زدن به زیر قرارداد هسته‌ای، تهدید یا نیاز؟ - خیبر

زدن به زیر قرارداد هسته‌ای، تهدید یا نیاز؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۲۴
ترامپ/برجام/خیبر/اسرائیل/آمریکا

اما آدامز گفته است: با توجه به این که قرارداد هسته‌ای انجام شده است و ایران به نوبه خود محدودیت‌ها را اعمال کرده است و اجازه بارزسی‌های بیشتر را داده است، اما ایالات متحده با تحریم‌های جدید دوباره اقدام به تهدید شرکت‌هایی کرد که با ایران همکاری داشته باشند

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از تایمز اسرائیل، آیا ترامپ در روزی که قرار است قرارداد برجام را به هم بزند، دست به اعمال تحریم کسانی که با ایران کار می‌کنند، بزند و با آنها مقابله کند یا نه؟

اما آدامز گفته است: با توجه به این که قرارداد هسته‌ای انجام شده است و ایران به نوبه خود محدودیت‌ها را اعمال کرده است و اجازه بارزسی‌های بیشتر را داده است، اما ایالات متحده با تحریم‌های جدید دوباره اقدام به تهدید شرکت‌هایی کرد که با ایران همکاری داشته باشند.

این سوی میدان اروپا به عنوان پلیس خوب گفته است که قصد ترک معامله را ندارد، حتی اگر ایالات متحده عقب نشینی کند. آدامز این ادعای اروپایی‌ها را در حالی مطرح می‌کند که شرکت‌های کسب و کار در اروپا متعلق به مادر شرکت‌های آمریکایی هستند و تمامی معامله‌ها زیر نظر آمریکا اتفاق می‌افتد و اگر آنها اقدام به قطع ارتباط با ایران نکنند، قطعا اتفاقات ناخوشایندی برای آنها روی خواهد داد و تحریم‌ها را نقض خواهند کرد.

مهمترین سوالی که این روزها توسط رسانه‌های آمریکایی و صهیونیستی به خصوص تایمز اسرائیل عنوان شده است، اشاره به این نکته دارد که آیا ایران بعد از نقض برجام و برهم خوردن این قرارداد، فعالیت‌های هسته‌ای خود را بیشتر از مقدار قبلی ادامه خواهند داد یا اینکه باز به نوعی محدودتر فعالیت می‌کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=2107

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *