حمله‌ی هالیوود به موضوع مهدویت
هالیوود که به تاثیر تصویر در فرهنگ‌سازی و تغییر مبانی فکری و اعتقادی جوامع ایمان آورده، به سرعت شروع به ساخت و تهیه فیلم‌های کرد که به نوعی به آخرالزمان و ظهور منجی می‌پردازد.پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، توجه هالیوود به منجی و موعود موجب شده اهمیت آن را درک کند. او تاثیر فرهنگ مهدویت را در تعارض با خواسته‌های خود می‌بینند سعی می‌کند بر ضد آن فیلم بسازد و ماجرا را به گونه‌ای دیگر جلوه دهد.

غربی‌ها معتقدند: «اگر بتوانید آینده را پیش‌بینی کنید خودتان هم می‌توانید آن را بسازید.»

هالیوود که به تاثیر تصویر در فرهنگ‌سازی و تغییر مبانی فکری و اعتقادی جوامع ایمان آورده، به سرعت شروع به ساخت و تهیه فیلم‌هایی کرد که به نوعی به آخرالزمان و ظهور منجی می‌پردازد.

برای همین «اورسون ولز» کارگردان یهودی مشهور سینمای هالیوود که فیلم «همشهری کین» او در زمره‌ی بهترین فیلم‌های دنیا جای گرفته بود، فیلمی ساخت به نام پیشگویی‎های «نوستر آداموس» و در این فیلم منجی را کسی معرفی کرد که نام آخرین پیامبر را بر خود دارد و مسلمان است، اما به حدی کشتار می‌کند و برخورد وحشیانه با مردم دارد که عملاً هر کسی از او متنفر خواهد شد.

لباس او عربی مانند است و دستاری بر سر دارد. پیام کل فیلم آن است که این منجی مسلمانان فردی محبوب نخواهد بود و ۶۰۰ میلیون مسلمان در خاورمیانه وجود دارند که ثروت عظیم از گاز و نفت و ذخایر طبیعی را در اختیار دارند و برای صلح جهانی خطرناکند.

ولز برای این فیلم اسکار گرفت بعد از آن بازی کامپیوتری «یا مهدی» نیز ساخته شد که با همان رویکرد بالا موجب ایجاد تنفر از ظهور منجی به این نام در میان جوانانی شد که چندان اطلاعی از نحوه حضور حضرت و مبانی اعتقادی شیعه نداشتند.