راهبرد استراتژیک اسرائیل برای مقابله با مهدویت - خیبر

راهبرد استراتژیک اسرائیل برای مقابله با مهدویت

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۰۱
یهود مقابله با مهدویت

یهود امروزه معتقد است ظهور حضرت مسیح(ع) و یاران ایشان در عصر آخرالزمان، در منطقه‎‌ای در شمال فلسطین که آرمگدون نام دارد، واقع می شود و جنگ بزرگ در آنجا رخ می‌دهد. امروزه بانیان تفکر یهود، ظهور حضرت عیسی(ع) را منوط به وقوع این ۴ مرحله می‌دانند.

به گزارش سرویس تاریخی پایگاه صهیون پژوهی خیبر ، قرآن از یهود به عنوان سرسخت‌ترین دشمن مومنان نام می‌برد۱. بنابراین بررسی نظریات و استراتژی‌های دشمن در برابر شیعه و گفتمان مهدویت، بسیار حائز اهمیت است. بنی اسرائیل نوادگان حضرت یعقوب(ع) بودند که از قرن ۱۷ق.م، از کنعان هجرت کردند و وارد مصر شدند. این قوم همواره زیر ظلم و ستم فرعون و قبطیان بود تا اینکه خداوند، حضرت موسی(ع) را از میان آنان به پیامبری برگزید. آن حضرت مأموریت داشت تا قومش را از ظلم فرعونیان نجات دهد.

حضرت موسی(ع) پس از آنکه فرعون با انتقال بنی اسرائیل ممانعت کرد، همراه قومش از رود نیل عبور کردند و تصمیم گرفتند تا به سرزمین موعود (بیت المقدس) بروند. بنی اسرائیل با معجزه حضرت موسی(ع) از نیل عبور می‌کنند و فرعون و سپاهیانش در رود نیل غرق می‌شوند.

سرکشی‌ها و نافرمانی‌های بنی اسرائیل در طول مسیر، وعده‌های الهی را به تاخیر می‌انداخت۲. سرانجام بنی اسرائیل، پس از ۴۰ سال سرگردانی در صحرای سینا، به رهبری وصی حضرت موسی(ع) یوشع بن نون، به سمت سرزمین مقدس حرکت کردند.

حضرت یوشع (ع) به همراه سپاهی شهر اریحا را می‌گیرند و بنی اسرائیل در آن شهر ساکن می‌شوند. یوشع(ع) با عمالقه جنگید و سرزمین شامات و فلسطین را میان بنی اسرائیل تقسیم نمود. پس از فوت وی، اختلافات میان بنی اسرائیل شدت گرفت و دشمنان به شهرهای بنی اسرائیل حمله کردند، و آنان را به قتل رساندند. بنی اسرائیل، از خداوند خواستند تا رهبری را برای مبارزه با دشمنان و بازگشت شوکت از دست رفته بنی اسرائیل، برگزیند۳.

خداوند درخواست بنی اسرائیل را پذیرفت، و حضرت طالوت(ع) را برای مبارزه با دشمنان آنان برانگیخت. در ماجرای نبرد میان سپاه طالوت و جالوت، جوانی به نام داوود، جالوت را به هلاکت رساند و خداوند به او نبوت و فرمانروایی عطا می‌کند۴.

حضرت داوود(ع)، بنی اسرائیل را متحد می‌سازد. در تاریخ یهود دوران فرمانروایی و نبوت حضرت داوود(ع) و پسران‌شان، سلیمان نبی(ع) دوران طلایی‌شان محسوب می‌شود. حضرت سلیمان(ع)، با به کارگیری جنیان، معبد عظیمی را در بیت المقدس بنا نمود.

بعد از رحلت حضرت سلیمان (ع)، اختلافات مجددا میان بنی اسرائیل رخنه کرد و قدرت آنان به تحلیل رفت تا اینکه سرانجام، در سال ۵۸۶ قبل از میلاد، بُختُ النَصر که آن روز بر منطقه بغداد تا مدائن حکمرانی می‌کرد، به بیت‌المقدس حمله کرد و شهر را با خاک یکسان ساخت و معبد سلیمان از بین برد.

مقوله تاریخ طرح ریزی استراتژیک یهود، ۴ مرحله را دنبال می‌کند. از زمان حضرت موسی(ع) تا امروز که بیش از ۳۰۰۰ سال از زندگی آن حضرت می‌گذرد، یهود طبق این برنامه پیش می‌رود.

مرحله اول، هجرت از سرزمین‌های مختلف به سرزمین مقدس است، این امر در زمان حضرت موسی و عبور از نیل محقق شد. مرحله دوم، تشکیل حکومت در فلسطین که در زمان حضرت یوشع با فتح اریحا این امر تحقق یافت. سومین مرحله تسخیر بیت المقدس است که در دوران فرمانروایی حضرت سلیمان، بیت‎المقدس به اشغال یهودیان درآمد، بعدها بخت النصر به آنجا هجوم آورد و یهودیان را از آنجا متفرق ساخت.

زمانی که بیت‌المقدس در اختیار مسلمانان قرار داشت. یهودیان، مسیحیان را تحریک کردند و ۸ جنگ صلیبی میان آنان و مسلمانان به راه انداخت تا دوباره بتواند بیت‌المقدس را به تسخیر خود درآورد. چهارمین مرحله طرح‌ریزی استراتژیک یهود، بنا کردن معبد سلیمان (هیکل) است که بخت النصر، آن را ویران ساخت.

ظهور حضرت مسیح با ساخت هیکل سلیمان

یهود امروزه معتقد است ظهور حضرت مسیح(ع) و یاران ایشان در عصر آخرالزمان، در منطقه‎‌ای در شمال فلسطین که آرمگدون نام دارد، واقع می شود و جنگ بزرگ در آنجا رخ می‌دهد. امروزه بانیان تفکر یهود، ظهور حضرت عیسی(ع) را منوط به وقوع این ۴ مرحله می‌دانند.

پس از مهاجرت‌های متعدد یهودیان از ایران، آمریکا، آرژانتین، و… در سال ۱۹۴۸ دولت یهودی در فلسطین  تشکیل شد و شهر بیت‌المقدس در سال ۱۹۶۷ به اشغال رژیم صهیونیست درآمد. اوانجلیس‌ها۵ بر این باورند که مسیح (ع) در ظهور مجدد خویش، از این شهر بر جهان حکومت خواهد راند.

به همین جهت، همواره دولت آمریکا را تحت فشار قرار داده‌اند تا این شهر را به عنوان پایتخت قطعی و ابدی اسرائیل به رسمیت بشناسد. سنای آمریکا نیز در آوریل سال ۱۹۹۰ میلادی این خواسته را مورد اجابت قرارداد.

 

هیکل سلیمان

 

انتقال پایتخت مسیری برای بازگشت به هدف نهایی

یهودیان معتقدند هیکل سلیمان درست در همان محلی بوده که مسجد الاقصی در آن بنا شده است و بارها به بهانه جستجوی آثار باستانی در پای دیوارهای آن، قصد آسیب رساندن به مسجد الاقصی را داشته‌اند. امروزه نیز، طرح انتقال پایتخت، از تل‌آویو به بیت المقدس، مرحله سوم طرح ریزی استراتژیک آنان است، که با تحقق آن می‌خواهند، خود را به زمان ظهور منجی و نبرد نهایی در آرمگدون نزدیک کنند. این برنامه یهود، برای مقابله با ظهور امام زمان(عج) است که امروزه در حال پیگیری است.

 

انتقال پاییتخت شیطان

 

منابع؛

۱-قران

۲-تاریخ انبیاء، سید هاشم رسولی محلاتی

۳-دانشنامه صهیونیست و اسرائیل، مجید صفاتاج

۴-نگین آفرینش، جلد اول، مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم/ بنیاد فرهنگی مهدی موعود

۵-صهیونیست‌های مسیحی

نویسنده: صدرا محمدی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=3620

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *