روحیه مردم ظلم ستیز بود و به دنبال آزادی بودند - خیبر

روحیه مردم ظلم ستیز بود و به دنبال آزادی بودند

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۱۳
انقلاب و صهیونیست

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌ پژوهی خیبر،کتاب سپهر انقلاب اسلامی نوشته مجید صفاتاج آمده که پس از انقلاب اسلامی ایران، مسلمانان دل گرم شدند و منافع آمریکا و متحدانش به خطر افتاد. بیشترین تاثیر انقلاب در کشورهای عربی منطقه غرب آسیا به ویژه کشورهایی بود که مورد تعرض و تجاوز رژیم صهیونیستی واقع شده بودند. به زبان ساده می‌توان گفت انقلاب اسلامی یک آتشفشان در دنیا ایجاد کرد و چشم طمع به منابع و ذخایر مسلمانان را در معرض خطر قرار داد

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌ پژوهی خیبر،کتاب سپهر انقلاب اسلامی نوشته مجید صفاتاج در سال ۱۳۹۴ توسط انتشارات آفاق روشن بیداری در ۲۸۷ صفحه منتشر شد. مجید صفا تاج در این کتاب سعی کرده تصویری دقیق و شفاف از انقلاب اسلامی ایران و جنبش اسلامی در منطقه غرب آسیا و تحولات آن پس از انقلاب اسلامی را ارائه کند.

فصل اول: پیش بینی انقلاب اسلامی

همه مردم از دست شاه‌های ظالم به سطوح آمده بودند که به رهبری سلاله پیامبر بر پهلوی پیروز گشتند. پرفسور حمید مولانا و پرفسور حامد الگار پیش بینی انقلاب را می کردند و احادیثی در رابطه با انقلاب از پیامبر نقل شده و این انقلاب را توصیف کرده است، همچنین اعطاء پرچم به دست حجت ابن الحسن علیه السلام نیز بیان کرده است.
بعضی از نظریه‌پردازان علت انقلاب را مشکلات اقتصادی دانسته و از این رو خیال کردند انقلاب فانی و گذراست و عده‌ای هم علت انقلاب را مشکلات اقتصادی ندانسته، بلکه گفته‌اند چون شاه اسلام‌ستیزی را آغاز کرد و غرب‌گرا بود و به مقدسات اسلامی و تشیع توهین می‌کرد، مردم به مبارزه با رژیم برخواستند اما در اصل عامل سه چیز بود:

مردم انقلابی بودند و انقلاب مختص به قشر خاصی نبود.

مردم مذهبی بودند و در طول تاریخ سلاطین به دنبال مشروعیت دینی از رهبران دینی بودند، در حالی که حکومت پهلوی اصلا به این نکته توجه نکرد.
همه اینها موثرند ولی به تنهایی نمی‌توانند این کنش را برقرار کنند و نارضایتی علما و مراجع هم محرک این جریان بود. اما نکته مهم‌تر این بود که این انقلاب از جنس انقلاب و نهضت انبیاست. هدف از انقلاب رسیدن به اهداف اسلام است و پیام انقلاب اسلامی پیوند دین و دولت بود. امام خامنه ای فرمودند: «فرایند تحقق اسلام، در نهضت اسلامی مردم ایران مشتمل بر پنج قسم است:
_انقلاب اسلامی

_نظام اسلامی

_دولت اسلامی

_کشور اسلامی
تمدن دنیای اسلام است و ما در مرحله سوم قرار داریم.

 

فرجام صهیونیست

 

 فصل سوم: پیرامون نقش رهبری و مردم در انقلاب

نهضتی که امام خمینی (ره) پایه‌گذاری کردند، حتی بعد از رحلت‌شان هم ادامه دارد. انقلاب بدون شناخت ممکن نیست. امام شخصیتی بود که همه به فرزانگی و بزرگی او اعتراف کردند حتی او را موسی اسلام خوانده و او را فردی با ایمان، با اخلاص و با شخصیت کاریزماتیک دریافتند. انقلاب اسلامی با رهبری امام که دارای صفات بزرگی و با همراهی مردم ایران که مردم بزرگ و شجاعی بودند به پیروزی رسید. مردمی که طبق احادیث ائمه، آنان را با عنوان مردمی با ایمان معرفی می کنند.

فصل چهارم: ویژگی‌های انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی دارای ویژگی‌های زیادی است که بعد از انقلاب یا حتی در زمان انقلاب هم جاری و ساری می‌باشد. از جمله آنان:
وحدت کلمه مردم
اسلامی بودن انقلاب (رمز پیروزی انقلاب)
آمیختگی سیاست و دیانت تا جایی که می‌گویند سیاست عین دیانت است و دیندار جدای از سیاست فاقد ارزش است.
زیر بار ظلم و سلطه بیگانه نرفتن یا به عبارت دیگر نفی سلطه‌گری و سلطه‌پذیری
مظلومین و محرومین برای انقلاب مهم‌اند چون سیرت ائمه دستگیری از آنان است.
هدف غایی در مکتب امام، رضایت خداست. یکی از چیزهایی که مورد رضایت خداست، ایستادگی روی عقیده در برابر سلطه‌گران است.
از دیگر ویژگی‌ها و فواید انقلاب، عدالت‌خواهی است.
همه این ویژگی‌ها، ویژگی انقلاب و برای خود مردم ایران بود ولی انقلاب دارای ویژگی‌های دیگری نیز هست که بین‌المللی می‌باشد. از جمله آنها:
جهان شمولی انقلاب یعنی انقلاب اسلامی تمام جهان را فراگرفته.

_انقلاب اسلامی همخوانی با فطرت الهی انسانها دارد.

_انقلاب اسلامی، آمریکا را به حقارت کشید و ضد نظام سلطه جهانی بوده و هست.

فصل پنجم: تاثیرات جهانی انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی ایران، مردم جهان را زنده کرد و تاثیر به سزایی در عقیده و دینداری مردم گذاشت؛ انقلاب اسلامی ایران همچنین، نظریه‌های سیاسی بسیاری از نظریه پردازان را زیر سوال برد و آنها را وادار به اصلاح سخن خود کرد و همچنین به معادلات سیاسی جهان و ابرقدرت‌ها خدشه وارد کرد.
ایران روش تازه‌ای را در مبارزه نشان داد و مردم را از کمونیسم و مارکسیسم برگرداند. با پیروزی انقلاب اسلامی، مسلمانان دیگر جهان دل گرد شده و همبستگی در بین آنان ایجاد شد و با پیروزی انقلاب منافع آمریکا در خطر افتاد و دست آمریکا از ایران بریده شد و همچنین فرهنگ آمریکایی به خطر افتاد و آمریکاستیزی وظیفه همگانی مسلمانان شد.
اسبابی که در ایفای نقش انقلاب اسلامی در جهان موثرند چند چیز است:
قدرت سیاسی اسلام
خلاء ایدئولوژیک
بن بست سیاسی دو نظام جهانی (شوروی و آمریکا)
یکی از رهبران احزاب چپگرای اسرائیلی به نام «اوری اونیری» نیز زیان‌های اسرائیل در نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در مجله «هاعولام هزیه» اسرائیل چنین اعلام کرده است:

_از دست دادن منبع نفت که در گذشته تضمین شده بود.

_از دست دادن تنها تامین کننده لوله نفتی ایلات-عسقلان

_از دست دادن یک خریدار مهم فرآورده‌های صنعتی و کشاورزی اسرائیل

_از دست داد یکی از بسیار معدود کشورهای مجاور که اسرائیل می‌توانست کار و سودهای بسیار هنگفت برای شرکت‌های اسرائیلی، امکانات تکنولوژی در اختیار آن بگذارد.

_از دست دادن یک همپیمان مقتدر علیه «رخنه‌گری شوروی»

_از دست دادن یک همپیمان مقتدر در سطح استراتژیک سیاسی در مقابله با هرگونه تسلط عربی بر جنوب دریای سرخ

ایران رژیم شاه یکی از معدود کشورهای اسلامی بود که برای تقویت ابتکار (صلح) سادات جهت روابط عادی با اسرائیل، ابراز آمادگی می‌کرد.

فصل ششم: پیامدهای جهانی انقلاب اسلامی

بنابر اوضاع و اقتضای زمان، ذهنیت جهان نسبت به دین بسیار بد بود و با پیروزی انقلاب اسلامی ذهنیت جهان نسبت به دین تغییر کرد و تعداد مسلمانان افزایش یافت، همچنین گرایش مردم به مطالعات باعث رشد مطبوعات و نشریات اسلامی شد و مردم می‌اندیشیدند که اسلام با علم ناسازگار است ولی با انقلاب اسلامی نخبگان فکری به اسلام رو آوردند و همچنین ساختار جدیدی از حکومت دینی در عرصه بین‌الملل شکل گرفت و همچنین پیمان‌های آمریکا منحل شد و عملا در منطقه شکست خورد.
با پیروزی انقلاب اسلامی، امام (ره) قضیه فلسطین را مسئله‌ای اسلامی – نه عربی– خواندند و کشورهای اسلامی را علیه اسرائیل تحریک کردند. همچنین مرزبندی جدیدی میان جهان اسلام و رژیم جعلی صهیونیستی ایجاد شد و باعث حساسیت افکار در مورد رژیم صهیونیستی شده و مشروعیت رژیم صهیونیستی را به خطر انداخت.

فصل هفتم: انقلاب اسلامی ایران منافع آمریکا و متحدانش

را به خطر انداخت و آنان بر این آمدند که انقلاب را نابود کنند اما در ترور فیزیکی شخصیت‌ها، طوفان طبس، مجاهدین خلق و … نافرجام بودند.

 

رویارویی-نظامی-ایران-و-اسرائی

 

نتیجه: پس از انقلاب اسلامی ایران، مسلمانان دل گرم شدند و منافع آمریکا و متحدانش به خطر افتاد. بیشترین تاثیر انقلاب در کشورهای عربی منطقه غرب آسیا به ویژه کشورهایی بود که مورد تعرض و تجاوز رژیم صهیونیستی واقع شده بودند. به زبان ساده می‌توان گفت انقلاب اسلامی یک آتشفشان در دنیا ایجاد کرد و چشم طمع به منابع و ذخایر مسلمانان را در معرض خطر قرار داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=3559

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *