به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جاثیه، رسانه‌های صهیونیستی پیرامون حمله موشکی دیشب رژیم صهیونیستی به منطقه حماه و حلب به تجزیه و تحلیل مشغول شدند. هاآرتص، تایمز اسرائیل، معاریو و یدیعوت آحارونوت با ارئه خبر و تحلیل‌های مختلف درباره پوشش اتفاق دیشب، اصرار داشتند تا بگویند که در میان شهدای حمله موشکی رژیم صهیونیستی ایرانیان نیز حضور داشتند.

به همین خاطر هاآرتص در تحلیلی نوشت که نزدیک به هجده نفر از کشته‌های حمله موشکی دیشب ایرانی بودند و در خبری دیگری آورده است که اسرائیل با این کار قصد درگیری و رویارویی مستقیم با ایران دارد و تلاش می‌کند تا ایران را به عرصه جنگ متسقیم با رژیم صهیونیستی بکشاند.

تایمز اسرائیل نیز خبر از تشکیل فوری کابینه امنیتی اسرائیل داد و افزود: لیبرمن از سفر به نیویورک بازماند و انتظار نداشت که این نشست در زمان فعلی برگزار شود. همچنین بسیاری از وزرای کابینه امنیتی اعلام کرده‌اند که خودشان را آماده درگیری مستقیم با ایران می‌کنند.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز بی ثباتی سوریه را مرهون فعالیت‌های ایران در سوریه دانست و گفت: اسرائیل به سوریه اجازه نخواهد داد تا یک جبهه شمالی باز کند.

سوریه در این ایام که در آتش جنگ با آتش می‌سوخت، حتی یک تهدید و خطر در مقابل اسرائیل باز نشد و داعشی‌ها با اهداف از پیش برنامه ریزی شده تلاش کردند تا مواضع اصلی و حساس محور مقاومت را بزنند. اما امروز که داعش به پایان خط خود رسیده است، این تلاش از سوی رژیم صهیونیستی صورت گرفته است تا مانع بازپس گیری بلندی‌های جولان از سوریه شوند.

دولت مردمی بشار اسد قصد دارد تا بلندی‌های جولان که چندی پیش جزء خاک اسرائیل بود و بعد از حنگ اعراب و اسرائیل به تصرف رژیم صهیونیستی افتاد، دوباره  باز پس گیرد.

 

منبع: جاثیه