سایه فقر بر انتخابات اسرائیل
روزنامه یدیعوت­ اخرنوت اسرائیل، یک شنبه ۱۳مرداد ۱۳۹۸ در صفحه اول پایگاه ­خبری خود، به معضل فقر در رژیم اسرائیل و عدم توجه کاندیداهای انتخابات اسرائیل پرداخت. این روزنامه با انتشار عکسی از یک فقیر که در سطل زباله به دنبال غذا می‌­گردد، بار دیگر آمار فقر در جامعه صهیونیستی را گوشزد کرد و به کاندیداهای انتخاباتی توصیه کرد تا بجای منازعات سیاسی، راهکارهای خود برای کاهش فقر را بیان کنند.پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از روزنامه یدیعوت­ اخرنوت اسرائیل، یک شنبه ۱۳مرداد ۱۳۹۸ (چهارم آگوست ۲۰۱۹) با چاپ عکس زیر در صفحه اول وبگاه خود به اوضاع بد اقتصادی و خواسته‌­های مردم از کاندیداهای انتخابات اسرائیل اشاره کرد.

انتخابات نخست وزیری رژیم صهیونیستی در پی‌ناکامی بنیامین­ نتانیاهو نخست­ وزیر رژیم­ اسرائیل در تشکیل کابینه، در ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ (۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹) برگزار خواهد شد.

نویسنده مقاله گد لیور (Gad Lior) نوشت: ما در این روزها دائما از گمانه­‌زنی­‌ها و دعواهای انتخاباتی می­‌شونیم که چه کسی به کنست راه پیدا خواهد کرد. تمام صحبت­‌های نامزدهای انتخابات بر مدار این است که آیا نتانیاهو بار دیگر به نخست وزیری انتخاب می‌شود یا نه؛ و اینکه جناح فرقه اولترا ارتودکس­‌های مذهبی و جناح چپ­گراها آیا با نتانیاهو ائتلاف می­‌کنند یا نه. اما سخنی از راه‌کارهای خود برای مهار فقر در اسرائیل نمی­‌شنویم.

او در ادامه نوشت: اسرائیل با کسری بودجه شدیدی مواجه است و کاندیداها بجای دعواهای سیاسی بی فایده بهتر است فکری برای اقتصاد اسرائیل انجام دهند. بعد از فروپاشی کابینه نتانیاهو، آیا ما باید منتظر انتخاب کمیته مالی در کنست و سپس انتخاب وزیر اقتصاد باشیم تا حرفی از اقتصاد و حل معضل­‌ها شنیده شود؟؟

جورزالیم­ پست اسرائیل در سال ۲۰۱۸ در گزارشی، نوشت: بیش از بیست­ و­ یک درصد از جمعیت اسرائیل زیر خط فقر زندگی می­‌کنند.

سوالی که ذهن برخی از مردم را مشغول می­‌کند این است که چرا این رژیم غاصب که حمایت­‌های مالی امریکا و برخی کشورهای اروپایی را به دنبال دارد، با فقر مردمش مواجه است؟ پاسخ این پرسش را باید در سرانه نظامی این رژیم جستجو کرد. چرا که رژیم اسرائیل بخاطر خوی اشغالگری، بیشتر بودجه خود را صرف اشغالگری، خرید اسلحه و مهمات جنگی می­‌کند، و در ردیف اولین کشورهایی است که بیشترین بودجه خود را صرف امور نظامی می­‌کند.

 

منبع

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5563326,00.html

https://www.jpost.com/Israel-News/212-percent-of-Israeli-population-lives-below-the-poverty-line-new-report-575883