رژیم صهیونیستی با ساخت ۲۲۰۰ واحد مسکونی در شهرک‌های مناطق اشغالی موافقت کرد
رژیم صهیونیستی با ساخت ۲۲۰۰ دستگاه واحد مسکونی در شهرک‌های واقع در مناطق اشغالی فلسطینی موافقت کرده است. در آستانه انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی، بنیامین نتانیاهو قصد دارد با این اقدام حمایت شهرک‌نشینان را جلب کند.به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، سازمان غیردولتی و حقوق بشری “صلح اکنون” روز گذشته چهار‌شنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر) درباره این طرح گزارش داد که رژیم صهیونیستی اجازه دوهزار و ۱۹۱ دستگاه خانه مسکونی در مناطق اشغالی فلسطینی صادر کرده است.

سازمان “صلح اکنون” در این گزارش اطلاع داده که ۸۷ درصد این خانه‌ها قرار است در شهرک‌های دورافتاده و منزوی ساخته شوند. در بیانیه این سازمان حقوق بشری در اعتراض به این اقدام آمده است: «کسی که خانه‌های جدید در این شهرک‌ها بنا می‌کند، قصد صلح و برقراری دوکشور در مجاورت هم را ندارد.»

سازمان “صلح اکنون” در ادامه تاکید کرده است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر صهیونیستی، آماده است “منافع اسرائیل را قربانی کند” و هدیه‌ای انتخاباتی به شهرک‌نشینان بدهد.

انتخابات پارلمانی زودهنگام رژیم صهیونیستی در تاریخ نهم آوریل سال آینده ۲۰۱۹ در این کشور برگزار می‌شود و نتانیاهو روز چهار‌شنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر) با رهبران شهرک‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

نتانیاهو در این دیدار در ارتباط با انتخابات آتی در رژیم اسرائیل گفت جناح چپ می‌کوشد به هر وسیله‌ای قدرت سیاسی را با استفاده از رسانه‌ها و راهکارهای دیگر از دست ما بگیرد. او در ادامه گفت: «آنها موفق نخواهند شد، زیرا پیروزی آنها تهدیدی برای شهرک‌ها خواهد بود.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیش از ۴۰۰ هزار نفر در شهرک‌های کرانه غربی رود اردن و ۲۰۰ هزار نفر دیگر نیز در شهرک‌های شرق بیت المقدس زندگی می‌کنند.

رژیم صهیونیستی در جریان جنگ شش‌روزه در سال ۱۹۶۷ با کشورهای عرب مصر، سوریه و اردن، از جمله شرق بیت المقدس و کرانه غربی رود اردن را به تصرف خود درآورد. در شهرک‌های ساخته شده در همین مناطق اشغالی است که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار شهروند مناطق اشغالی زندگی می‌کنند.

فلسطینیان در نظر دارند در همین مناطق کشور مستقل فلسطین را تاسیس کنند. شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ از رژیم جعلی اسرائیل خواسته بود برنامه‌های شهرک‌سازی در مناطق اشغالی را به کلی قطع کند.