رصد مهم‌ترین عناوین خبری روزرصد

کمیته راهپیمایی بازگشت با صدور بیانیه ای از مردم غزه خواست در شصت و هشتمین راهپیمایی بازگشت تحت عنوان «حمایت از آوارگان فلسطینی در لبنان» حضوری پر شور داشته باشند.پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، امروزه با استخراج مطالب مکتوب و غیر مکتوب از رسانه‌های غربی ـ صهیونیستی و یا همان اپوزیسیون و بعضا پایگاه هم‌سو نکات قابل‌توجهی را می‌توان بدست آورد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد. از امروز پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر قصد دارد نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه کند. با «ویژه‌های رسانه‌ای خیبر» همراه شوید.

قدسنا

آمادگی مردم غزه برای حضور در راهپیمایی «حمایت از آوارگان فلسطینی در لبنان»

کمیته راهپیمایی بازگشت با صدور بیانیه ای از مردم غزه خواست در شصت و هشتمین راهپیمایی بازگشت تحت عنوان «حمایت از آوارگان فلسطینی در لبنان» حضوری پر شور داشته باشند.

بحران مالی شدید در دانشگاه های غزه و احتمال عدم برگزاری سال تحصیلی آینده

مقامات دانشگاهی غزه اعلام کردند دانشگاه های این منطقه با بحران شدید مالی مواجه بوده و احتمال دارد برگزاری سال تحصیلی آینده با مشکلاتی مواجه شود.

تصمیم جدید ابومازن در راستای تصحیح اشتباهات سیاسی گذشته است

جنبش حماس در پی تصمیم ابومازن برای توقف توافقنامه های امضا شده با رژیم صهیونیستی اعلام کرد این تصمیم در جهت صحیحی اتخاذ شده و تصحیح اشتباهات سیاسی گذشته است.

خبرگزاری فارس

آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت سالروز تأسیس «جهاد البناء»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت سی و یکمین سالروز تأسیس  «جهاد البناء» (مؤسسه جهاد سازندگی) آغاز شد. سید حسن نصرالله گفت که مؤسسه‌ای که تحریم‌های آمریکا علیه آن وضع شده، از ابتدا بخشی از مقاومت بود و ما به این مؤسسه افتخار می‌کنیم.

نعیم قاسم: ترسی از تهدیدهای اسرائیل نداریم و در میدان باقی می‌مانیم

معاون دبیر کل جنبش حزب الله با اشاره به مستأصل شدن دشمن صهیونیستی در برابر جریان مقاومت و ملت لبنان، تأکید کرد که جبهه داخلی دشمن صهیونیستی در معرض خطر قرار دارد.

 

خبرگزاری تسنیم

افشاگری ایهود باراک بعد از ۱۸ سال درباره علت عقب نشینی از لبنان

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی بعد از گذشت ۱۸ سال علت واقعی عقب نشینی ارتش این رژیم از جنوب لبنان را فاش کرد. باراک که طی سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳  تصدی وزارت جنگ این رژیم را بر عهده داشته، گفت: عقب نشینی از لبنان باعث جلوگیری از کشته شدن صدها نظامی شد. آیا به آن افتخار می کنم!

خبرگزاری اسپوتنیک

دست خالی بریتانیا برای مقابله با ایران

یک روزنامه آلمانی نوشته است بریتانیا برای انتقام گرفتن از ایران در توقیف نفتکش خود در تنگه هرمز و مقابله با تهران در مناقشات در این باره گزینه چندانی ندارد.

 

تایمز اسرائیل

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شباک) گفت عملیات ایران در گردآوری [اطلاعات محرمانه از] متعلقات اسرائیل را خنثی کرد

«شباک» روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد اسرائیل شبکه اطلاعاتی ایرانی که میکوشید جاسوسها در اسرائیل، کرانه باختری، و نوار غزه را جذب کند را در هم کوبید.

ایران، آزمون وفاداری جانسون، «ترامپِ بریتانیا»

رویکرد نخست وزیر تازه بریتانیا به بحران شاید نقطه عطف سیاست کل اروپا در مقابل ایران باشد، و ممکن است قاره را به پشتیبانی از یک قرارداد هسته ای جدید وادارد.

بی بی سی

نشریه بریتانیایی: اظهارات پدر بوریس جانسون درباره ایران دولت را در موضع ناخوشایندی قرار داده

نشریه بریتانیایی فایننشال تایمز (تایمز مالی) در گزارشی تحت عنوان “پدر بوریس جانسون می‌گوید کشتی‌های توقیفی ایران و بریتانیا باید مبادله شود” نوشته است که تضاد بین اظهارات نخست وزیر، و پدرش در مورد ایران، دولت بریتانیا را در موضع دشواری قرار داه است.

از کار اجباری تا عقیم شدن، مصائب سیاهان در آلمان نازی

آما آسانته، کارگردان بریتانیایی به طور تصادفی عکسی از دوره آلمان نازی پیدا کرد که در آن تصویر یک سیاه‎پوست دیده می‏شد. این دختر در میان همکلاسی‌های سفیدپوستش که همگی به دوربین خیره‏شده‏اند، به شکلی رازآلود به سویی دیگر چشم دوخته است.