دانلود کتاب زرسالاران يهودی و پارسی، استعمار بريتانيا و ايران - خیبر

دانلود کتاب زرسالاران يهودی و پارسی، استعمار بريتانيا و ايران

۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۲

در متن کتاب، درباره این پدیده و سیر بغرنج و طولانی پیدایش و تطور آن به تفصیل سخن گفته‌ شده است ملخص کلام این که بر بنیاد سخن و میراث دوران جنگ‌‌ های صلیبی در سده‌ های شانزدهم تا نوزدهم میلادی اتحادیه‌ای از خاندان‌های شریک و درگیر در غارتگری‌ های ماورا بحار در غرب و مرکز اروپا شکل گرفت. همین مجموعه بود که زمام امور کمپانی‌ هند شرقی بریتانیا را در دست داشت و در سده نوزدهم بزرگترین امپراتوری مستعمراتی تاریخ معاصر را بنیاد نهاد.

کتاب زرسالاران يهودی و پارسی، استعمار بريتانيا و ايران، پیامد تلاشی طولانی است که حاصل آن اینک در دسترس خوانندگان ارجمند قرار می‌ گیرد.

عنوان کتاب «زرسالاران یهودی و پارسی، استعمار بریتانیا و ایران» نهاده‌ شده است تا به روشنی گویای محتوای اثر باشد. واژه زرسالاری در همان معنایی به کار برده شده ‌است که در نوشتار سیاسی معاصر غرب از آن مفهوم «پلوتوکراسی» فهمیده می‌شود. «پلوتوکراسی» از واژه یونانی «پلوتوس» به معنای «ثروت» است و منظور سروری مستقیم یا غیرمستقیم یک اقلیت ثروتمند و بهره‌مند، نخبگان زرسالار، بر تمامی جامعه است. در این پژوهش، زرسالاری دنیای امروز را دارای ساختاری دودمانی یافته است و لذا از آن با عنوان الیگارشی زرسالار نیز یاد شده است. در کاربرد واژه الیگارشی (به معنای نخبه‌ سالاری دودمانی)، نه معادل فارسی آن، تعمد معادل‌ های فارسی گویای تمامی مختصات و ابعاد آن پدیده‌ نیست که با این مفهوم شناخته می‌ شود. بدین‌ سان، ترکیب این دو واژه معنایی را می‌ سازد که مطمح نظر نگارنده است.

در دوران تکوین پژوهش حاضر، برای نگارنده این پرسش به جد مطرح بود که نقدینگی انباشته و افسانه‌ ای کمپانی هند شرقی بریتانیا پس از انحلال رسمی آن در سال ۱۸۵۷ میلادی چه شد، کانون‌ های گرداننده این مجتمع عظیم جهانی در نیمه دوم سده نوزدهم و سده بیستم چه سرنوشتی یافتند، و بازماندگان و وارثین آنان درجهان امروزین چه می‌ کنند؟

در جستجوی پاسخی برای این پرسش بود که نگارنده با مجموعه‌ ای از مجتمع‌ های عظیم اقتصادی آشنا شد که در دنیای امروز شبکه‌ ای گسترده و در هم تنیده را می‌ سازد. و دریافت که زمام این مجموعه همبسته و جهان شمول به طور عمده با اعقاب همان خاندان‌ هایی است که در سده نوزدهم الیگارشی مستعمراتی دنیای غرب به شمار می‌ رفتند و مستقیم یا غیر مستقیم وارث سنن و میراث غارتگری صلیبی و ماوراء بحار سده‌ های پیشین بودند.

 

 

جلد

عنوان کتاب

دانلود

۱

زرسالاران يهودي و پارسي استعمار بريتانيا و ايران

۲

زرسالاران يهودي و پارسي استعمار بريتانيا و ايران

۳

آريستوكراسي و غرب جديد

۴

  نخستين تكاپوهاي فراماسونري

۵

آريستوكراسي مالي و فروپاشي نظام سنتي

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=16046

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *