دادند ارتش به اهداف خود در بندر خان یونس حمله کرد. هواپیماهای صهیونیستی دو پست امنیتی حماس در جنوب و شمال منطقه را بمباران کردند. و ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد بسیاری از اهداف نظامی حماس را مورد حمله قرار داده است.

از سوی دیگر منابع فلسطینی گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۲۷ نقطه در نوار عزه را به وسیله ۵۵ موشک بمباران کردند؛ این درحالی است که تاکنون هیچ‌گونه خبر رسمی در رابطه با عامل حملات موشکی پنجشنبه شب در منابع خبری معتبر منتشر نشده است.

رژیم صهیونیستی به دنبال دستاویز انتخاباتی است

در همین راستا عیسی النشار یکی از سران جنبش مقاومت اسلامی حماس در گفتگو با شبکه العالم گفت:«هیچ کدام از گروه های مقاومت در نوار غزه مسئولیت شلیک موشک از سوی این منطقه به تل آویو را بر عهده نگرفتند؛ چنانچه حماس، جهاد و یا هرکدام از گروه‌های اصلی مقاومت در شلیک موشک به تل آویو نقش داشتند به صورت رسمی آن را اعلام کرده و آن را پنهان نمی کردند. رژیم صهیونیستی به دنبال دستاویزی است که به وسیله آن حملات خونین خود به نوار غزه را توجیه کند و در انتخابات آتی از آن استفاده کند. وی در ادامه تصریح کرد: حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه تماما در راستای تحقق اهداف نتانیاهو در روند انتخابات رژیم صهیونیستی است چرا که شاهد آن هستیم که به دنبال تلاش های اخیر مصر درخصوص برقراری صلح در نوار غزه، چالش و درگیری از سوی نوار غزه وجود نداشت و اعلام اصابت این موشک ها به تل آویو درست در زمانی صورت گرفت که هیئت میانجیگر مصری در نوارغزه و نشست با سران حماس به سر می بردند.»

 

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=19611

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *