حمله موشکی رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق - خیبر

حمله موشکی رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق

۲۲ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹

به گزارش منابع دولتی سوریه فرودگاه بین‌المللی دمشق مورد اصابت یک موشک قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، یک منبع نظامی خبر داده که پدافند هوایی این کشور موشک‌های شلیک شده از “هواپیماهای صهیونیستی” را ساقط کرده‌ است. بر اساس این گزارش، این حمله شامگاه روز جمعه ۲۱ دی (۱۱ ژانویه) انجام گرفته است.

به گفته خبرگزاری دولتی سانا “تنها یکی از موشک‌های شلیک شده به یک انبار حمل و نقل در فرودگاه بین‌المللی دمشق اصابت کرده است”.

گروه ناظر حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد با تایید این خبر گفت که حداقل دو “موشک صهیونیستی” به اطراف فردوگاه دمشق اصابت کرده‌اند.

شهروندان لبنانی که در نزدیکی مرز سوریه زندگی می‌کنند به رسانه‌های خبری گفتند که صدای جنگنده‌های صهیونیستی را در آسمان لبنان پیش از شنیده شدن صدای انفجار در دمشق، شنیده‌اند.

از ماه آوریل سال گذشته میلادی تاکنون نیروهای سوری چندین بار هدف حملات هوایی قرار گرفته‌اند که در آخرین آنها در ۲۵ دسامبر سه سرباز ارتش سوریه کشته شدند.

رژیم اسرائیل تاکنون به شکل متناوب اهداف مختلفی را در سوریه مورد حمله قرار داده است. این کشور می‌گوید که اهداف نظامی وابسته به ایران و انبارهای مهمات سلاح متعلق به حزب‌الله لبنان را هدف قرار می‌دهد.

این رژیم تاکید می‌کند که اجازه نخواهد داد نیروهای ایرانی در سوریه پایگاه نظامی دائمی داشته باشند.

ایالات متحده آمریکا، متحد نزدیک رژیم صهیونیستی، به تازگی تصمیم خود برای خروج نیروهای نظامی‌اش از سوریه را اعلام کرده است. این کشور با این همه تصریح کرده است که از هرگونه اقدام رژیم اسرائیل برای “حفظ امنیت‌اش” حمایت خواهد کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=17382

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *