رنج کودکان یمنی بر روی صحنه‌ «عصرجدید» - خیبر

گزارش

رنج کودکان یمنی بر روی صحنه‌ «عصرجدید»

۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۵۶

در برنامه دیشب (۱۴ فروردین) برنامه استعدادیابی عصر جدید یک گروه سه نفره از فلسطین و یمن بر روی صحنه رفتند و با اجرای نمایشی صامت گوشه‌هایی از رنج و محنت مردم مظلوم یمن در برابر جنایات رژیم سعودی را برای ملت ایران به نمایش گذاشتند.

به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری قدس؛ اولین و بزرگ ترین برنامه استعدادیابی تلویزیونی در ایران با نام «عصرجدید» و با حضور استعدادهای ویژه در زمینه های سرگرمی، هنری و مهارت های ورزشی که از شبکه سه پخش می شود. این برنامه با اجرای احسان علیخانی در ایام نوروز مهمان خانه های مردم ایران بود و طبق نظرسنجی‌ها جزو پرمخاطب ترین برنامه های نوروزی صدا و سیما نیز بوده است.

در این برنامه تاکنون دو گروه از کشورهای خارجی از جمله افغانستان و فلسطین و یمن حضور داشتند که برنامه گروه افغانستانی همراه با مراسم خواستگاری شد که حال و هوای خاصی به این برنامه داده بود.

در برنامه دیشب (۱۴ فروردین) نیز یک گروه سه نفره از فلسطین و یمن بر روی صحنه رفتند و با اجرای نمایشی صامت گوشه هایی از رنج و محنت مردم مظلوم یمن در برابر جنایات رژیم سعودی را برای ملت ایران به نمایش گذاشتند.

اجرای این گروه فلسطینی یمنی اشاره ای داشت به سرانجام یک دختر خردسال یمنی به نام بثینه الریمی که خانواده اش را بر اثر بمباران خانه اش توسط جنگنده های سعودی از دست داده بود.

این اجرای نمایشی که اشک حضار در برنامه را در آورده بود، با سه چراغ سفید و یک چراغ قرمز از سوی داوران مسابقه عصر جدید روبرو شد و به فینال راه یافت.

داستان دردناک بثینه الریمی خردسال یمنی چه بود؟

قطعا یک معجزه باعث شد که «بثینه» کوچولو، جمعه سوم شهریورماه ۹۷ به همراه پدر و مادر و ۶ خواهر و برادرش به بهشت نرود. او از دل آوار خانه‌شان با بدنی زخمی و غمی کودکانه و همچنین چشم چپی که دیگر نمی‌بیند در جهان ما ماندگار شد تا با چشم راستش، شاهدی نامی بر جنایت‌های آل‌سعود و حامیان آمریکایی و انگلیسی‌شان در حق ملت یمن باشد. حالا این دختربچه مغموم شیعه که نام زیبایش را از نوه دختری امیرالمومنین  علی(ع) – دختر حضرت ام‌کلثوم(س)- به یادگار دارد، تبدیل به نمادی از بیداری بشر معاصر به روی جنایت‌های مدرن غربی- عربی در جنوب جزیره‌العرب شده است.

جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری رژیم عربستان خانه و خانواده‌اش را در صنعا از او گرفتند اما او یک‌تنه مقابل مخرب‌ترین بمب‌های هوشمند جهان ساخت آمریکا و انگلیس که به عمد منازل مسکونی را با هوش سیاه غربی‌شان منفجر می‌کنند، ایستاد. تن نحیف و رنجور او را از زیر آوار بیرون کشیدند و به بیمارستان بردند. چند روز بعد که دید یک چشمش که کبود و سیاه شده نمی‌بیند تلاش کرد تا با باز نگاه داشتن چشم راستش به کمک انگشتان کوچک خود تصویری واضح‌تر از این دنیای مرگبار ببیند. اما گویی او یک فرشته است که پیامی برای بیداری جهان بشر متمدن وحشی آورده. این کودک یتیم به ما یادآور شد که نظم نوین جهانی، حقوق‌بشر و حتی سازمان ملل از او هم یتیم‌تر است. عکاسی این لحظه ناب را شکار کرد و دیده گشودن او بر جهان ما را به سراسر جهان مخابره کرد تا مردم یمن و حامیان‌شان در جهان اسلام آن را دستمایه پویشی مجازی قرار دهند که در حمایت از کودکان مظلوم یمنی برپا شده که تحت بمباران و محاصره و وبای اهدایی غرب و دست‌نشاندگان عربی‌شان با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.


سعودی‌ها دست‌کم ۱۲۰۰ کودک یمنی را در ۲ سال و نیم اخیر قتل‌عام کرده‌اند بلکه هم‌اکنون نیم‌میلیون کودک زیر ۵سال دیگر نیز در این کشور در اثر سوء تغذیه در آستانه مرگی خاموش هستند، در حالی که وبای مسری نیز  جان نیم میلیون یمنی را تهدید می‌کند که ۴۰ درصدشان کودکان هستند.


شرکت‌کنندگان در پویش «من از طرف بثینه صحبت می‌کنم» چشم چپ خود را بسته اما چشم راست‌شان را به سبک او کاملا به روی این نسل‌کشی آشکار می‌گشایند.

این دیده گشودن به فاصله تنها ۴ روز از آغاز پویش در فضای مجازی چنان موجی به راه انداخته که حتی چشم و گوش رسانه‌ای صهیونیسم آنگلوساکسونی را هم متوجه خود کرده است. شبکه بی‌بی‌سی، رسانه دولت بریتانیا که همچنان به سعودی‌ها بمب‌های هوشمند خانمان‌برانداز می‌فروشد و ائتلاف جنایتکار را در تداوم محاصره مرگبار دریایی و زمینی و هوایی یمنی‌ها حمایت لجستیکی و اطلاعاتی می‌کند، مجبور شد به فراگیر شدن آن واکنش نشان دهد. این پویش با هشتگ فارسی # دیده_بگشا رنج انسان بین و سیل اشک و آه، یا هشتگ عربی #بثینه_عین_الانسانیه به معنای «بثینه چشم انسانیت» یا هشتگ‌های انگلیسی #Yemens Children و #I_Speak_For_buthaina از روز چهارشنبه گذشته توسط هزاران کاربر در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان مختلف حمایت شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=20125

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *