سینما قابی برای تسخیر - خیبر

سینما قابی برای تسخیر

۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۳۶

سینما با به دست داشتن قدرت عجیب در کنترل اذهان به طرز عجیبی مورد توجه یهودیان قرار گرفته است و از آن به بهترین وجه ممکن استفاده میکنند تا حدی که حتی در توصیف یهودیان اهل رسانه می‌گویند؛ یک یهودی تئاتر نمی‌بیند بلکه مطالبی که بازیگران درباره یهود می‌گویند را می‌بینند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، سینما را می‌توان به سه قسمت صنعت، تجارت و هنر تصویرسازی کرد. اینها سه عنصری هستند که برای یک اثر سینمایی استفاده می‌شود و تولید کنندگان با هدف جذب بیشتر مخاطب با هر شیوه ممکن به دنبال پرکردن گیشه‌ها هستند.

هالیوود مهمترین شهر سینمایی دنیا است که بزرگترین کمپانی‌های فیلم‌ساز را در خود جای داده است. هالیوود نام ناحیه‌ای در لس آنجلس آمریکا است که شهرت جهانی خود را مدیون استودیوی فیلم‌سازی بزرگ خویش است. در حقیقت هالیوود کنایه و نمادی از صنعت سینما و تلویزیون است، رسانه‌ها در دنیای امروز از بزرگ‌ترین ابزار نفوذ فرهنگی و سیاسی ملت‌ها می‌باشند که در این بین هالیوود با استفاده از استودیوهای مجهز و پیشرفته فیلم‌سازی و انیمیشن‌سازی توانسته بزرگ‌ترین و موثرترین آثار را در دنیا به نمایش بگذارد.

صنعت عظیم فیلم‌سازی توسط یهودیان ساخته و پرداخته شده است که از این امر هم نباید غافل شد که تسلط و سیطره یهودیان بر هالیوود بی‌دلیل نیست. در واقع سیاستگذاران عرصه فیلم‌سازی همگی یهودی هستند و چهره‌های تاثیرگذار سینمایی نیز یهودی هستند که می‌توان در کتاب نیل گابلر به نام امپراتوری هالیوود و راز رسانه نوشته نادر طالب زاده مشاهده کرد.

یهودیان مالک پر نفوذترین رسانه‌ها، اعمّ از نشریات، خبرگزاری‌ها، شبکه‌های تلویزیونی، ماهواره‌ای و رادیویی در جهان می‌باشند. شاید دور از نظر باشد ولی بازار جهانی رسانه‌ها زیر سلطه شرکت‌های چند ملیتی دیزنی، تایم وارنر، سونی و… می‌باشد که مالک و سهامدار اصلی آن‌ها یهودی‌ها هستند.۱

نفوذ یهودیان در هالیوود به قدری واضح است که دیگر خود یهودیان هم از برملا شدن و بازگویی این مساله ابایی ندارند. به طور مثال «جوئیل استین»۲ به عنوان یک یهودی در مجله «لس‌ آنجلس تایمز» مطلبی نوشت که بخشی از آن عبارت زیر می باشد: «به عنوان یک یهودی سرافراز، مایلم مردم آمریکا از دستاورد ما مطلع گردند. بله، ما هالیوود را در اختیار داریم…».۳

یا مثلاً «جاناتان جی گولد برگ»۴ در کتاب خود با عنوان «قدرت یهودی» می‌نویسد: «برخی از بخش‌های مهم رسانه‌ای، به ویژه در بین مدیران استودیوهای هالیوودی، یهودیان از نظر عددی برتری دارند به نحوی که می‌توان با ادعایی مبتنی بر آمار و ارقام، صنعت فیلم‌سازی را حوزه‌ای تحت نظارت یهودیان نامید … عملاً تمام مدیران اجرایی ارشد در استودیوهای مهم یهودی‌اند.۵

 

استیون اسپیلبرگ

 

مرام‌نامه تصویری یهود

اما اداره هالیوود توسط یهودیان تاکنون چه پیامد‌هایی داشته است؟ اولین پیامد آن گسترش فرهنگ مصرف‌گرایی، دنیاطلبی و لذت جویی در میان تمام مردم جهان می‌باشد. آنها برای ساخت فیلم‌هایشان هیچ مرز اخلاقی و کاری نمی‌شناسند و همه ادیان و فرهنگ‌ها را به چالش می‌کشند.

در مقابل می‌بینید که در فیلم‌های مهم آن‌ها عقاید و اهداف یهودیان و صهیونیسم به طور مستقیم و در برخی موارد نامحسوس به تصویر کشیده می‌شود. حتی این جمله در آمریکا مشهور است که «یهودیان برای دیدن تئاتر به سالن نمایش نمی‌روند بلکه آن‌ها به دنبال مشاهده عقاید ارائه شده خود توسط بازیگران هستند.»۶

آن‌ها در این راستا همه فیلم‌ها، از صفر تا صد را کنترل می‌کنند و اجازه ساخته شدن فیلمی برخلاف مرام و روش خود را نمی‌دهند. تا آنجا که افراد برای ورود به صنعت فیلم و انیمیشن، باید خود را شبیه یهودیان کنند. از طرف دیگر اگر افرادی در راستای اهداف آن‌ها فیلم بسازد یا رفتار کند از نعمت شهرت و ثروت یهودیان بهره‌مند خواهد شد.

به طور مثال «استیون اسپیلبرگ» با ساختن فیلم «فهرست شیندلر» توانست حمایت‌های مادی و معنوی یهودیان و صهیونیسم را جلب کند و علاوه بر آن بتواند استودیو «دریم ورکز» را راه اندازی کند.

یهودیان دارای قدرت رسانه‌ای زیادی در تمام جهان هستند. آن‌ها از این طریق، افکار و عقاید تمام مردم جهان را جهت‌دهی و خبرها را سانسور می‌کنند. آن‌ها با توسل به رسانه‌های تاثیرگذار خود، به دنبال تربیت نسلی تابع و مطیع می‌باشند تا بتوانند راحت‌تر حاکمیت خود را در سراسر کره زمین گسترش دهند.

۱ – www.monthlrreview.org

۲- Joel stein، تهیه کننده هالیوود و نویسنده مجله تایمز.

۳- How Jewish is hollywood?، لس آنجلس تایمز، ۱۹ دسامبر ۲۰۰۸٫

۴- Jonathan J. Goldberg، دبیر یک هفته نامه پر نفوذ یهودی به نام «Forward».

۵- جاناتان جرمی گلدبرگ، قدرت یهودی: نگاهی به درون دستگاه یهودی، ص ۲۸۸-۲۸۷٫

عنوان اصلی کتاب: Jewish power: Inside the American Jewish Establishment

۶- www.Lukeford.net

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=6834

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *