زندگی خالقان هالیوود - خیبر

معرفی شخصیت آدولف زوکر:

زندگی خالقان هالیوود

۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۴

پنج سال میان آدولف زوکر با وال استریت درگیری و جنگی اتفاق افتاد و تنها قربانی‌ آن در این بین پارامونت بود. زوکر از مداخله‌های هیات مدیره عصبانی بود چون هیات مدیره‌ از سینما هیچ چیزی نمی‌دانستند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، بنیانگذاران هالیوود همواره در تلاش هستند تا زندگی شخصی خود را در قالب‌های مختلف به دیگران ارائه کنند. آنها زندگی اشرافی خویش را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنند و تلاش می‌کنند تا نسبت به روزگار خویش تغییرات را به نفع خودشان رقم بزنند.

آدولف زوکر یهودی یکی از بنیانگذاران هالیوود بود، او همیشه از دو چیز متنفر بود، اولی باختن بود، وقتی در شطرنج به معاونتش می‌باخت به داد و فریاد بلند می‌شد و میزها را خرد می‌کرد. جس لسکی تهیه کننده‌ای بود که همراه با آدولف زوکر رقابت می‌کرد و کافی بود تا قاپ یکی از ستاره‌های زوکر را بدزدد. در نتیجه مزایده‌ای شروع می‌شد که به جنگ می‌مانست. زوکر هر بار مبلغی را پیشنهاد می‌کرد که بسیار بالاتر از لسکی بود و نهایتا لسکی کنار می‌کشید.

دومین چیزی که زوکر از آن متنفر بود، شنیدن دروغ است. کارمند جدید بخش فروش شرکت را به برجش دعوت کرد، او قبلا گفته بود که در بازی ورق ماهر است اما تا بازی شروع شد، فهمید که برای محبوب شدن بلوف می‌زند.

پسرش تعریف می‌کند که در دست سوم بازی، کارت‌ها را به زمین انداخت و گفت: کسی را که اعتراف به ندانستن می‌کند، می‌توان تحمل کرد ولی این رو نمی‌توان تحمل کرد تا جایی که می‌دانم باید همین الان بروی و آن مرد نیز همه وسایل خویش را جمع کرد و رفت.

 

آدولف زوکر

 

تقریبا همه دوستان و غریبه‌ها او را نامنعطف، سخت‌گیر و حتی سرد می‌دانستند، ویلیام دمیل نویسنده و برادر سیسیل دمیل مهمترین کارگردان زوکر می‌گفت: آقای زوکر همیشه آقای زوکر ماند. لسکی متحد پانزده ساله‌اش با او رفتاری مطابق با رسمیت و احترام داشت.

سال ۱۹۳۱ وقتی کمپانی پارامونت هنوز از پیامدهای رکود خلاص نشده بود، مدیران ارشد استودیو در ساحل شرقی برای جلسه نهار هنگفتشان در هتل استر درست مقابل برج جدید اداری در حال ساخت پارامونت در میدان تایمز جمع شده بودند.

یوجین زوکر در آن دوره مدیر پارامونت بود، لسکی و بقیه نیز حضور داشتند که کتز با دست روی میز کوبید و در حالی که تصور ما بر این رفتار طنزآمیز بود ولی ناگهان گفت که لسکی ما داریم نابود می‌شویم و شرکت در حال فروپاشی است و ما به جهنم می‌رویم.

پنج سال درگیری بود، جنگی که میان آدولف زوکر با وال استریت اتفاق افتاد و تنها قربانی‌اش پارامونت بود. زوکر از مداخله‌های هیات مدیره عصبانی بود، هیات مدیره‌ای که هیچ چیز از سینما نمی‌دانستند. به گفته‌ یکی از اعضا «عمدتا از روسای خطوط آهن، مدیران بانک‌ها و غول‌های صنعتی مشابهی تشکیل شده بود که انگار انتخاب‌شان کرده بودند، چون هیچ چیز در مورد صنعت فیلم نمی‌دانستند.»

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=7153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب