شاعر بلژیکی بعد از انتقاد از اسرائیل با شکایت یهودیان به پلیس مواجه شددیمیتری­ورهولست (Dimitri Verhulst)، شاعر و نویسنده بلژیکی با مسخره کردن اسرائیلی­‌ها نوشت: یهودی‌­ها دماغ­‌های زشتی دارند. او گفت: اسرائیلی­‌ها زمین‌های فلسطین را دزدیدند. این سرزمین، دیگر سرزمین موعود نیست بلکه سرزمین دزدیده شده است. مجمع تشکل­‌های یهودیان بلژیک و سازمان یهودی جی­تی­ای با اعتراض به این گفته­‌های ورهولست، این اظهارات را یهودی‌­ستیزی متعصبانه دانستند، و به پلیس شکایت کردند.

دیمیتری­ورهولست (Dimitri Verhulst)، شاعر و نویسنده بلژیکی با مسخره کردن اسرائیلی­‌ها نوشت: یهودی‌­ها دماغ­‌های زشتی دارند. او گفت: اسرائیلی­‌ها زمین‌های فلسطین را دزدیدند. این سرزمین، دیگر سرزمین موعود نیست بلکه سرزمین دزدیده شده است. مجمع تشکل­‌های یهودیان بلژیک و سازمان یهودی جی­تی­ای با اعتراض به این گفته­‌های ورهولست، این اظهارات را یهودی‌­ستیزی متعصبانه دانستند، و به پلیس شکایت کردند.پایگاه صهیون پژوهی خیبر، دیمیتری­ورهولست (Dimitri Verhulst) شاعر و نویسنده بلژیکی با مسخره کردن اسرائیلی‌­ها نوشت: یهودی‌­ها دماغ­‌های زشتی دارند. او با استناد به گفته خواننده یهودی بنام «سرژ­گنزبور» که گفته بود: یهودیت یک دین نیست. هیچ دینی باعث رشد چنین بینی­‌ای نمی‌شود، به نقد اعمال اسرائیلی‌­ها در سرزمین‌های فلسطینی پرداخت و نوشت: سخن گفتن از مردمی که خود را قوم برتر می­‌دانند سخت است چرا که مطمئنا من را به نژادپرستی و یهود‌ستیزی متهم خواهند کرد. او با اشاره به کوچ اجباری فلسطینیان در سال ۱۹۴۸ میلادی نوشته بود:

اسرائیلی‌­ها زمین­‌های فلسطین را دزدیدند. این سرزمین دیگر سرزمین موعود نیست بلکه سرزمین دزدیده شده است.

او در مقاله خود که در روزنامه «دیمرگن» منتشر شده بود نوشت: اسرائیلی‌­ها در ۱۷ سال گذشته بیش از ده‌­هزار فلسطینی را قتل عام کرده‌اند.

روزنامه «تایمزاف‌اسرائیل» با انتقاد شدید از این سخنان «دیمیتری­ورهولست» نوشت: مجمع تشکل‌­های یهودیان بلژیک و سازمان یهودی «جی‌تی‌ای» با اعتراض به این گفته‌­های ورهولست، این اظهارات را یهود­ستیزی متعصبانه دانستند، و به پلیس شکایت کردند.

 

 

منبع:
https://www.timesofisrael.com/jews-have-ugly-noses-belgian-journalist-writes-in-column-attacking-israel/