صلح تنها با پیروزی بر ایران میسر است!
دنیل کریگر، تحلیل‌گر صهیونیستی مسائل غرب آسیا، در تحلیلی به نزاع بین اعراب و رژیم صهیونیستی پرداخته و مدعی شده که دیگر حاکمان کشورهای عربی نمی‌توانند از موضوع فلسطین برای انحراف افکار عمومی مردم از مشکلات داخلی و تثبیت موقعیت و جایگاه خود استفاده کنند.به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از پایگاه صهیونیستی میدا، «دنیل کریگر» یکی از تحلیلگران این پایگاه، در مطلب تازه خود مدعی شده است که کشورهای عربی از آرمان فلسطین دست کشیده و با سیاست‌های رژیم صهیونیستی همسو شده‌اند.

وی مدعی است که اصولا مسئله فلسطین به عنوان راه حلی برای منحرف ساختن اذهان عمومی ملت‌ها از مسائل و مشکلات داخلی، توسط حاکمان کشورهای عربی مورد استفاده قرار می‌گرفت و آنها به دنبال امنیت و جایگاه حکومتی خود بودند.

کریگر به کشور عربستان اشاره می‌کند که در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۳ نیروهای نظامی‌اش را به جنگ رژیم اسرائیل فرستاد، اما امروز در حال افزایش همکاری و ارتباط با اسرائیل برای مقابله با دشمنی مشترک می‌باشد. این دشمن خطرناک مشترک که هم حاکمان عرب منطقه را به وحشت انداخته و هم موجودیت رژیم صهیونیستی را نشانه گرفته، جمهوری اسلامی ایران است.

یکی از اشتباهات کریگر، یکسان دانستن شرایط تمام کشورهای عربی می‌باشد. این در حالی است که اختلاف و تشتت بین سران همین کشورهای عربی به حدی جدیت یافته که طرح نوظهور و شوم «معامله قرن» رنگی در بین آن‌ها ندارد و بسیاری از سران و حاکمان عربی سعی می‌کنند پای خود را از این موضوع بیرون بشکند.

اشتباه دیگر او عدم شناخت درست از ملت‌های عربی است چرا که اگر حاکمان چند کشور عربی به سوی صهیونیست‌ها دست دراز کرده‌اند، پس تمام مردم کشورهای عربی در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرند. این در حالی است که حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی غزه و حوثی‌های یمن، تنها بخشی از عرب‌های مخالف و مبارز علیه اسرائیل هستند.

یکی از نکات بسیار مهم در قلم این نویسنده صهیونیستی این است که شرایط حال حاضر غرب آسیا را خاطر نشان می‌کند و به «برخوردی ایدئولوژیکی اشاره دارد که جهان عرب سنی را در یک طرف و اسلام شیعی به رهبری ایران را در طرف دیگر ماجرا قرار می‌دهد».

وی ناخواسته به قدرت روز افزون ایران اعتراف می‌کند و به خوبی می‌داند که نظام جهموری اسلامی ایران با برخی از حاکمان کشورهای عربی تفاوت آشکار دارد. در شرایطی که برخی حاکمان حوزه خلیج فارس به دنبال حفظ قدرت و موجودیت خود هستند و برای این مهم حتی حاضرند با یهود و رژیم منحوس اسرائیل در یک جبهه قرار گیرند، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اعتقادات و ایدئولوژی دینی خود، دست از آرمان فلسطین برنداشته و روز به روز به این هدف مقدس نزدیک‌تر می‌شود.

امروزه اگر برخی از حاکمان و سران کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را در یک جبهه می‌بینیم، نفوذ روز افزون ایدئولوژیک نظام اسلامی ایران، کشورهای وفادار به مقاومت، گروه‌های مبارز مقاومت و از همه مهم‌تر نصرت و وعده الهی را در جبهه مقابل می‌بینیم.

کریگر در انتها، حمله نظامی به ایران را راه حل ایجاد صلح پایدار برمی‌شمارد و این مورد را راه حل نهایی می‌داند. اما او نمی‌داند که پاشنه آشیل رژیم صهیونیستی همین نقطه است، چرا که یادآوری جنگ ۳۳ روزه با حزب الله، جنگ ۲۲ روزه با حماس، جنگ چهار ساله در یمن، حمله و ایجاد چندین ساله نا امنی در سوریه، همه و همه این نکته را می‌رساند که رژیم کودک‌کش اسرائیل و یا حاکمان عربی حتی حریف دوستان ایران نیز نمی‌شوند و اگر جنگی دربگیرد، دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت که صلح پایدار داشته باشد.

اهمیت این حرف را زمانی متوجه می‌شویم که یادآور شویم با انهدام پهباد فوق پیشرفته «گلوبال هاوک» آمریکا در خلیج فارس، ابرقدرت دنیا نیز دست به عصا زنان از این موضوع خود را پس می‌کشد و با ذلت در موضع انفعال کامل قرار می‌گیرد.

 

مولف:
ایلیا خراسانی
منبع:
https://en.mida.org.il/2019/05/23/path-to-peace-victory-over-ayatollah-iran/