وبسایت خبری چشم خاورمیانه، که با بودجه قطر در لندن مستقر است، روز سه شنبه گزارش داد که در این ملاقات، که در پایتخت یکی از کشورهای خلیج که نامش اعلام نشد، صورت گرفته، یوسی کوهن و طرفهای گفتگوی وی بر سر شماری از تدابیر به منظور عقب راندن نفوذ ایران و ترکیه در منطقه به توافق رسیده اند.

همچنین این وبسایت مدعی شده است که نمایندگان چهار کشور به همراه هم برای توانبخشی به بشار اسد رئیس جمهور سوریه و بازگشت وی به اتحادیه عرب «طرحی ریختند».

در این گزارش، به جز کوهن، از دیگر حاضران در جلسه نامی برده نشده اما آنها را به عنوان مقامات ارشد اطلاعاتی مصر، عربستان سعودی، و امارات متحده عربی معرفی کرده است.

رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک در ظاهر با عربستان سعودی و امارات متحده عربی ندارد، اگرچه گفته می شود در سالهای اخیر اورشلیم بر پایه دشمنی مشترک با ایران، روابط مخفیانه ای با این دو کشور ایجاد کرده است.


  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوسی کوهن رئیس موساد

اخیرا در تلاشهای رژیم صهیونیستی به ارتباط گیری با کشورهای عربی نام کوهن به میان آمده است و اخبار کانال ۱۰ در ماه نوامبر گزارش دادند که وی نقش اول را در تماسهای میان رژیم صهیونیستی و عمان به عهده داشته، و سفر نتانیاهو  به سلطان نشین خلیج در ماه اکتبر را وی ترتیب داده است.