شکاف‌های آموزشی اسرائیل با کشورهای توسعه یافته - خیبر

شکاف‌های آموزشی اسرائیل با کشورهای توسعه یافته

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۳

گزارش جدید سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نشان دهنده چندین شکاف بزرگ در سرمایه‌گذاری اسرائیل در نظام آموزشی، در قیاس با سایر کشورهای این سازمان است.

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از هاکریا، گزارش جدید سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان دهنده چندین شکاف بزرگ در سرمایه‌گذاری اسرائیل در نظام آموزشی، در قیاس با سایر کشورهای این سازمان است.
این گزارش با عنوان “آموزش در یک نگاه” که عمدتا مبتنی بر داده های سال ۲۰۱۵ و پیش از آن است، نشان میدهد هزینه اسرائیل به ازای هر دانش‌آموز، کمتر از میانگین عمومی این سزمان است؛ سرمایه‌گذاری سالانه اسرائیل برای سطوح ابتدایی و دبیرستان، بالغ بر ۸ هزار دلار (در مقایسه با میانگین ۸ هزار و ۵۰۰ و ۹ هزار دلار) و ۱۱ هزار دلار برای سطح تحصیلات عالی (در مقایسه با میانگین ۱۵ هزار و ۵۰۰) است.
هزینه دولت اسرائیل برای آموزش افراد ۰ تا ۳ سال (۲ هزار و ۱۷۳ دلار)، صرفا ۲۰ درصد میانگین کشورهای OECD (12 هزار و ۴۰۰ دلار) است. این اختلاف تا حدودی به واسطه این است که تنها یک‌چهارم کودکان اسرائیلی در این مرحله به مهدکودک‌های دولتی مراجعه می‌کنند و سایرین، نهادهای خصوصی یا خانه را ترجیح می‌دهند. با این حال، سرمایه‌گذاری اسرائیل در آموزش پیش از دبستان در فاصله سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵، ۱۲ درصد افزایش داشته است.
تراکم جمعیتی کلاسهای درسی ابتدایی و راهنمایی در اسرائیل (۲۵- ۲۹ دانش‌آمور در هر کلاس)، تنها وضعیت بهتری از شیلی دارد. میانگین OECD، ۲۱ تا ۲۳ دانش امور در هر کلاس است.
با وجود اینکه ساعات کاری و حقوق معلمان اسرائیلی در سالهای اخیر افزایش یافته است اما زمان واقعی آموزش به دانش آموزان، کمتر از میانگین OECD است. حقوق پایه معلمان نیز به طور قابل توجهی پایین‌تر از میانگین OECD است و آهنگ رشد کندتری نسبت به سایر کشورهای این سازمان دارد.
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=11798

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *