دومين استعفا در کابينه اسرائیل - خیبر

بعد از شکست در تهاجم به غزه؛

دومين استعفا در کابينه اسرائیل

۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۵۲

لیبرمن وزیر جنگ و لندور وزیر مهاجرت رژیم صهیونیستی در کابینه نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل استعفا کردند.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کنفرانس خبری استعفای خود را اعلام کرد و انتخابات زودهنگام را بهترین گزینه پیش رو دانست. بعد از ليبرمن «صوفا لندرو» وزير مهاجرت در کابينه بنيامين نتانياهو نيز استعفاء داد تا بحران در دولت نتانياهو اوج بگيرد.

لیبرمن علت استعفایش را اختلافات شدیدش با نخست وزیر این رژیم درباره غزه و آتش بس در آن و تخریب روستای خان الاحمر در قدس اشغالی اعلام کرد.

وی افزود ۵۰۰ موشک به طرف اسرائیل شلیک شد. با این وضعیت باید موضوع جنوب را فیصله دهیم. من نمی توانم وزیر دفاع باشم و در چشمان ساکنان مناطق جنوبی نگاه کنم.

سیاستمدار صهیونیست: کار کابینه نتانیاهو تمام است
تلویزیون المیادین گزارش داد: یائیر لاپید رئیس حزب «آینده اینجاست» اسرائیل گفت کار کابینه نتانیاهو تمام است.

ریاض المالکی: لیبرمن برای رسیدن به سمتی بالاتر، استعفا داد
وزیر خارجه فلسطین گفت هدف وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی رسیدن به سمتی بالاتر در انتخابات آینده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین گفت اویگدور لیبرمن با استعفای خود به دنبال رسیدن به سِمتی بالاتر در انتخابات آینده اسرائیل است.
ریاض المالکی گفت: «از تصمیم لیبرمن برای استعفا غافلگیر نشدیم، زیرا به علت اختلافاتش با بنیامین نتانیاهو درباره اوضاع نوار غزه، این قضیه مشخص بود و تصمیم های اخیر نشان از این موضوع داشت. بدون تردید، وی هم می خواهد بر موج انتقادات از سیاست های نتانیاهو سوار شود. هدف وی رسیدن به سِمتی بالاتر از وزارت دفاع در انتخابات آینده است.
بدون تردید، ما طی سال های گذشته، همواره شاهد این قضیه بودیم که برهه قبل از هر گونه انتخابات اسرائیل، به زیان ملت فلسطین بوده است. اما می خواهم تاکید کنم هر روز و هر دقیقه در اسرائیل به زیان ملت فلسطین مسائلی روی می دهد.»

لیبرمن که رهبران مقاومت را به ترور تهدید می کرد، امروز از نظر سیاسی نابود شد

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر این که وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود نرسید، گفت: وی رهبران مقاومت را به ترور تهدید می کرد؛ اما اکنون خود وی از نظر سیاسی نابود شد.
داوود شهاب سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در گفتگو با شبکه تلویزیونی العالم گفت: پیروزی دوباره غزه بر رژیم صهیونیستی را به همه امت مقاومت و ملت های عربی و اسلامی تبریک می گوییم.
استعفای اویگدور لیبرمن یکی از پیامدهای سریع و شکست رژیم اشغالگر و اذعان آن به شکست است. شکست سیاسی رژیم صهیونیستی پیامدهای بیشتری خواهد داشت. استعفای سریع لیبرمن نخستین پیامد این قضیه است. وی همواره نوار غزه و رهبران مقاومت را به ترور تهدید می کرد و اکنون خود وی از نظر سیاسی ترور شده است.
او هرگز نتوانست به هیچ یک از اهداف خود برسد و تهدیدهای خود را اجرایی کند. این یک فرصت برای تحت پیگرد قرار دادن لیبرمن در دادگاه های بین المللی به علت همه جنایت هایی است که در دوره تصدی سمت وزارت جنگ رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین مرتکب شد.
لیبرمن ناتوان تر از آن بود که در برابر مقاومت بایستد. همه اقداماتی که وی علیه نوار غزه اتخاذ کرد، همگی در برابر پایداری، صبر و ثبات غزه به شدت شکست خورد.

کابینه اسرائیل باید استعفا دهد

ایمن عوده رئیس گروه فهرست مشترک عربی در کنست رژیم صهیونیستی (پارلمان) گفت کابینه راست گرای نژادپرست باید همان راه لیبرمن را در پیش گیرد و استعفا کند. آریل شارون، رافائل ایتان و رحبعام زئیفی و امروز اویگدور لیبرمن کارشان تمام شد اما ما همچنان در سرزمین خود ماندگار هستیم.
وی افزود: نتانیاهو در آینده روابطش را با کشورهای عربی منطقه خلیج (فارس) به ویژه عربستان تحکیم خواهد کرد.

 فلسطینیان این پیروزی را جشن می گیرند

فلسطینیان ساکن اردوگاه الشاطیء در نوار غزه اعلام کردند عصر امروز با برگزاری راهپیمایی به سوی منزل اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس پیروزی مقاومت و سرنگونی لیبرمن را جشن می گیرند.

هدف حماس آزادسازی تمام سرزمین فلسطین است

حازم قاسم سخنگوی حماس گفت : آنچه ما و دیگر گروههای فلسطینی در پی آن هستیم استعفا و کناره گیری یک مقام صهیونیستی نیست بلکه هدف ما آزادسازی تمام سرزمین فلسطین است.

استعفای لیبرمن پیروزی مقاومت است

ابو مجاهد سخنگوی کمیته های مقاومت مردمی فلسطین گفت استعفای لیبرمن پیروزی شگفت انگیز مقاومت بعد از شکست امنیتی و نظامی دشمن در غزه بود.

گردان های الاقصی نیز اعلام کرد استعفای اویگدور لیبرمن تاکیدی بر درست بودن گزینه مقاومت است.

استعفای لیبرمن نتیجه راهپیمایی های بازگشت است

محمد علی حوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن پیروزی گروه های فلسطینی را که به استعفای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی انجامید، تبریک گفت و افزود  این پیروزی نتیجه بیداری، جهاد مشترک و تحرکات مستمر در راهپیمایی های بازگشت است.ژ

لیونی کناره گیری کابینه رژیم صهیونیستی را خواستار شد

تزیپی لیونی (از مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی) گفت کابینه ای که نمی تواند امنیت را برقرار کند باید برود.

تهدید حزب ” خانه یهود ” به خروج از دولت 

حزب اسرائیلی “خانه یهود” اعلام کرد بدون داشتن وزارت جنگ، فعالیت در دولت را ادامه نخواهیم داد.

 استعفای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد ، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت از سمت خود استعفا خواهم داد و خواهان برگزاری انتخابات هستم.

لیبرمن افزود پس از استعفای وی ‏، حزب او نیز کابینه را ترک می کند و بنیامین نتانیاهو اکثریت ضعیفی در پارلمان خواهد داشت.

وی تصریح کرد به سیاستی که کابینه (رژیم صهیونیستی) در پیش گرفته است اعتماد ندارم. پیش از اعلام استعفا با نتانیاهو صحبت نکردم.

برخی رسانه های اسرائیلی به نقل از یک منبع در حزب لیکود اعلام کردند پیش بینی می شود پس از استعفای لیبرمن ، بنیامین نتانیاهو جانشین وی شود.
این منبع افزود : در این برهه حساس از نظر امنیتی، برگزاری انتخابات لزومی ندارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=14878

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *