دیوید اِرنست دوک - خیبر

دیوید اِرنست دوک

۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۱۶

یکی از اشخاص ضد صهیونیسم و یهود‌ستیز آمریکایی «دیوید ارنست دوک» می‌باشد. دیوید سیاست‌مدار، صهیونیست ستیز و یکی رهبران بلندپایه «کوکلوس‌کلان»آمریکا در گذشته بوده است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر، در طول تاریخ، گروه‌های مختلفی هستند که با دیدگاه‌های متفاوت به نقد افکار صهیونیسم پرداخته‌اند. به همین جهت تنها مسلمانان فلسطینی را نباید منتقد یهودیان و صهیونیست‌ها دانست بلکه برخی از دانشمندان غربی بنا‌بر‌دلائلی انسانی، نژادی، ملی و ایدئولژیک به تحلیل و نقد عملکرد و اندیشه یهودیان و صهیونیست‌ها می‌پردازند.

یکی از اشخاص ضد صهیونیسم و یهود‌ستیز آمریکایی «دیوید ارنست دوک»[۱] می‌باشد. دیوید سیاست‌مدار، صهیونیست ستیز و یکی رهبران بلندپایه «کوکلوس‌کلان»[۲] آمریکا در گذشته بوده است. وی در سال ۱۹۵۰ در شهر «تولزا»[۳] در ایالت «اوکلاهاما» به دنیا آمد. پدرانش از بنیانگذاران ایالات متحده آمریکای جدید بودند. دیوید پس از اتمام تحصیلات ابتدائی وارد دانشگاه شد و هم‌زمان فعالیت‌های سیاسی خود را آغاز نمود.

او در فصل اول کتاب «بیداری من: ناگفته‌هایی از نفوذ یهود در آمریکا» می‌نویسد: «در نوجوانی برای خانواده‌ام آشکار شد که من واعظ نخواهم شد؛ زیرا من شخصی آرام بودم و اصلا برای سخنرانی مناسب نبودم. از اینرو، مرا به مطالعه تشویق کردند. پدرم اصرار داشت که روزی یک ساعت مطالعه کنم. درآغاز از این کار سرباز می‌زدم؛ اما رفته‌رفته به مطالعه عادت کردم و پیوسته کتاب می‌خواندم.»

دیوید دوک در گذشته دارای مواضع تند در خصوص نژادپرستی بر ضد سیاهان و ملی‌گرایی بود اما چند سالی است دیدگاه‌های نژاد پرستانه خود را در موضوعات حساسیت برانگیزی مانند مهاجرت و تبعیض نژادی کمرنگ‌تر کرد و بدین‌ وسیله توانست اقشار مختلف را به خود جذب کند.

او یکی از نخستین نئونازی‌ها و رهبران گروه نژاد پرست «کو کلس کلان» بود که استفاده از لباس‌های ویژه و انجام تشریفات نازی و کلان را متوقف‌کرد. همان‌گونه که با سایر نمادهای سنتی تنفر نژادی در رسانه‌ها نیز مخالفت کرد. دیوید از اعضای گروه خود خواست که خشونت را کنار بگذارند و به فعالیت سیاسی روی بیاورند.

وی سال‌های ۲۰۰۱-۲۰۰۲ را به علت تحت تعقیب بودن برای جعل‌نامه و فرار از مالیاتی که مربوط به مبارزات سیاسی‌اش بود، در روسیه و اوکراین گذراند و در آن مدت به فعالیت‌های منتقدانه خود نسبت به یهودیان پرداخت.

در دهه ۱۹۸۰، دیوک به چهره شاخص آمریکا در دفاع از برتری سفیدپوستان تبدیل شده بود. در سال ۱۹۸۸ ابتدا برای حزب دموکرات و سپس از سوی حزب مردمی، که چهار سال  قبل از آن توسط ویلیس کارتو تاسیس شده بود، نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد.

در مارس ۱۹۹۱ برای فرمانداری لویزیانا وارد رقابت شد؛ بیشتر به علت اینکه احساس می‌کرد در انتخابات سنا نتایج خوبی کسب کرده است. دیوید در رقابت‌های انتخاباتی خود گفت: «یهود برای نجات خود به نابودی تمام فرهنگ‌های دیگر می‌اندیشد.» او معتقد است یهود و غیر یهود در وضعیت جنگ قومی قرار دارند و اینکه «برخورد نهایی بین این دو گونه نژادی و فرهنگی با وجود نزدیکی آغاز هزاره جدید، دور نیست.»[۴]

او هم‌چنین از مهمانان گردهمایی هولوکاست تهران که در دسامبر ۲۰۰۶ برگزار شد بود. وی در این کنفرانس گفته بود هرکسی در رابطه با این موضوعات سخن بگوید فرد دلیری است.[۵]

[۱] David Ernest Duke

[۲]  نام سازمان‌های همبسته‌ای در کشور ایالات متحده آمریکا در گذشته و امروز می‌باشد که پشتیبان برتری نژاد سفید، یهودستیزی، نژادگرایی، ضدیت با آئین کاتولیک، بومی‌گرایی و نفرت نژادی می‌باشند.

[۳]  شهری است در اوکلاهما از ممالک متحده  امریکای شمالی

[۴] www.splcenter.org/fighting-hate/extremist-files/individual/david-duke

[۵]  KKK’s David Duke Tells Iran Holocaust Conference That Gas Chambers Not Used to Kill Jews, Published December 13, 2006, Fox News

 

مجید رحیمی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=15578

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *