اعتراف رژیم صهیونیستی به پیشرفت‌های ایران - خیبر

اعتراف رژیم صهیونیستی به پیشرفت‌های ایران

۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۲۳

همیشه رژیم اشغالگر صهیونیستی به دنبال نشان دادن معضلات جمهوری اسلامی ایران بوده و هست، اینکه هر روزه از رسانه‌های غربی و عبری زبان مشکلات کشور را بشنویم مورد تازه‌ای نیست اما اینکه در بیشتر خبرهای خود معترف به پیشرفت غیرقابل کتمان ایران هستند قابل توجه است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، حتما درباره اتفاقات چند روز اخیر ایران شنیده‌اید. اوضاع اقتصادی ایران کمی ناخوش احوال است و این مسئله سوژه دست هرکس و ناکسی شده است تا با آن بر روان مردم ایران بتازد و امنیت ما را به بازی بگیرد.

بعد از آنکه نتانیاهو برای بار دوم جلوی دوربین آمد و برای مردم ایران از فوتبال و مقاومت علیه حکومت اسلامی سخن گفت، تحلیل‌گران سیاسی آن طرف نیز زبان باز کردند و در رسانه‌های رسمی به‌خصوص هاآرتص، یدیعوت آحارونوت و جروزالیم پست به تحلیل و ابراز نظر پرداختند.

یکی از این رسانه‌ها که تلاش داشت تا از قافله عقب نماند، روزنامه عبری زبان اسرائیل هایوم بود. این روزنامه در تحلیلی به ابعاد اعتراضات مردمی در ایران که آن را ناآرامی‌ نام نهاده بود، پرداخت و گفت: اصلاح طلبان در ایران از رهبری روشن، مراکز قدرت و توانایی نظامی برخودار نیستند. تاریخ نشان داده است که اعتراضات کنونی شانسی برای سرنگونی رژیم (جمهوری اسلامی) ندارد.

این روزنامه در تحلیل امروز خود نوشت: چشم انداز اسرائیل و غرب، ایران را مترادف با جمهوری اسلامی می‌داند و از اسرائیل متنفر است، از تروریسم دفاع می‌کند و برای نابود کردن دولت یهود و سرنگونی رژیم‌های سنی در خاورمیانه تلاش می‌کند اما همانطور که می‌دانید واقعیت پیچیده‌تر است.

این سخنان در حالی زده می‌شود که جمهوری اسلامی با تروریسم داعشی مبارزه کرده است و شواهد بسیاری مبنی بر حمایت رژیم صهیونیستی به نفع داعش وجود دارد، از طرفی ایران با مسئله وهابیت و نیروهای سلفی-تکفیری و دولت سنی مشکل دارد.

اسرائیل هایوم مدعی شد: اولویت بسیاری از ۸۰ میلیون ایرانی هیچ ارتباطی با گسترش نفوذ در سراسر جهان و آینده خاورمیانه (غرب آسیا) ندارد، هزاران ایرانی به اعتراض علیه رژیم آیت الله‌ها پرداختند و در بیرون از ساختمان مجلس جمع شده بودند و البته با نیروهای امنیتی نیز همکاری داشتند.

این روزنامه صهیونیستی در تحلیل خود به دولت‌های قبلی نیز اشاره می‌کند و هر چند مدعی است که اقتصاد ایران شکست خورده است ولی باز به صورت تلویحی از روند رشد هماهنگ ایران در عرصه‌های گوناگون نام می‌برد و نمی‌تواند از کنار آنها بگذرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=6874

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *