راهپیمایی سراسری مردم ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی - خیبر

راهپیمایی سراسری مردم ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۰۰

در اولین جمعه ماه مبارک رمضان، راهپیمایی سراسری مردم ایران در محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیبر: اقشار مختلف مردم ایران اسلامی روز جمعه در دومین روز از ماه مبارک رمضان، پس از برگزاری مراسم نماز جمعه با حضور در خیابان‌ها، جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در روز نکبت و همچنین انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را محکوم کردند.

راهپیمایان در محکومیت جنایات آمریکا و رژیم اسرائیل در منطقه و سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال این جنایات، شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آل‌سعود» و «هیهات من‌الذله» سر دادند.

مردم دیگر مناطق جهان نیز در روزهای گذشته در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی که در روز نکبت (۱۴مه) دهها فلسطینی را به شهادت رساندند، راهپیمایی اعتراض‌آمیز برگزار و از سکوت جامعه جهانی در قبال این جنایت آشکار انتقاد کردند.

مردم باریکه غزه دوشنبه (۱۴مه) همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی و نیز به مناسبت سالروز اخراج فلسطینیان از سرزمین های خود تظاهرات کردند که در این تظاهرات بیش از ۶۰ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید و دست کم ۳۰۰۰ نفر مجروح شدند.

در همین راستا، دولت ترکیه از سران سازمان همکاری اسلامی برای برگزاری اجلاس فوق العاده ای درباره آخرین تحولات امنیتی فلسطین در استانبول دعوت کرد.

نشست وزرای امورخارجه سازمان همکاری اسلامی هم اکنون درحال برگزاری است و نشست سران نیز عصر امروز (جمعه) برگزار می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=3199

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *